PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakit normalmi

boamurat
25/03/2017, 21:13
Total excellium dizel ile aracin deposunu doldurdum arac 75 hp sehir icinde 200 tllik mazot ile 750 km yol gitti mazot 4.70den almistim yakit ortalama 25 kurus cuvari normalmi ayrica yakita würth enjektör temizleyici attim enjektör temizleyici kullanmaya devam etmelimiyim

SinanTR
25/03/2017, 21:42
öncelikle şu şehiriçi lafzını herkes kullanıyor ama şehiriçi olayı kişiye şehre göre değişiyor ben istanbulda şehiriçinde 1 depoyla 400 km yolu yaptığım zamanıda 650 km yaptığım zamanıda bilirim geçen facede bi arkadaşla konuştuk arkadaş şehiriçi çevreyolundan hergün 25 km yolu 5.vitesle işe gelip gidiyomuş o arkadaşın şehiriçi verisini ben uzun yolda anca yakalarım heralde dedim gel bekle 3 saat köprü trafiğinde göreyim senin şehiriçini

öncelikle yakıt almadan yol bilgisayarını sıfırlamışmıyıdınız?Eğer sıfırladıysanız ortalama hız bölümündeki veri önemli ona göre az veya çok denebilir 1 depoyla 750 km bence kötü bi rakam değil zaten uzun yolda çok sakin kullanımda 850-900 km yaparsınız diye tahmin ediyorum

volkan1065
25/03/2017, 23:22
Total excellium dizel ile aracin deposunu doldurdum arac 75 hp sehir icinde 200 tllik mazot ile 750 km yol gitti mazot 4.70den almistim yakit ortalama 25 kurus cuvari normalmi ayrica yakita würth enjektör temizleyici attim enjektör temizleyici kullanmaya devam etmelimiyim

Bence yakıt tüketiminiz gayet normal. Enektör temzileyiciyi 10000km bir atın.

halilimo
26/03/2017, 01:07
Wurth un enjeksiyon temizleyicisini kullanmayin cunku o urun temizleyici degil performans iyilestirici. Turkiye sitesiyle yabanci sitesindeki urunleri karsilastirin. Bizim burada enjektor temizleyici diye satilan urun orada performans iyilestirici olarak satilmaktadir. Karsilastirma yaparsaniz farkli urun olduklarini en basit kutusundan anlayabilirsiniz. Ayrica ben berner marka kullandim ve maliyet hesabi yaptim. 10 binde bir kullansaniz 60 binde bir maliyetiniz 180 tl desek her 60 binde direk aracin enjektorlerini sokup temizletseniz hemen hemen ayni paraya geliyor. Zaten arac uretici boyle bir katki kullanilmasini onermiyor.

ORS15
26/03/2017, 09:22
Wurth un enjeksiyon temizleyicisini kullanmayin cunku o urun temizleyici degil performans iyilestirici. Turkiye sitesiyle yabanci sitesindeki urunleri karsilastirin. Bizim burada enjektor temizleyici diye satilan urun orada performans iyilestirici olarak satilmaktadir. Karsilastirma yaparsaniz farkli urun olduklarini en basit kutusundan anlayabilirsiniz. Ayrica ben berner marka kullandim ve maliyet hesabi yaptim. 10 binde bir kullansaniz 60 binde bir maliyetiniz 180 tl desek her 60 binde direk aracin enjektorlerini sokup temizletseniz hemen hemen ayni paraya geliyor. Zaten arac uretici boyle bir katki kullanilmasini onermiyor.

Haliy bey, yorumunuzun bir kısmına katılıyorum ancak; öncelikle Fiat'tın önerdigi ve kendi ürtettigi veya ürettirdiği enjektör temizleyicisi var .Bunun yanında Würt enjektör temizleyicisi aslında performan atırıcı olması normal çünkü temizlenen enjektökler performan artışı sağlar.Asıl görevide bence enjektörün takınması önlemek ve yakıt siteminin daha temiz ve stabil calışmasını sağlamak.Bunun yanında deponuzda bulunan, dizel yakıttan kaynaklanan camulaşmayıda önler.Bence bu ürünleri düzenli kullanmak ile 60 binde bir, söküp temizlemek ile arasında bir fark yok. Enjektörleri Söküp temezlemek, enjektörler için tam temizlik olur ancak bunun yanında yapılacak kalibrasyonlar ve ayarlar eskini tutmayacagı için illa bir eksi yanıda olucaktır.Bunun yanında yakıt siteminizde de çamurlaşmalar meydana gelicektir, bu yakıt sisteminin tıkanmasına yol açacaktır.