PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic kullanımı yardım.

zamican
01/03/2017, 03:10
Arkadaşlar dualogic bravo satın aldım. Bu şanzuman nasıl kullanılır? Mesala aracı park ettikten sonra hangi harfte bırakıyoruz. P harfi yok?

evodnz
02/03/2017, 17:47
Arkadaşlar dualogic bravo satın aldım. Bu şanzuman nasıl kullanılır? Mesala aracı park ettikten sonra hangi harfte bırakıyoruz. P harfi yok?
Aracı A/M +- de yani vitesde birakablirsin calistirirkende N de calistirabitsin bende alalı daha 1 ay oldu ben böle yApıyorum.Daha tecrübeli ustadlara sormak lazım:)

HTC One_M8 cihazımdan gönderildi

onurgenc87
02/03/2017, 20:31
Hocam aracı her zaman viteste (1 veya R yol durumuna göre) bırak. Çalıştırırken boşa almana gerek yok kendisi otomatik olarak boşa geçiyor.

zamican
02/03/2017, 22:12
Ben aracı stop etmeden frene basıp N konumuna aluyorum sonrada el frenini çekiyorum. Doğru bir yöntem mi bilmiyorum. El freni iyi tutmazsa kayar mı araç? Bir sorum da şu. Dualogic viteslerde vites geçişini daha az hissetmenin yolu var mı?

onurgenc87
02/03/2017, 22:47
Araç rampada falan olursa kayma ihtimali yüksek manuel vites mantığı ile hareket edin her zaman viteste bırakın aracınızı. Arabayı kullandıkça vites geçişlerini hissetmeyecek şekilde gazı ayarlarsınız. Alıştıkça düzeliyor.

zamican
02/03/2017, 22:59
2 gündür kullanıyorum aracı. 1.6 dualogic m.jet 120hp. Sırf bu vites geçişlerini çok hissediyorum diye manuel almadığıma pişman olmak üzereyim.

onurgenc87
03/03/2017, 09:34
Hocam daha çok yenisin arabada sürdükçe sen arabaya araba sana alışır... Gaza nasıl basarsam nerede değişir, hızlı mı basayım yavaş yavaş mı basayım. alışırsın pişman olmana gerek yok.

Esra59
03/03/2017, 10:33

park ederken eğer Aracınızın burnu yokuş aşağı bakıyorsa geri viteste, yokuş yukarı bakıyorsa 1 viteste bırakılması gerekiyor boşta bırakmak bu durumlarda iyi değil.ama normal düz park halinde N de yani boşta bırakıyorum ben