PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kazadan bir yıl sonra gelen icra davası YARDIM

happy
25/02/2017, 22:07
Arkadaşlar aracı aldığım ilk günlerde bir kaza yaptım. %100 hatalı çıktım. Kasko ve trafik sigortamı yaptırmıştım. Araçların masraflarını sigortam ve kaskom karşıladı. Çarptığım araç Ulusal bir firmaya kiralanmış bir şirket aracıymış. Bu kiralayan firma bana icra cezası açmış. Biraz önce e devlette bakarken gördüm ve karşı tarafın avukatını aradığımda durumu farkettim. Karşı tarafın toplam hasarı 500 lira civarındaydı zaten. Bu durmda ne yapmalıyım? Nasıl bir meblağ ile karşılaşacağımı da bilmiyorum.

Sigortacımı aradım değer kaybını trafik sigortan karşılar dedi. Bir de kazanç kaybı olayı var galiba. Yani aracın tamir görürken yattı parası. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

ethemyigit
25/02/2017, 23:04
korkmana gerek yok once bi belli olsun meblağlar kaskonun teminatlarını vs kasko yaptırdıgın firmaya gider iyice konusursunuz
itiraz hakkın var temyize gitme hakkın var
var oğlu var :) benımarkadasın babası mercedes ile 6 arabaya birden arkadan carparak hasar vermişti
dava 7 yıl sürdu uzadı vs vs en son karşı taraflarda bıktı anlaşıp ortada bir miktara konu kapatıldı
o kadar kafana takma türk hukuk sistemi çok hızlı işler