PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo Dualogic HillHolder Hakkında

metay51
21/02/2017, 12:14
Arkadaşlar Selamlar,

Geçtiğimiz günlerde 2011 Model Punto EVO 1.4 Dualogic Dynamic bir araç aldım. Araç Dynamic donanım paketli artı olarak dualogic 'te olduğundan dolayı HillHolder standart sanıyordum fakat benim aracımda yok.

İnternetten Punto EVO 'ların donanımlarının olduğu bir tablo elime geçti , orada Standart diyor. Bazı Dynamic paketli dualogic araçlarda HillHolder yok mu yoksa ben de var fakat arızalı mı ?

Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

fawori
21/02/2017, 13:03
Rampada kaydirma mi oluyor? En fazla 7 sn. Tutmasi lazim daha fazlasi fren hidrolik basincini yukseltiyir 3 ila 7 sn. Tutuyorsa sikinti yok.

LG-H815 cihazımdan gönderildi

igny
21/02/2017, 14:23
Ben GP kullanıyorum.Dualogic olanların hepsinde standart olarak hilholder ve esp var.eğim en az yüzde 7 olması lazım tutması için daha düşük eğimlerde devreye girmiyor.7 sn felan değil maximum 2 sn tutuyor.

metay51
21/02/2017, 14:44
Araç 1.viteste iken sürekli bir geri kayma eğilimi mevcut .Boş bir yokuş yolda denemedim onu da deneyeceğim ama , öğrenmek istediğim olmayabilir mi ? Veya tam otomatik ler gibi hafif bir ileriye doğru gitme eğilimi oluyor mu ?

Balamut
21/02/2017, 14:57
Merhaba, Öncelikle hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin. Sorunuza gelince aracınızda hillholder mevcut aracınızı ilk çalıştırdığınızda esp ve hillholder devrede şeklinde yol bilgisayarı mesaj veriyor olması lazım; hillholder S&S devre dışıyken aktif olur Star&stop çalışıyorken hillholder devre dışı kalır, otomatik araçlarda ki gibi (vites D de iken gaza basmadığınızda hafif hafif gitme olayı) bizde yok, ayrıca hillholder max 3 sn aracı kaydırmadan bekletir. 3sn den sonra aracınız geri kayar
Umarım sorunuzun cevabını verebilmişimdir.
Saygılarımla

metay51
21/02/2017, 15:12
Merhaba, Öncelikle hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin. Sorunuza gelince aracınızda hillholder mevcut aracınızı ilk çalıştırdığınızda esp ve hillholder devrede şeklinde yol bilgisayarı mesaj veriyor olması lazım; hillholder S&S devre dışıyken aktif olur Star&stop çalışıyorken hillholder devre dışı kalır, otomatik araçlarda ki gibi (vites D de iken gaza basmadığınızda hafif hafif gitme olayı) bizde yok, ayrıca hillholder max 3 sn aracı kaydırmadan bekletir. 3sn den sonra aracınız geri kayar
Umarım sorunuzun cevabını verebilmişimdir.
Saygılarımla

Allah razı olsun, S&S aldığımdan beri devrede. Akşam S&S i devre dışı bırakıp o şekilde deneyeceğim. Bu bilgiyi daha önce duymamıştım teşekkürler.