PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni grande punto sahibine önerileri olan varmı?

Raydin38
16/01/2017, 14:39
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 1 ay oldu 2007 grandepunto 1.3 multijet dynamic aldım, aracı alırken buradaki yorumlardan çok etkilendim ve dikkate alarak aldım, yakıt konusu parça konusu her konudaki şeffaf paylaşımlarınız için teşekkürler. Aracı alır almaz kışlık komple bakıma soktum filtreler yağlar sileceklerine kadar değiştirdim, siz tecrübeli arkadaşlarıma sormak istediğim puntolarımızın bakımında dikkat etmemiz gereken bir yer, kronik sorun varmı, bakım benim için çok önemli. Bu arada kontrol panelinde Türkçe dil seçeneği yok servisi aradım 2007 lerde olmuyor Avrupa dedi bu konuya çözüm bulan varmı? İlginiz için ve sayenizde punto aldığım için hepinize teşekkürler...

ozcncmz
16/01/2017, 14:45
hocam kronik olarak meşhur city modu arızası. onun dısında pek bilmiyorum bende bugün aldım daha :)

igny
16/01/2017, 14:57
Hayırlı Olsun.Benim puntomda başıma gelen kronik sorunlarını yazayım .
-City motoru
-Yolcu airbag şişmesi ve çatlaması
-Sinyal sargısı arızası
-Kapı gergileri
-Şanzuman yağ kaçırma
-Ön cam altı kalorifer ızgarası tırnak kırılması.
bunlar benim başıma gelenler.Sağolsun fiat beni sıkıntıya düşürmedi hiçbirinde.Cebimden yaptırmaya kalksaydım 20 bin tl civarı tutuyordu.Tabi her araçta olacak diye bir şey yok ama benim şansıma servisten çıkmıyo bi türlü

Raydin38
16/01/2017, 14:58
Hayırlı olsun, rabbim kazasız belasız binmeyi nasip etsin cümlemize, şimdilik city de sorun yok olmaz umarım.

Raydin38
16/01/2017, 15:02
İsmail bey şans galiba yada şanssızlık, benim yolcu airbagdede çatlama vardı bir darbe geldi galiba diye düşündüm yanılmışım. Ön göğsü kaplatmalı gerekiyor çatlak nasıl giderilecek Öneriler için teşekkürler

igny
16/01/2017, 16:17
İsmail bey şans galiba yada şanssızlık, benim yolcu airbagdede çatlama vardı bir darbe geldi galiba diye düşündüm yanılmışım. Ön göğsü kaplatmalı gerekiyor çatlak nasıl giderilecek Öneriler için teşekkürler

Benim aracım servis bakımlı 7.yaşında olmasına rağmen.Bu yüzden ön göğüs ve airbagi ücretsiz değiştirdiler.Gerçi servis bakımlı olması çok önemlimidir bilmiyorum ama sizde isterseniz bir deneyin şansınızı.Bu kronik bir sıkıntı o yüzden hakkını ararsan en kötü indirim alabilirsin.Yada uğraşamam dersen kaplama yapıyorlar ama orjinalliği bozuluyor

Raydin38
16/01/2017, 17:41
Servisi denemekte fayda var alındığı günden bugüne tüm servis bakımları evrakları mevcut bi şansımı denemekte fayda var dediğiniz gibi teşekkürler.

atifun
18/01/2017, 15:03
Egr valfini kontrol ettir.

E6853 cihazımdan gönderildi

Raydin38
20/01/2017, 18:59
Ege valfini duymamıştım ilk fırsatta baktırayım teşekkürler

Puntistanbul
21/01/2017, 10:35
Edit: yanlış konuya yazmışım

edll
21/01/2017, 12:08
10 yaşını doldurmamış her araç servisa bakımı aranmaksızın kronik sorunlar ücretsiz değiştirilmekte. airbag şişmeside dahil.
ikinci olarakta eğer 10 yaşını geçmiş ve çatlama patlak vs varsa ce uygun yaptırmak isterseniz ben aldığımda airbag açılmış ama düzensiz yapıldığından çirkin bir görüntü vardı. 4 ay önce konyada yaptırdım çokta güzel oldu. konyada yaptırabilirim derseniz numarasınıda verebilirim.

Ezeldenberi
21/01/2017, 12:31
Aracınızın yaşı ve kmsi gereği; devirdaim kayış ve triger zinciri değişiminine baktırın.
Map sensörüde kurum kaplıyor temizliği şart, artı Debimetre (Hava Akış Metre) temizliği gibi. Forumda arkadaşlarımız geniş açıklamalı EGR ve manifold temizliği için konu açtılar oradan detaylı incele yapmanızı tavsiye ederiz.

Raydin38
24/01/2017, 16:14
Teşekkürler arkadaşlar...

SinanTR
24/01/2017, 16:23
yakıtını çeyrek depo altına pek düşürmeyin depo içerisindeki pompa yakıtla soğuyor onun dışında önler 32 arkalar 30 hava basın sakin kulanımda kolay yıpranmayacak bi araç bizim puntolar ama ufak tefek şeyler bazen can sıkabiliyor

denizhalil
23/07/2017, 15:27
10 yaşını doldurmamış her araç servisa bakımı aranmaksızın kronik sorunlar ücretsiz değiştirilmekte. airbag şişmeside dahil.
ikinci olarakta eğer 10 yaşını geçmiş ve çatlama patlak vs varsa ce uygun yaptırmak isterseniz ben aldığımda airbag açılmış ama düzensiz yapıldığından çirkin bir görüntü vardı. 4 ay önce konyada yaptırdım çokta güzel oldu. konyada yaptırabilirim derseniz numarasınıda verebilirim.2008 model bir punto aldim ve airbag catlagi var bunun kronik sorun oldugu dikkatimi çekmemisti Antalyada yaşıyorum servise götürsem bu problemi ücretsiz çözerlermi sizce?

feyzullah
24/07/2017, 13:59
2008 model bir punto aldim ve airbag catlagi var bunun kronik sorun oldugu dikkatimi çekmemisti Antalyada yaşıyorum servise götürsem bu problemi ücretsiz çözerlermi sizce?

Şansınızı deneyin kayıt açtırın geri dönüş yaparlar.