PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka Eşik İçindeki Tıkırdayan Yabancı Cisim

demonstration
10/01/2017, 12:18
arkadaşlar merhaba. öncelikle aracımın direksiyonunu araç yürür durumdayken sağa sola oynattığımda sanki boşta bir cıvata varmışta sağa sola hareket ettirdikçe çarpıyormuş gibi bir tık sesi geliyordu. sonra nasıl olduysa o cıvata-bilye gibi gelen parça arabamın sol arka kapı altındaki çıtanın altına geçti. şimdi fren yaptıkça ve gaza bastıkça ileri geri hareket edip çarpıp duruyor tık sesi çıkararak. anlamadığım o bilye gibi parça aracın ön tarafından kapı altındaki yani eşikteki kanallardan arka kapıya kadar gelebilir mi? birde eşikteki plastik çıtayı söküp bu parça çıkarıldıktan sonra o çıta tekrar takılır mı? bunun gibi bir şeyle karşılaşan arkadaşlarımız ya da tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum:)

Ezeldenberi
10/01/2017, 19:11
Bahsettiğiniz direksiyondan gelen ses kaynağının, arka kapı eşikliğine gitme ihtimali yok. Direksiyonu yetkili servise götürüp bir baktırın.
Bende kapı eşikiğini, sağ emniyet kemeri bakımı için sökmüştüm.
Kapı eşikiğini rahatlıkla sökmek için, önce sürücü koltuğu sökün, sonrasında kapı eşikiğini tutan üç vida ve klipsler bulunuyor. Koltuğu sökecek olursanız, sürücü koltuğunun altında bağlı olan kabloyu sökmeyi unutmayın. Kolay gelsin.....