PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Seçeneklerden Hangi Araç Mantıklı

ozcncmz
09/01/2017, 12:09
Selam,
1 yıllık evliyim, araç ihtiyacım var binip 1-2 sene sonra satmayı düşünüyorum.
Sizce aşağıdaki araçlardan hangisini en az değer kaybederek elden çıkarırım. Teşekkürler.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-grande-punto-1.3-multijet-fun-321332444/detay/ 29'a bırakıyor.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-orjinal-2011-model-1.3-multijet-grande-punto-379734500/detay/ 29'a bırakıyor.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-orjinal-linea-380931928/detay/ 30 son. sağ marşpiyelde ezik var önemli mi ?
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-ilk-sahibinden-temiz-115-bin-km-spor-paketli-277899556/detay/ 27'ye alırım heralde ama ilan 1 mart 2016ya ait.

Değerli yorumlarınız benim için önemli teşekkürler.

feyzullah
09/01/2017, 12:29
Selam,
1 yıllık evliyim, araç ihtiyacım var binip 1-2 sene sonra satmayı düşünüyorum.
Sizce aşağıdaki araçlardan hangisini en az değer kaybederek elden çıkarırım. Teşekkürler.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-grande-punto-1.3-multijet-fun-321332444/detay/ 29'a bırakıyor.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-orjinal-2011-model-1.3-multijet-grande-punto-379734500/detay/ 29'a bırakıyor.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-orjinal-linea-380931928/detay/ 30 son. sağ marşpiyelde ezik var önemli mi ?
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-ilk-sahibinden-temiz-115-bin-km-spor-paketli-277899556/detay/ 27'ye alırım heralde ama ilan 1 mart 2016ya ait.

Değerli yorumlarınız benim için önemli teşekkürler.

Fiyatta biraz daha indirim yaptıralabilirse km. ve model bakımından ikinci seçenek biraz daha avantajlı görünüyor. Kapılar yetkili serviste değişmiş faturasını kaydını kuydunu aldıktan sonra problem olmayacağını düşünüyorum. Eğer kısa mesafe kullanımınız daha fazla olacaksa lpgli punto daha avantajlı olabilir yakıt açısından. İyi alışverişler dilerim.

ozcncmz
09/01/2017, 12:32
hocam 2 kapı direklerde oynama yoksa önemli değil benim için ama işte satarken çok tipi tipler çıkıyor orada problem olur mu ondan çekiniyorum satılmasına satılırda değer kaybı ne olur kestiremiyorum birde 1.3 mjet düz modelinde neler var tam anlayamadım. sis farı harici.

feyzullah
09/01/2017, 12:39
hocam 2 kapı direklerde oynama yoksa önemli değil benim için ama işte satarken çok tipi tipler çıkıyor orada problem olur mu ondan çekiniyorum satılmasına satılırda değer kaybı ne olur kestiremiyorum birde 1.3 mjet düz modelinde neler var tam anlayamadım. sis farı harici.

Active model. En boşu puntoların. Sis farı da muhtemelen sonra eklenmiştir. Dediğinizde haklısınız. Piyasada ufak bir darbesi olan veya yetkili serviste parça değişmiş araçlar zor satılıyor. Ama bugünkü koşullarda vukuatı olmayan araç oldukça az. Aldıktan sonra sorumsuzun birinin gelip size zarar vermeyeceğinin de garantisi yok. O zaman kayıp ve üzüntü çok daha fazla olur. Ufak tefek hasarlı ve uygun fiyatlı araçlar bundan sonra benim öncelikli tercihim. Yeterki yetkili serviste orijinal parçalarla onarılmış olsun. Nacizane düşüncem bu yönde. Ama arkadaşlar da mutlaka tavsiyede bulunacaklardır. Nihayetinde son karar sizin umarım karlı bir alışveriş yaparsınız. Bu zamanda almak da satmak da zor.

arenas
09/01/2017, 13:41
En az değer kaybı ve çabuk satış lineada olur sonra da active puntoda.İnsanlara Fun modeli ya da spor paketi (-ki o araçta spor paket falan yok,active arabaya sis ve çelik jant takılmış,spoiler ve marşpiyel olmalı spor pakette)anlatmak zor.İnsanlar puntoya maalesef 4 teker 1 direksiyon az yakan dizel araba olarak bakıyor.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ozcncmz
09/01/2017, 13:50
hocam ilandaki fun pakette.
16" alaşım jant
arka 3 cam fabrika çıkışlı karartma
yan marşpiyel ve spoiler
ön konsolda carbon fiber kaplama
döşeme deseni biraz farklı
deri direksiyon ve vites topuzu
gölge karartmalı farlar.
klima analog
arka cam manuel.

benim gönlüm fun pakette 150 binde araç ama 1-2 sene sonra zarar edermiyim onu kestiremiyorum. çok km yapan biri değilim ama lpg sevmiyorum.

Linea yatırım olarak mantıklı ama işte punto ithal ve daha güzel işçilik oldugunu düşünüyorum. lineada 1.3 motor kasayı taşıyamıyor falan diyorlar. ama yatırım aracı olarak mantıklı tabi.

Ezeldenberi
09/01/2017, 14:02
Sadece iki kapı değişimi olabilecek bir kaza pek olası gelmiyor? Dikkatli bakınca sağ ön far değişmiş gibi duruyor, ve daha fazlası illaki çıkacaktır. Yok yarım işlem, yok yarım boya gibi.....
En sağlıklısı serviste çek-up yaptırmak.
Veya düşünür seniz, 2010 civarında benzinli Clio sedanda iyi bir seçim olabilir.

ozcncmz
09/01/2017, 14:43
peki hocam aralarında mantıklı olan nedir. ben aslında fun paketi istiyorum ancak tek korkum 160-170 binde satabilir miyim ? bununla alakalı tecrübelerinizi paylaşabilirmisiniz ?

volkan1065
09/01/2017, 15:03
Eğer punto alacaksan Fun paketli harici diğer ikisi yaramaz. Yeni evlisin çocuk düşünürsen punto bagaj hacmini iyi düşün ona göre linea seçeneğin olabilir. Fun paket punto da sanki arkada sticker var gibi. Bursa punto gurubuna üye ise genelde guruptaki arkadaşlarımız araçlarına çok temzi bakarlar. Onednele daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca aksesuarları falan da ilavesi.

ozcncmz
09/01/2017, 15:08
Eğer punto alacaksan Fun paketli harici diğer ikisi yaramaz. Yeni evlisin çocuk düşünürsen punto bagaj hacmini iyi düşün ona göre linea seçeneğin olabilir. Fun paket punto da sanki arkada sticker var gibi. Bursa punto gurubuna üye ise genelde guruptaki arkadaşlarımız araçlarına çok temzi bakarlar. Onednele daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca aksesuarları falan da ilavesi.
evet cengiz abi var admin arkadaşı tanıdıgını söyledi arkadaştan yana bir problemim yok.
bu arada volkan bey değeri normalmi aracın 29a vereceğini söyledi. yeni lastik almış baskı balata 10 bin önce değişmiş. akü yeni değişmiş.
ben sadece 10 bin filtre yağ bakımını yapacağım. ben bu aracı 170 binde 29dan okutabilir miyim onu merak ediyorum. kaza bela olmazsa inş.

halilimo
09/01/2017, 15:46
Bu araclardan hicbirini deger kaybetmeden satamazsiniz. Bu paraya daha iyi araclar bulunabilir aslinda. Sadece bunlardan secim yapilcaksa fun paketli en iyisi. Birde en sondaki spor paketli yazan arkadasa cok guldum bi jant bi sis takmis al sana spor paket:D

ozcncmz
09/01/2017, 15:51
Bu araclardan hicbirini deger kaybetmeden satamazsiniz. Bu paraya daha iyi araclar bulunabilir aslinda. Sadece bunlardan secim yapilcaksa fun paketli en iyisi. Birde en sondaki spor paketli yazan arkadasa cok guldum bi jant bi sis takmis al sana spor paket:D

Peki önerebileceğiniz marka model var mıdır ?
ben fiatı aslında parça ucuz ve bol. ve elden cıkarması kolay diye tercih ettim. 1.3 motor vergi avantajıda var tabi.

volkan1065
09/01/2017, 15:53
evet cengiz abi var admin arkadaşı tanıdıgını söyledi arkadaştan yana bir problemim yok.
bu arada volkan bey değeri normalmi aracın 29a vereceğini söyledi. yeni lastik almış baskı balata 10 bin önce değişmiş. akü yeni değişmiş.
ben sadece 10 bin filtre yağ bakımını yapacağım. ben bu aracı 170 binde 29dan okutabilir miyim onu merak ediyorum. kaza bela olmazsa inş.

Hocam hani deler ya bakarsan bağ bakmazsan Dağ olur derler. Aracına temiz özenli bakarsan çok değer kaybetmez. 170 bin km zamanlaması çok önemli. Araç piyasası hareketli olur üstünede okutursun. Ama genel bir ekonomi kriz olur değerinin bile altından gider. bu konuda sana net bişi söyleyemem. Ama 170 bin de araç temizse alıcısı illaki olur. Cengize selamımı ilet kefilse için rahat olsun. Recep babacana da bir bakım yaptırırsın keyifle binersin.

halilimo
09/01/2017, 16:38
Peki önerebileceğiniz marka model var mıdır ?
ben fiatı aslında parça ucuz ve bol. ve elden cıkarması kolay diye tercih ettim. 1.3 motor vergi avantajıda var tabi.

Punto olarak arac bulabilirsiniz dedim hocam. Bu paraya punto gibi bir arac bulamazsiniz acikcasi. 150 binden sonra aldiginiz araclarda illaki deger kaybedecek. Ozellikle 200 bini gectikten sonra.

Puntistanbul
09/01/2017, 18:45
2.seçenek olan punto 2011 * 1.3 iyi gibi

isterseniz ben 190.000 de 2007 lpg punto vereyim :)

tayfux
09/01/2017, 20:09
active olan km falan güzel gibi duruyor. hasar kaydı da çok düşük. donanım bazında düşük ama fiyat bazında da diğerinden 2 milyar aşağıda. linea 30 milyar istiyor. bagaj ihtiyacınız varsa düşünülebilir. onun dışında fiyat ve km baktığımda punto isteniyorsa active daha iyi gibi..

ozcncmz
10/01/2017, 00:18
Arkadaslar punto fun paket olani bu hafta sonu gormeye gelecem ins. Expertize olarak dynomos dusunuyorum. Dogrumu yapiyorum. Tesekkrler.

LG-D802 cihazımdan gönderildi

volkan1065
10/01/2017, 08:16
Arkadaslar punto fun paket olani bu hafta sonu gormeye gelecem ins. Expertize olarak dynomos dusunuyorum. Dogrumu yapiyorum. Tesekkrler.

LG-D802 cihazımdan gönderildi

Bence doğru bir karar veriyorsun. İnşallah aracta denilenden başka bir şey çıkmaz. Piyasa da öyle araçlar ve sahipleri varki insanı çileden çıkarabiliyor. Sen yinede guruptan iyie bir teyit al ona göre expertize git derim. boşuna paranda gitmemiş olur.

ozcncmz
10/01/2017, 08:27
Sağolun volkan hocam. benim kayınçonun sendikadan doalyı indirimi var dynomosda. bu arada araç sahibi tofaşta çalışıyor, araçlardan iyi anladığını ona göre araç aldığını söyledi sanrıım 5. puntosuymuş.
ayrıca o facedeki grupta funda bey var o da arac hakkında iyi yorumlar yaptı belki tanırsınız sizde. onada cengiz abi yönlendirmişti zaten. birşey olsa derlerdi diye dusunuyorum ama önce tedbir sonra tevekkül diyerek hareket etmek lazım :) aracında 120 binde trigeri değişmiş ilave bilgi olarak vereyim dedim. sadece 10 bin bakımı gözüküyor görünürde. neyse bakalım görelim burada gidişatı paylaşırım gene inş.

volkan1065
10/01/2017, 08:34
Sağolun volkan hocam. benim kayınçonun sendikadan doalyı indirimi var dynomosda. bu arada araç sahibi tofaşta çalışıyor, araçlardan iyi anladığını ona göre araç aldığını söyledi sanrıım 5. puntosuymuş.
ayrıca o facedeki grupta funda bey var o da arac hakkında iyi yorumlar yaptı belki tanırsınız sizde. onada cengiz abi yönlendirmişti zaten. birşey olsa derlerdi diye dusunuyorum ama önce tedbir sonra tevekkül diyerek hareket etmek lazım :) aracında 120 binde trigeri değişmiş ilave bilgi olarak vereyim dedim. sadece 10 bin bakımı gözüküyor görünürde. neyse bakalım görelim burada gidişatı paylaşırım gene inş.

Funda çok iyi arkadaşımdır o onay verdiyse şimdiden hayırlı olsun.

ozcncmz
10/01/2017, 08:36
funda abi iyidirde beni tanımadığından olumsuz yorum yapmamış olma durumu varmıdır :)
sizde bi çıtlatın isterseniz ^^

volkan1065
10/01/2017, 08:39
funda abi iyidirde beni tanımadığından olumsuz yorum yapmamış olma durumu varmıdır :)
sizde bi çıtlatın isterseniz ^^

Şöyle söylüyeyim araç hakkında bildiğini söylemiştir. Genelde modifiye için herkez ona ve cengize gelir. Aracın belşki detaylı kazası olup olmadığını bilmez o ancak expertizde çıkar. Ama araç binilecek bir araç derse binilir. Diğer türlü Fundada cengizde guruptaki diğer arkadaşlarda da sorun olmaz. Zaten guruba katılınca hepsini tanırsın buluşmalara gidersin. Recep babacanada güzel bir bakım yaptırırsın keyfle binersin.

ozcncmz
10/01/2017, 08:41
inş. hocam bakalım. sizinlede tanışmak nasip olur inş :)

ozcncmz
16/01/2017, 13:04
Arkadaşlar herkese teşekkürler.
2009 Punto Fun modelini 28.700'e kapattım.
yakıt pompasının orada sızdırma varmış, birde ön camda ufak bi misket kadar çatlak vardı. ondan dolayı fiyat kırdım.
Arkadaş satarken depoda ışık yanıyordu hoş olmadı ama neyse.
Selametle.

volkan1065
16/01/2017, 13:33
yakıt pompasının orada sızdırma varmış, birde ön camda ufak bi misket kadar çatlak vardı. ondan dolayı fiyat kırdım.
Selametle.

Hayırlı olsun. Mazor pompasını revze yaptıtırsınız o sorun değil. Cam catlağı içinde bir baktırın..
diğer konuya gelirsek genelde satış yaaprken ışık yanmış olur kimse binmeyeceği aracı dolu depo satmaz.

ozcncmz
16/01/2017, 13:37
Teşekkürler volakn bey çok yardımınız oldu. Tanışmak dileğiyle :)

Ezeldenberi
16/01/2017, 13:48
Hayırlı olsun. Aracın bakımlarını sordunuz mu?
O km baskı balata ve triger zincir değişimi yapılması gerekir. Diğer standart bakımlarını da aksatmayın.

ozcncmz
16/01/2017, 14:12
Teşekkür ederim zafer bey.
Baskı balata 140 binde
Triger 120 binde değiştiğini 10 bin bakımının yapılacağını söyledi arkadaş.

SinanTR
16/01/2017, 16:14
Selametle.

hayırlı olsun güle güle kullanın aracınızı

yakıt pahalı olunca genelde depoyu dibine kadar bitirip öyle vermeyi kazanç sayıyolar bende puntomu alırken yakıt ışığın ordaydı aha dedim ışık yanmıyo helal olsun adama dedim demez olaydım garajdan çıkarken ışık yandı dedim böyle bi ayar çekilmez :)

ozcncmz
16/01/2017, 16:24
hayırlı olsun güle güle kullanın aracınızı

yakıt pahalı olunca genelde depoyu dibine kadar bitirip öyle vermeyi kazanç sayıyolar bende puntomu alırken yakıt ışığın ordaydı aha dedim ışık yanmıyo helal olsun adama dedim demez olaydım garajdan çıkarken ışık yandı dedim böyle bi ayar çekilmez :)

Arkadaş çok fena hesaplamış yalnız :)
birde sinyaller mor pembe gibi bir renkte yanıyor. Normal mi bu :D