PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakit pompasindan gelen ses

Nkaratas
07/01/2017, 15:11
Merhaba
Araci calistirirken mar konumuna getirdigimde yakit tankinin oradan gelen vınlama sesi eskisine gore cok fazla gelmeye basladi. Ustelik bu sesi dusuk hizda giderken bile duyabiliyorum. Bu mazot pompasinda bir sorunun oldugunu gosterir mi ?

arenas
07/01/2017, 23:53
Aynı ses mevcut,ustalar "herhangi bi zararı yok" dediler.Akü zayıftır diye şüphelendim,akünün zamanı da gelmişti,değiştim,ses devam ediyor.Yakıt pompasına 980₺ istediler ve ustam "pompa sağlam,değişiriz ama ses kesilmeyebilir" diyince o kadar para vermek te istemedim.Forumdaki arkadaşlar "pompaya giden kablolarda,akım kaybı olabilir" demişlerdi ama onu bulacak,tamirini yapacak elektrikçiyi bulamayacağımdan (malum sis lambasını taktırmak bile sıkıntı ,istanbul gibi yerde) şimdilik bu sesle yaşıyorum.Müziği birazcık açıyorum duymamak için.

Sent from my iPad using

halilimo
08/01/2017, 01:02
Arka koltugun altindaki siyah yuvarlak yeri sokun kablo ve mazot hortumu orda oradan akimi rahatlikla olcerler. Bunuda bosch car servis yapar bompa onlarin isi sonucta. Bu ses genelde linealardan sikayet edilir. Azda olsa puntolarda da mevcut. Cozumu de yok malesef.

ORS15
08/01/2017, 17:20
Tek çözüm yolu, yetkili serviste yakıt pompasını değiştirmek. Her türlü 2 yıl kafanız rahat eder...

SinanTR
08/01/2017, 21:22
Tek çözüm yolu, yetkili serviste yakıt pompasını değiştirmek. Her türlü 2 yıl kafanız rahat eder...

ali abi haybedende 980 lira vermek işime gelmez açıkcası belki bu şekilde bozulmadan uzun yıllar kullanıp o paranında cepte kalması bana daha mantıklı geliyo açıkcası

ORS15
09/01/2017, 10:07
ali abi haybedende 980 lira vermek işime gelmez açıkcası belki bu şekilde bozulmadan uzun yıllar kullanıp o paranında cepte kalması bana daha mantıklı geliyo açıkcası

Zaten ben, rahatsız olgundan,degiştimek istiyorsun diye anladım o yüzden öyle yorum yazdım. Bencede bu kadar para vermenin geregi yok.Bence koltuğun altına izolasyon yap, sesi azaltırtırsın.

SinanTR
10/01/2017, 23:30
aynen abi