PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor'a Kar Dolmuş :(

canulgen
07/01/2017, 14:36
Sevgili arkadaşlar,

Malum İstanbul kar'ından nasibimizi aldık :) tüm arkadaşlara bu günlerde kolaylıklar dilerim.

Sabah aracı temizledim, bindim ve tek marş ile çalıştı aslanım.
2009 /167.000 de . Her geçen gün şaşırıyorum performansına :)

Size bir foto gönderiyorum. Motoru hemen kapattım ve kaputu açtım.
Malesef ters hava akımında kalmısız. Alttan - üstten kar dolmuş motor.

Bayağı bir temizledim ama yine de kar var.

Böyle yola çıksam mı? Ne dersiniz?

volkan1065
07/01/2017, 14:43
Hocam nasıl bir ters hava akımı sanki kaput acık kalmış. Yapmanız gereken beyin ve akünün nüzerini temzileyin sonra aracı rölantide olduğu yerde çalıştırın kesinlikle tüm kar eriyesiye kadar stop etmeyin. Eski eletirik süpürgelerinde hava cıkış noktalarına hava üflemek için hortumları takılabiliyordu öyle bir imkanınız varsa aslıdna calışırken suyun dağılması için üflettirebilriidniz.

Dizel motor çalışırken yıkanabiliyor zaten sizde çalıştırmışsınız. Beyin-sigorta kutusu ve aküyü temizleyin çalışıtrın zaten 15 dk kar eriyip gider.

canulgen
07/01/2017, 14:50
Volkan hocam, teşekkürler, burası mimaroba :) karadeniz ve marmara arasındaki rüzgar geçiş noktası :) arkamdaki araba sileceklere kadar kara gömülmüştü.

Kaput ucu komple buz tutmuştu, ordan hiç girmemiş :)
Dediğiniz gibi temizleyip bıraktım şimdilik , yarın çalıştırıp biraz turlayayım, erisin hepsi :)

feyzullah
07/01/2017, 15:26
Çok uniq bir örnek olmuş bu. Geçmiş olsun. Karter koruma olsa belki bu hale gelmeyebilirdi. Hoş benim aracımda da karter koruma yok [emoji1]

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

ethemyigit
07/01/2017, 16:57
sılıvri tarafında çok muazzam bir soguk ve kar vardı dün bugun de hala don devam ediyor
isyeri servisi mercedes sprinter yan surgülü kapı dün aç kapa yapıyorlar ve kapı rayı donuyordu ilk defa şahit oldum boyle soguga bu tarafta :)
dün işcıkısı 17:00 de aracıyla işe gelen arkadaslarım araclarının kapıları dondugu ıcın ısyerınde bıraktılar araclarını :)

tayfux
08/01/2017, 12:06
bence bir şey olmaz ama motor ısındığında su gelmemesi gereken yerlere su gelirse o sıkıntı olur. özellikle sigortaları ve beyinin olduğu yeri iyice temizleyin..

SinanTR
08/01/2017, 21:30
ne kadar ilginç bi durum olmuş

resmi başka yerde görsem kaputu açık bırakmışsınızda motora kar yağmış sanırım

punto1414
09/01/2017, 09:00
hocam hangi istanbul burası :D

canulgen
10/01/2017, 00:11
Değerli dostlar;

Pazar günü 1,5 saat kadar gezdim. Öncesinde de beyin ve sigorta kutusunu temizledim. Hiç bir sorum olmadı.

Fakat kar öyle bir dolmuş ki motor sesi gelmiyordu araçtan :)

Bugün ofisin kapalı otoparkında kaldı. Çıkardığımda tamamen kurumuştu.

Geçmiş olsun hepimize :)