PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.3 95 linea sonrası punto nasıl olur ?

bsliali
25/12/2016, 22:51
Merhaba arkadaşlar su anda 2013 1.3 95 linea sahibiyim aklımda punto evo 1.3 90 ya da 75 hp modelleri var linea devirli kullandığımda performansı cok yeterli geliyor bana sormak istediğim 90 lik punto linea ile kıyaslar isek nasıldır ? Çalıştığım şirkette fiorino kullanıyorum aksama kadar... 75 hp kullanması basit ama performans olarak biraz hantal kalıyor punto 75 ise fiorino 75 e göre nasıldır kıyaslama olarak yardımcı olabilirseniz daha iyi fikir sahibi olabilirim diye düşünüyorum şimdiden cevaplar icin teşekkürler...

feyzullah
25/12/2016, 23:07
90'lık punto lineanın eksikliğini hissettirmeyecektir diye düşünüyorum.

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

SinanTR
25/12/2016, 23:57
bildiğim kadarıyla evoda 90hp görmedim yada bana denk gelmedi

onun dışında aynı performansı ararsanız 90 hp zaten haliyle işinizi görür maddi imkanınız nedir bilemeyiz ama 2013 model bi araçtan inip alt modele binmek ne kadar mantıklı olur yorum sizin ben olsam enazından orta dolulukta 2012 veya üzeri model dizel özellikle düşük km punto alırdım

benim aracım 75hp dizel illaki hantal ama hız sevmeyen benim gibi devamlı şehiriçi kullanana fazlasıyla yeter buda benim fikrim hayırlısı olsun

igny
26/12/2016, 08:54
1.3 90 HP Dualogic Grande Punto Kullanıyorum.Servise verdiğimde ikame olarak linea vermişti 95 lik olan 2014 yeni kasa.Açıkçası puntondam aldığım performans lineanın bi tık üzerindeydi.Ayrıca kullanım zevki açısından punto daha iyi bana göre.yeni linealara bikaç yeni oyuncak koymuşlar ama 2010 puntom daha iyi

ok471
26/12/2016, 09:54
Punto belki de Fiat ın en dengeli ve yoltutuşu en üst düzey otomobillerinden desek hiç abartmış olmayız. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve çok memnunum. Linea nın bagaj kısmı keskin virajlarda kendini hissettiriyor.

bsliali
26/12/2016, 13:14
linea büyük geliyor sedan olduğu için punto lineanin hatchback hali gibi birşey 2013 model 1.3 90 hp modeller var ilan olarak o tarz birşey düşünüyorum eğer ki bulamaz isem içi çift renk olan 75 lik olanlardan da bakmayı düşünüyorum şirket aracı fiorino 1260 kg punto 1090 kg arada 170kg fark var buda bariz fark yaptırır olumlu olarak...peki punto evo da kronik diyebileceğimiz bir arıza problem varmıdır 2011 ve üstü olarak düşünürsek ?

bsliali
26/12/2016, 13:15
bildiğim kadarıyla evoda 90hp görmedim yada bana denk gelmedi

onun dışında aynı performansı ararsanız 90 hp zaten haliyle işinizi görür maddi imkanınız nedir bilemeyiz ama 2013 model bi araçtan inip alt modele binmek ne kadar mantıklı olur yorum sizin ben olsam enazından orta dolulukta 2012 veya üzeri model dizel özellikle düşük km punto alırdım

benim aracım 75hp dizel illaki hantal ama hız sevmeyen benim gibi devamlı şehiriçi kullanana fazlasıyla yeter buda benim fikrim hayırlısı olsun

sahibinden de 1.3 90 evo var satılık 75 hp ye göre biraz ilan sayısı az

Ahsen34
26/12/2016, 13:19
Performns olarak bilmiyorum ama linea cok surdum. Puntoyla kiyas edemiyorum bile. Lineada sanki emanet suruyorum gibi araca hakim degilmisim gibi hissediyorum ama punto heryerine her kosesine hakim olabiliyorum. Linea benim ruhumu bunaltiyor :) belki psikolojiktir. Punto daha spor ve zevkli bir arac

bsliali
26/12/2016, 13:22
Performns olarak bilmiyorum ama linea cok surdum. Puntoyla kiyas edemiyorum bile. Lineada sanki emanet suruyorum gibi araca hakim degilmisim gibi hissediyorum ama punto heryerine her kosesine hakim olabiliyorum. Linea benim ruhumu bunaltiyor :) belki psikolojiktir. Punto daha spor ve zevkli bir arac

hocam tam tersi benim durum linea çok rahat geliyor sürmesi benim için iki sorun kasa büyük olduğu için park ve aralara girmek sıkıntı :) eğer lineada rahat isem punto evo beni üzmeyecektir o zaman :) bu arada normal punto değil evo düşünüyorum içi modern ve kasası küçük olduğu için :)

feyzullah
26/12/2016, 13:28
linea büyük geliyor sedan olduğu için punto lineanin hatchback hali gibi birşey 2013 model 1.3 90 hp modeller var ilan olarak o tarz birşey düşünüyorum eğer ki bulamaz isem içi çift renk olan 75 lik olanlardan da bakmayı düşünüyorum şirket aracı fiorino 1260 kg punto 1090 kg arada 170kg fark var buda bariz fark yaptırır olumlu olarak...peki punto evo da kronik diyebileceğimiz bir arıza problem varmıdır 2011 ve üstü olarak düşünürsek ?

Kronik arıza şunlar olabilir:
1- Torpido (airbag çatlağı)
2- City direksiyon arızası
3-Sinyal ünitesi ve berbarinde airbag sargısı arızası
Bunlardan ilk ikisi servislerde ücretsiz olarak giderilebilmektedir genel itibarıyla.

bsliali
26/12/2016, 19:15
Kronik arıza şunlar olabilir:
1- Torpido (airbag çatlağı)
2- City direksiyon arızası
3-Sinyal ünitesi ve berbarinde airbag sargısı arızası
Bunlardan ilk ikisi servislerde ücretsiz olarak giderilebilmektedir genel itibarıyla.

bu yazdıklarınız genel modellerde mi var yoksa belirli bir seride mi ?

feyzullah
26/12/2016, 20:03
bu yazdıklarınız genel modellerde mi var yoksa belirli bir seride mi ?

Genel olarak karşılaşabilme riskiniz var. Ben grande punto kullanıyorum. Biraz forum okur-yazarlığım var. Evolarda özellikle son iki madde daha fazla görülebiliyor ve foruma yansıyor.

bsliali
26/12/2016, 20:11
Genel olarak karşılaşabilme riskiniz var. Ben grande punto kullanıyorum. Biraz forum okur-yazarlığım var. Evolarda özellikle son iki madde daha fazla görülebiliyor ve foruma yansıyor.

hocam biraz fazla soru soruyorum ama bu bahsettğimiz sorunlar çok ciddi sorun mu yoksa idare eder vakti gelince tamir edilecek bir arızalar mıdır ? yani direk kullanıma olumsuz etkileri varmıdır

feyzullah
26/12/2016, 20:14
Sorunla karşılaştığınız zaman 1-3. Maddlerin hızlıca giderilmesi gerekir. Servisten ücretsiz değişim onaylanmazda torpido ve direksiyonun maliyeti yüksek olur.

bsliali
26/12/2016, 20:21
Sorunla karşılaştığınız zaman 1-3. Maddlerin hızlıca giderilmesi gerekir. Servisten ücretsiz değişim onaylanmazda torpido ve direksiyonun maliyeti yüksek olur.

anladım hocam cevaplar için teşekkürler