PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fikirlerinize ihtiyacım var..

Kadir00906
19/12/2016, 09:20
Herkese merhaba, arkadaşlar 1.4 fire fun aracımı istemeyerekte olsa satmaya karar verdim.Sebebim, öncelikle geniş bir araca geçmek ve performansı daha iyi olan bir araç düşünüyorum.Siz değerli arkadaşlarıma danışmak istedim. Birçok araç eledim kala kala 3 model arasında kaldım ve sizlere sunacağım, lütfen yorum yapacak arkadaşlar, kendileri alacakmış gibi düşünüp yorum yaparlarsa sevinirim.

Seat Leon 1.2 tsi 110 hp style sunrooflu (manuel yada dsg farketmez) , 2013-2014-2015 olabilir.

Honda civic 1.6 Elegance full fd7 kasa 2012-2013-2014 olabilir

Ford Focus 1.6 tdci Trend X 2013-2014-2015 olabilir.

Aslında ilk iki araç arasında kaldım,focusu hiçbiri olmazsa bir alternatif olarak düşünüyorum.Bu arada seat leonu 1.2 tsi 110 hp dsg yi dün test sürüşünde sürme imkanım oldu, performans puntodan sonra mükemmeldi.Honda civici de arada bir kullanıyordum, bu hafta full onu kullanacağım yani onu daha geniş test etme imkanım olacak yakıtıyla,konforuyla vs şeyleriyle.Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

turboferhat
19/12/2016, 09:24
Focus dar ve gurultulu , honda motor sanziman orani cok kotu ve buna ragmen yalitimifa cok koru bir arac .. en iyi secenek seat gibi duruyor

volkan1065
19/12/2016, 09:59
Arasındaki en iyi seçenek honda dır. Fordada seatada hem şanzuman hemde motor olarak 2-3 gömlek üstün.

fawori
19/12/2016, 10:50
Leon tadindan yenmez ama bu memlekette benzinli arac kullaniyorsan ayda iki kere kullanirsin hele bundan sonra dizelde ucuz olmayacak gibi en iyi secenek honda civic bence

LG-H815 cihazımdan gönderildi

Ezeldenberi
19/12/2016, 11:25
Ford'un dar olduğu noktasında Ferhat'a kesinlikle katılıyorum.
Üçü arasında Honda iyi seçim görünüyor.
Ayrıca 1.6 otomatik Corolla test etmenizi kesinlikle tavsiye ederim.

feyzullah
19/12/2016, 11:42
Focusların içi dar ama focus 3'ler'de yalıtım gayet iyiydi. Hondanın sağlamlığı, konforu ve performansı herkes tarafından takdir ediliyor. Bununla birlikte görünüm açısından benim için v-tec kasadan sonra honda civic bitmiştir. Bana göre en iyi seçenek leon olarak görünüyor. Son dönemlerde tsi motorlar için de fevkalade uyumlu lpg kitleri üretilmeye başlandı ve montajları yapılıyor. Yakıt maliyetlerini düşürmek adına Leon alıp sonrasında Leon'a lpg montajı yapmış tecrübeli bir servis bulup lpgyi taktırır keyfime bakardım. Tabi Leon'u almadan önce 1.2 tsi motora lpg takılır mı takılmaz mı onu en kesin bir biçimde öğrenir, ona göre Leon alırdım. Kendi açımdan söyleyeyim benzinin litresine verilecek 5 liram yok benim. Leona lpg olmazsa lpg montajına en uyumlu seçeneği alırdım görünüşüne tipine bakmaksızın.

volkan1065
19/12/2016, 11:53
Focusların içi dar ama focus 3'ler'de yalıtım gayet iyiydi. Hondanın sağlamlığı, konforu ve performansı herkes tarafından takdir ediliyor. Bununla birlikte görünüm açısından benim için v-tec kasadan sonra honda civic bitmiştir. Bana göre en iyi seçenek leon olarak görünüyor. Son dönemlerde tsi motorlar için de fevkalade uyumlu lpg kitleri üretilmeye başlandı ve montajları yapılıyor. Yakıt maliyetlerini düşürmek adına Leon alıp sonrasında Leon'a lpg montajı yapmış tecrübeli bir servis bulup lpgyi taktırır keyfime bakardım. Tabi Leon'u almadan önce 1.2 tsi motora lpg takılır mı takılmaz mı onu en kesin bir biçimde öğrenir, ona göre Leon alırdım. Kendi açımdan söyleyeyim benzinin litresine verilecek 5 liram yok benim. Leona lpg olmazsa lpg montajına en uyumlu seçeneği alırdım görünüşüne tipine bakmaksızın.

Bu araçlar arasında LPG yönununden en iyisi Hondadır. Leon için LPG her zaman sıkınıtıdır. Wosvagen araçlarında LPG kullanan çoğu kişi memnun değil. Sürekli bir sıkıntı çıkarıyor.

feyzullah
19/12/2016, 12:17
Bu araçlar arasında LPG yönununden en iyisi Hondadır. Leon için LPG her zaman sıkınıtıdır. Wosvagen araçlarında LPG kullanan çoğu kişi memnun değil. Sürekli bir sıkıntı çıkarıyor.

Motor koduna göre kit seçip montaj yapılıyor Tsi'lar için. TSİ için uzman olan birkaç yer var İst. Ankara ve İzmir'de. 75000 km.'yi sorunsuz devirmiş golf TSİ var bildiğim. Montaj kitabına uygun yapılırsa hiçbir sorun olmayacaktır. 1.4 Tsi motorlar (özellikle CAXA kodlular) kolaylıkla lpg'ye dönüştürülebiliyor günümüzde. Ama 1.2 TSİ için ön araştırma yapmak daha sağlıklı olur. Lpg teknolojisi gün geçtikçe gelişiyor, daha uyumlu, daha tasarruflu hale geliyor. Bu üç seçenek dışında astra j 1.4 turbo'ya da bakılabilir. Sağlam bir atiker gold lpg sistemi monte edilir ve keyifle binilir. Ama netice olarak dediğiniz gibi lpg açısından en sorunsuz garanti olan hondadır.

Kadir00906
19/12/2016, 12:54
Fikirlerinizden dolayı çok teşekkür ederim,yorum yapmak isteyen arkadaşlarım yorum yapabilirler, düşündüğüm şeyleri söylüyorsunuz hep fakat içinden çıkamadığım bir bocalamadayım şuan;

1) Leon uzun zamandır belki 6-7 senedir hep sahip olmak istediğim bir araçtı, ve son kasası , performansı ve iç konsol görünümü oldukça beni kendine çekerken, ne kadarda 1.2 tsi motor olsada şuan için lpg ye uyumlu olmaması ve benzinli olması ve benzin litresinin gün geçtikçe artması kafamı çok kurcalıyor.

2)Honda civic ise hem abimde hem eniştemde olduğu için arabaya yabancı değilim,donanımları full zaten, otomatikte lider bir marka ve lpgye uyumlu motorlardan biri olduğunu biliyorum, bu nedenle yakıtı dert etmeden bineceğimede inanıyorum, bunda ise kafama takılan tek şey aracın hantal oluşu ve bir atikliği kullanıcıya yaşattıramaması.

3) İki maddeyi de bir teraziye koyduğumda hangisi derseniz arkadaşlar, leonun daha baskın olduğunu açıkca söylemek istiyorum, ama işte tamam bu olsun diyemiyorum.

Ocak ayında aracımı ilana vereceğim sahibindene, burada da paylaşacağım nasip kısmet artık,15-20 gün düşünmek için zamanım var, iyi değerlendirmeliyim bu zamanı.Bu sürede sizlerden de kararımı netleştirmek için desteklerinizi bekliyorum.

punto1414
19/12/2016, 13:29
HONDA HAYAT ONDA ;)

atifun
19/12/2016, 17:28
Gel ben sana beni 2010 t- jeti satayım, ne alman ne japon ne de amerikan, varsa yoksa İtalyan :) 1,2 tsi yerine 1,4 tsi yi tercih etmeni öneririm, malum ülkemiz Hollanda değil, eğim her yönde ve derecede mevcut, 1,2 tsi nin yakıt tüketimi seni bıktırır. Bence dizel focus hem performans hem de yakıt olarak seni çok mutlu eder. Honda nerden baksan atmosferik, performans beklentisi yanlış olur. Zaten yakıtıda seni lpg dönüşümüne zorlar. Bence 1 focus, 2 leon, 3 honda. Hatta hondayı çıkar listeden. :) şimdiden hayırlı olsun

E6853 cihazımdan gönderildi

SinanTR
19/12/2016, 23:14
tüm yorumları okudum karar sizin illaki ama ben kendime bugün bi araba alsam kesinlikle manuel şanzıman dizel full veya en azından boş olmayan bi leon alırdım 1 kez kullandım hasta oldum arabaya iç mekan oldukça güzel donanımlısı dolu ve dizelin torkunu hissettiren bi araba tabi malum bu işler maddiyatla alakalı tabi ki ama astra j kasayıda değerlendirmenizi öneririm honda ve corolla kullandım bana biraz hantal geldi lpg li düşünürseniz ve leon derseniz 1,2 önermem uyumu yada uymamasından ziyade dizelin piyasasının güçlü olması yeter benim için ayrıca ford için yorumda yazılanlara sonuna kadar katılıyorum ara ara kullanıyorum alınmaz ben beğenmedim

fawori
19/12/2016, 23:29
Abi sen o zaman benim gibi bravo 1.6 m jet sport style bak. Skydome lu felan 1750 devirde 300 nm. Tork hem atik hem tasaruflu

acemi
19/12/2016, 23:30
leon'un ses yalıtımı puntodan beter onun dışında fena bir araba değil

halilimo
20/12/2016, 00:15
Corolla astra sedan ama bir bravo t jette olur sanki lpg dizrlden daha tasarruflu gibi artik

tayfux
20/12/2016, 16:13
hocam focus 3 sene kullandık sattık style paketti. gerçekten motoru yalıtımı çok güzel araç ama arkadaşlara katılıyrum dar. özelilkle ön taraf şöför için iyi olsa da yan tarafta oturan için işkence. arka tarafta bu darlıkdan nasibini almış. ama şu var ki parasını hakkediyor. o paralara alınabilecek iyi seçeneklerden birisi. otomatik de Honda zaten kendini ispatlamış bir marka. civic de güzel kasa. alınabilir. okulumuzda bir öğretmenimiz aldı 54 liraya sıfır gibi araba. o paralara alınabilecek arabalardan birisi. özellikle size tavsiyem fabrikadan tüplüsünü alın. ama Honda nın en büyük handikapı iç trim kalitesi zayıftır bilginiz olsun..

Kadyr
20/12/2016, 16:29
Dsg alinacaksa garantili olmasi lazim yoksa ocagina incir agaci diker. Surekli kullanilmiyorsa gaza gerek yok 6-7 lt ortalamasi var sehir icinde. Hondanin motoru saglam ama performans yok. Ayrica leonun vergiside dusuk.

Ezeldenberi
20/12/2016, 17:26
Kadir beyin bahsettiği olası problem;

" Cevap: 2016 Seat İbiza 1.2 TSİ Reference"

Yeni aracınız hayırlı uğurlu olsun. Motor 90bg görünüyor Punto ile karşılaştırıldığında sizce nasıl. Birde az önce bu 1.2 motorun golfte ki kronik sonunu tesadüfen dh de gördüm, isterseniz bi inceleyip seat le iletişime geçin acaba bu sorun çözüldü mü.
Bence uzun yıllar binecekseniz şimdiden garantisini uzatmanız sizin için faydalı olacaktır.
https://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=106730502&p=2&f=2064

Kadir00906
20/12/2016, 22:57
Leonda dsg şanzımanı eledim manuel bakıyorum. Ama honda civicde otomatik tercihim olacak süre kısalıyor, bu arada bir sorum olacak sizlere 2013 ve 2014 te 1.2tsi leonlarda reference ve style paketler var bu 2015 modelde sadece style pakete indirgenmiş, acaba 2013 modeldeki bu iki paket arasında donanım olarak ne fark var bileniniz varmıdır?

fawori
28/12/2016, 23:25
Dsg leonu neden eledin abi ama fazla yakar?

Kadir00906
29/12/2016, 11:32
Çağatay kardeşim, son yazdıklarımdan sonra tamamen leondan vazgeçtim, yani ülke benzin fiyatları beni mecbur bıraktı,araca rahat binemeyeceğimi ve istediğim zaman istediğim gibi kullanamayacağımı düşündüm. :) . Leon yerine sonradan opel insignia 1.6 turbo benzin&lpg seçeneğini ekledim,fakat biraz araştırma yaptım hem geçmişteki opel kullanırken yaşadığım sorunlar hemde insignia 1.6 turbo hakkında ki söylenenlerde beni tam anlamıyla tatmin etmediği için bir risk almak istemedim.Şuan honda civic fb7 elegance için pusuya yattım bekliyorum, piyasanın da yeni vergiler ve ikinci eldeki fiyatlara göre dalgalanmasına bakacağım biraz.Acele davranıp pişman olmak istemiyorum.

tayfux
29/12/2016, 20:09
bence araçlar yiyeceği zammı yedi zaten. Euro da çok yüksek dolar da.. beklenebilir..seçiminiz çok güzel.. fabrikadan tüplüsü olursa yeme de yanında yat olur..