PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol sinyal sorunu

cadde07
16/12/2016, 02:20
Cümleten Herkese Hayırlı Akşaml;

2006 Model Grande Punto Aracımın 1 Hafta Önce Sağ Ve Sol Yan Çamurluk Sinyal Lambalarını Değiştirdim Ampulleri Değiştirdikten Sonra Sol Sinyallerin Hiç Biri Yanmamaya Başladı Ön Yan Ve Arka Yanlız Parklar Ve Farlar Kapalıyken Sinyal Verince Normal Bir Biçimde Yanıyor 1 Haftadır Uğraşıyorum Çözemedim Neden Böyle Oldugunu Yardım Edebilicek Yol Göstericek Yada Daha Önce Başına Böyle Bişey Gelen Birileri Yardımcı Ola Bilirse Çok Sevinirim..

Ayrıca İçerde Göstergede Sola Sinyal Yanıyor Ama Çok Hızlı Yanıyor Ama Dışarda Sinyaller Dediğim Gibi Hiç Biri Çalışmıyor Birde Sadece Sol Tarafta Yapıyor Sagda Bir Sıkıntı Yok...

Dip Not Araçta Amerikan Park Var Onla Alakalı Birşey Olabilir ? Ama Öyle Olsa Sağ Tarafta Da Bir Sıkıntı Olmaz Mı ?

Taktıgım Ampuller Turuncu Ve Üzerinde 12w Yazıyor.

halils2
16/12/2016, 08:33
Amerikan parktan kaynaklıdır muhtemelen, iptal edip deneyin.

CanGo48
16/12/2016, 10:52
bende de 2006 var ve amerikan parklarda var. Senin sıkıntıyla benimkiside aynı. Sola sinyal veriyorum bazen normal bazen çok hızlı yanıp sönüyordu. ayna altındaki sinyal zayıf ve az yanıyordu.Gitmediğim elektirikçi kalmadı 3 kez amerikan park modülü değiştirdim ama sonuç değişmedi.Ta ki kendim arka stop lambalarını söküp oksitlenen yerleri wd40 ile temizleyip tornavida ucu ile soketlerin bastığı yerleri temizleyene kadar :) şimdi sıkıntısız kullanıyorum.

cadde07
17/12/2016, 00:14
bende de 2006 var ve amerikan parklarda var. Senin sıkıntıyla benimkiside aynı. Sola sinyal veriyorum bazen normal bazen çok hızlı yanıp sönüyordu. ayna altındaki sinyal zayıf ve az yanıyordu.Gitmediğim elektirikçi kalmadı 3 kez amerikan park modülü değiştirdim ama sonuç değişmedi.Ta ki kendim arka stop lambalarını söküp oksitlenen yerleri wd40 ile temizleyip tornavida ucu ile soketlerin bastığı yerleri temizleyene kadar :) şimdi sıkıntısız kullanıyorum.

Can Bey Çok Teşekkür Ederim Sayenizde Sorunu Çözdüm :))

Dediğiniz Gibi Sol Arka Stopu Söktüm Arkası Resmen Çamur Dolmuş Soketler Oksitten Görünmüyor Zaten Birde Sokete Giren Kablolalardan Biri Tam Sokete Girdği Yerden İyice Kırılmış Soketin İçinden Çıkmış Soketi Biraz Temizledim Taktım Sorun Çözüldü Ama Komple O Beyazı Soketi Değiştiricem O Kırılan Kabloyla Hafif Oynayınca Gidip Geliyor Enerji..

CanGo48
21/12/2016, 16:46
Yardımcı olabildiysem ne mutlu :)