PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1. vitesde 3 saniye içinde gaz veya frene basmadımı boşa geçiyor

nedimcan
16/11/2016, 19:06
selamun aleykum arkadaslar 1.3 dizel otomatik puntom var puntonun dualogic vites kullanım ve şikayetlerını okurken bırşey dikkat ettim benım araçta 1 vites dee gaz yada frene basmassam 3 veya 4 saniye içinde otomatik boşa geçiyor ve ben bu durumdan rahatsız oldum ama dıkkatımı cektı kımse boyle bırşeyden şıkayet etmemıs acaba sorun benım araçtamı yoksa herkezın aynımı cevaplarınızı beklıyorum

]saygılarr...

MKavruk
16/11/2016, 19:22
Merhabalar Can Bey, baskı-balata seviyenizi kontrol ettirin derim. Ayrıca debriyaj çatalı seviyenizi de ölçtürün (oyle bir ölçüm yok diyen olursa oradan uzaklaşın:)) 19-20mm arası bir değer vermelidir. Bu ihtimalleri aracınızın bakımlarını düzenli olarak yaptırdığınızı varsayıyorum.

nedimcan
16/11/2016, 19:59
murat beey basklı balata 2 hafta önce değiştirildi

MKavruk
16/11/2016, 20:12
baskı balata değişiminden sonra yazılım güncellemesi gerekmektedir, bu işlem yapıldı mı? baskı balata değişiminde debriyaj çatalı 8debriyaj mili) değişimi yapıldı mı?

nedimcan
16/11/2016, 20:17
yazılım güncelenmesi yapıldı ama debriyaj çatalı değişmedi galiba şanzımanın eelektırık devrelerınde sıkıntı varrr sanırsam ...

cevaplarınızı beeekliyorrumm

MKavruk
16/11/2016, 20:59
Dualogic konusunda bilgi sahibi bir yer bulmanız gerekiyor. Maalesef yalnızca İstanbul'da biliyorum. Cihaza bağlatılarak olası hata koduna bakılması lazım. Eğer baskı balatayı yetkili serviste değiştirdiyseniz geri gidin derim.