PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hangi Puntoyu almalıyım?

lctrr
14/11/2016, 02:03
Selam arkadaşlar bana yardımcı olursanız sevinirim.Benzinli 1.4 punto alacağım ve lpg düşünüyorum hangi punto modeli lpg de verimli olur 1.4 punto evo dinamic 77hp 2011 var aklımda ortalama lpg de ne yakar ve performansı nasıldır?birde 105 hp lik multiair olan modeli var sizce hangisini alayim verebileceğim fiyat 33000 lira siz hangsini onerirsiniz daha once punto kullanmadım ve genelde uzunyolda kullanacağım 77hp evo nun performansi Cokmu düşük yardimci olursanız sevinirim

cavalier79
14/11/2016, 08:09
Benim oyum multiair den yana olur , Lpg sorunsuzsuz olduğunu okumuştum, 105 Bg olması bence oldukça cazip dolu olan modelinide alırsanız bence harika olur.

feyzullah
14/11/2016, 12:53
Uzun yol ağırlıklı kullanılacaksa multiair daha akla yatkın. Lpg uyumunda 77 hp'nin hiçbir sorunu yok. Multiair'in lpg durumuyla ilgili forumda bir zamanlar başlık açılmıştı oradan bakıp fikir edinebilirsiniz. Fire motor için söyleyeyim lpgde en az 6 litre civarı en fazla 10 litre yakarsınız bunu sizin kullanım stiliniz ve aracın bakım durumları belirler. Son olarak alacağınız araç active model veya donanım fakiri olmasın.

lctrr
14/11/2016, 13:20
Su an 2011 punto evol1.4 77hp dinamic paket almayi dusunuyorum . Bir çok motor seçeneği olduğu için sormak istedim 33 binlira bu araç için iyimidir

Ezeldenberi
14/11/2016, 20:18
Araç bakımlı, kmsi düşük ve lpg'siz ise (30-50bin km gibi) o fiyata alınabilir gibi geliyor.
Aracı uzun yol ağırlıklı kullanacaksanız bende arkadaşlara katılıyorum. Ve multiair size daha uygun görünüyor.

feyzullah
14/11/2016, 20:52
Su an 2011 punto evol1.4 77hp dinamic paket almayi dusunuyorum . Bir çok motor seçeneği olduğu için sormak istedim 33 binlira bu araç için iyimidir

Piyasasını tam bilmiyorum ama benzinli alıp lpg montajını kendinizin yaptırmasını önerebilirim. Sizden önce nerede, hangi usta montaj yapmış, sorunu sıkıntısı var mı yok mu bunlar tam olarak kestirilemediği için en temizi benzinli yıpranmamış bir motora kendi tanıdığınız bildiğiniz işin ehli bir ustada lpg uygulatmanız faydanıza olur. Önemli olan alacağınız aracın temiz kullanılmış olması. Hırpalanmış bir aracı 2000 tl ucuza almaktansa temiz ve bakımlı bir araca daha fazla para verip gönül rahatlığıyla binmeyi yeğlerim. Kendim de aracı aldığım zaman biraz fazla para verdim ama 2.5 yıldır bana doğru düzgün masrafı olmadı şükür. Aldığımda tüm ağır bakımları yeni yapılmıştı. Bu şekilde 5 yılı rahatlıkla doldururum ve görece o günün piyasasında verdiğim fazla parayı çok daha fazlasıyla çıkarmış olurum.

omer ozenir
15/11/2016, 09:10
Slm almayin punto filan fiat grubunu asla almayin punto cok sorunlu bir araba heryeri elektronik kimsede dogru duzgun anlamiyor tekerden kaza yaptim direksiyin motoru bozuldu 3500 tl tekeri yaptirdim on takim kaportayla 500 e motora arza vermis elektronik arabalarda boyle sorun var belkide sorun baska yerse ama bir suru para harciyorsun bulana kadar 5 para etmezler

Ashelkan
05/12/2016, 13:20
Kardeş bende yeni punto evo 1.4 dynamic aldım aracı alalı 1 ay olmadı.Araç gerçekten keyifli,gerek sürüşü gerek konfroru, Ancak Yakıt tüketimi bana çok fazla geldi.Hatta bu yüzden yeni bir konu açtım.Belkide bende Gaz taktırmayı düşünebilirim ya da satıp dizel bir puntoya yönelebilirim.