PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 5. ve 6. viteste gelen uğultu

igny
10/11/2016, 09:02
Merhaba arkadaşlar.
Aracım 1.3 90 lık dualogic 123 binde
5.ve6.vitese geçince şanzumandan uğultu geliyor.sadece gaza basarken geliyor bu uğultu gazı bırakınca kesiliyor.Servise götürdüm açmamız lazım şanzumanı dedi ve sadece açıp bakmak için 2000 tl istedi bnde açtırmadım sizce neden olabilir.

cavalier79
10/11/2016, 11:25
Boştayken yapıyormu , ? yani 100 km ile giderken boşa atın , easytroniklerde yapılabiliniyordu denermisiniz, şanzıman olmayabilir.

igny
10/11/2016, 15:26
Boştayken yapıyormu , ? yani 100 km ile giderken boşa atın , easytroniklerde yapılabiliniyordu denermisiniz, şanzıman olmayabilir.

Hocam boşta iken yapmıyor.Normalde hiç boşa elle atmadım ama araç arada bir 6. viteste giderken kendini boşa atıyor.ama gösterge panelinde hata 6 da gösteriyor .Manuel elle müdahale etmeden vitese geçmiyor.Bu boşta gitti sürecede böyle bir ses duymadım hiç.Birde sanırım hızlanırken yapıyor hızım sabit iken ses düşüyor ama tam kesilmiyor

feyzullah
10/11/2016, 15:34
Şanzıman yağı değişti mi? Ya da en son ne zaman değişti ve aracınız için uygun yağ kullanıldı mı? Şanzımanı söktürmeden önce buna bakabilirsiniz. Eğer uyumsuz yağ kullanıldıysa veya yağ işlevini yitirdiyse ondan dolayı yapıyor olabilir.

igny
11/11/2016, 08:38
Şanzıman yağı değişti mi? Ya da en son ne zaman değişti ve aracınız için uygun yağ kullanıldı mı? Şanzımanı söktürmeden önce buna bakabilirsiniz. Eğer uyumsuz yağ kullanıldıysa veya yağ işlevini yitirdiyse ondan dolayı yapıyor olabilir.

şanzuman yağı 40 bin km önce değişmiş .Servisinde değiştirilmiş ben almadan önce servis kayıtlarında var.Servisi yanlış yağ koymaz sanırım hangi yağı koymuşlar diye sormadım bu yüzden

feyzullah
11/11/2016, 15:11
şanzuman yağı 40 bin km önce değişmiş .Servisinde değiştirilmiş ben almadan önce servis kayıtlarında var.Servisi yanlış yağ koymaz sanırım hangi yağı koymuşlar diye sormadım bu yüzden

Servisler yanlış yağ koymaz ama duyduğum kadarıyla fabrikanın koyduğu yağ ile birebir örtüşen yağ kullanmıyorlar. Bundan dolayı şanzıman yağının eksik olup olmadığını veya ne durumda olduğunu kontrol ederek işe başlayabilirsiniz. En az maliyetlisinden başlayarak gerekli incelemeleri yaptıktan sonra ihtiyaç duyulursa şanzıman da indirilebilir.

igny
14/11/2016, 14:41
şanzıman yağını kendim kontrol edebilirmiyim yoksa bir ustayamı götürmem gerekiyor.Kendim yapabilirsem nasıl yaprım