PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyaz plaka ampulu Yardim!!!

halilimo
18/10/2016, 21:25
ModaCar T10 Tip 12 BEYAZ Smd Led Park Ampülü 018829 Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/modacar-t10-tip-12-beyaz-smd-led-park-ampulu-018829-p-OTM018829?magaza=TveT)
Arkadaslar bu urun ariza isigi yakar mi? Üzerinde canbus var ama.

volkan1065
18/10/2016, 22:07
Canbus sistemi her araçta farklılık gösterir. Yani led ampulün çektiği akıma göre arıza ışığını yakabilir. Bu ledin üzerinde bulunan direnç değeri fiat ta arıza ışığı yakabilir ama ford yada diğer markada yakmayabilir. Tamamen üzerindeki direnç değerine bağlıdır. Bende getirtiyirum 2 güne elimde olacak ve bundan daha kaliteli beklerseniz test edip beraber sonuca bakıp alırsınız.

F500
18/10/2016, 22:30
ön fardaki park ve plakadaki ampullerin orjinalindeki gibi cam olanından takmalısınız tabi camın rengini istediğiniz gibi seçebilrsinz bunun dışında takacağınız her ampul kesinlikle arıza yakacaktır

Ezeldenberi
18/10/2016, 22:31
Halil aynı led'lerden iki takım aldım, bir çiftini Parklarda kullandım aşırı ısınmadan kaynaklı canları buss oldu:) üzerinde ki çip mi can mı bus bilmem birisinin ki dökülmüştü. ama yine de çalışıyorlardı fakat arıza ışığı yaktılar, sonra turuncu general t10 taktım. Diğer çiftinide plakalıklarda kullanıyorum onlarıda plakadaki ampullüleri sökmeden iki kablo lehimleyip ikisini aynı anda çalıştırdım ve arıza ışığı yakmadı. Aydınlatması gerçekten çok güzel.

ysngkl
18/10/2016, 22:35
hafta sonu bende plakalığa tabelalarda kullandığımız mercekli modül led deniyeceğim bagaj ampullerini onlarla değiştirdim aydınlatma çok güzel oldu sonuç olumlu olursa resim paylaşırım :)

volkan1065
18/10/2016, 22:42
Zafer bey dirençler yanmıştır. Soutuculu led lerden lazım. Bakalım ben sipariş geçtim. İnş problem olmayacak.

halilimo
18/10/2016, 22:55
Canbus sistemi her araçta farklılık gösterir. Yani led ampulün çektiği akıma göre arıza ışığını yakabilir. Bu ledin üzerinde bulunan direnç değeri fiat ta arıza ışığı yakabilir ama ford yada diğer markada yakmayabilir. Tamamen üzerindeki direnç değerine bağlıdır. Bende getirtiyirum 2 güne elimde olacak ve bundan daha kaliteli beklerseniz test edip beraber sonuca bakıp alırsınız.

Bekliyorum o zaman abi

Halil aynı led'lerden iki takım aldım, bir çiftini Parklarda kullandım aşırı ısınmadan kaynaklı canları buss oldu:) üzerinde ki çip mi can mı bus bilmem birisinin ki dökülmüştü. ama yine de çalışıyorlardı fakat arıza ışığı yaktılar, sonra turuncu general t10 taktım. Diğer çiftinide plakalıklarda kullanıyorum onlarıda plakadaki ampullüleri sökmeden iki kablo lehimleyip ikisini aynı anda çalıştırdım ve arıza ışığı yakmadı. Aydınlatması gerçekten çok güzel.

İyiki sormusum demekki Zafer abi beyaz plakada daha guzel duruyor birde benim arac beyaz olunca daha hos illa beyaz yapmam gerek:)

Ezeldenberi
18/10/2016, 23:05
Montaj sonrası canlı busslu plakalık aydınlatmalarının fotolarını bekliyoruz. Halil kırmızı yapsak nasıl olur? Hem arka stoplarla hemde fren lambaları ile kombin olacağından dolayı sanki hoş bir görünüm olur. Sence?

halilimo
18/10/2016, 23:28

Montaj sonrası canlı busslu plakalık aydınlatmalarının fotolarını bekliyoruz. Halil kırmızı yapsak nasıl olur? Hem arka stoplarla hemde fren lambaları ile kombin olacağından dolayı sanki hoş bir görünüm olur. Sence?

Aracta kirmizi olsa kombin olmus olur ama tek renk bogar sanki

volkan1065
18/10/2016, 23:34
Araç rengi ne olursa olsun plakalar beyaz olmalı bence.

timbaz
18/10/2016, 23:41
uygulama plakanin rengini degistiriyor ise, renkli isik veya kapak vs... yasak diye biliyorum...

Ezeldenberi
18/10/2016, 23:50
Zafer bey dirençler yanmıştır. Soutuculu led lerden lazım. Bakalım ben sipariş geçtim. İnş problem olmayacak.

Volkan bey, led lerden önce direnç uygulanması ledlerin ısınmanı önler mi? Malum ledleri öldüren aşırı ısınma.

volkan1065
19/10/2016, 00:17
Seri olarak baglanacak direnç hemen yanar. LEDİN arızalanması kullanılan malzeme kalitesi ile ilgilidir. Paralel direnç ile gerekli akım düşümü yapılır. Sonrasında kullanılan direnç ve zener diyot ile ledin voltaji ayarlanır. Bobin dirençli modeller daha sağlam oluyor. Bakalım gelenleri inceledikten sonra bir sonrakinde daha değişik modellerden alicam. Olumlu parçaları nasıl elm327 gibi öneriyorsam bunlarında hem önerip hemde tedariği konusunda yardımcı olurum.

Ezeldenberi
20/10/2016, 20:43
ModaCar T10 Tip 12 BEYAZ Smd Led Park Ampülü 018829 Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/modacar-t10-tip-12-beyaz-smd-led-park-ampulu-018829-p-OTM018829?magaza=TveT)
Arkadaslar bu urun ariza isigi yakar mi? Üzerinde canbus var ama.

Halil yukardaki ürünün benim plaka aydınlatması;

halilimo
20/10/2016, 21:36
Halil yukardaki ürünün benim plaka aydınlatması;

Guzelmis abi ariza lambasi yakiyor ama dimi

Ezeldenberi
20/10/2016, 21:58
Evet tek başına direk bağladığımda yakıyor, ben orjinal lambaların duyundan iki kablo çektim hem ledler hem sarılar aynı anda yanıyor , dolayısıyla arıza ışığı yakmıyor.

Puntology
21/12/2016, 17:51
Bende canbuslu beyaz plaka ledi aldım ama 2.günden sonra arıza ışığı yaktı. Orjinal sarı ampulleri takıp paralel olarakda bir çift duy alacağım ama nereden alacağımı bulamadım.