PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akü Takviyesi sonrası Motor Arıza Işığı

ares86
16/10/2016, 20:50
Arkadaşlar merhabalar yolda kalmam sonucu akü takviyesi yapmak zorunda kaldım ardından motor arıza ışığının yandığını fark ettim sanayide söndürdük oradaki usta pek anlamdı sanırım aleti pek iyi değildi ışığı söndürdük ancak tekrar yanıyor . aracın herhangi bir arızası da yok bir aydır böyle sıkıntısız . sizce ne olmuş olabilir

MKavruk
16/10/2016, 21:33
Merhabalar Murat Bey. Öncelikle geçmiş olsun sanırım akünüz bozulmuş, aşağıda benzer bir durum buldum. Yeni akü aldığınızda sorun çözülecektir. Umarım yardımcı olabilmişimdir, sağlıcakla..

https://forum.donanimhaber.com/m_100627298/tm.htm

SinanTR
16/10/2016, 21:47
aracınız dizemi benzinlimi benzinli ise lpg var mı

Brembo0129
16/10/2016, 21:53
Merhabalar Murat Bey. Öncelikle geçmiş olsun sanırım akünüz bozulmuş, aşağıda benzer bir durum buldum. Yeni akü aldığınızda sorun çözülecektir. Umarım yardımcı olabilmişimdir, sağlıcakla..

https://forum.donanimhaber.com/m_100627298/tm.htm
Murat beyin dediği gibi aküyü değiştirirseniz sorun çözülecektir, aynı olay benim başımada geldi, başka bir araçla akümü şarj ettik bu seferde motor ve airbag ışıkları yandı ve araç gaz yemedi Allah'tan park edecek yer buldum ve diğer gün akü değişince sorun çözüldü.

feyzullah
16/10/2016, 22:48
Aküyü değiştirmezseniz yine olmadık bir yerde kalma ihtimaliniz çok yüksek. Arıza ışıklarının sayısı da artabilir. Direksiyon elektrik destekli olduğu için city arıza ışığı da yanabilir. İmkanlar dahilinde en kısa süre içerisinde akünüzü yenilemeniz yararınıza olur.

ares86
16/10/2016, 23:26
Merhabalar akuyu zaten hemen ertesi gün değiştirdim . Ama arıza ışığı hala yanıyor . Aracim dizel

halilimo
17/10/2016, 00:22
Arza isiginin neden yandigi pc ye baglaninca cikar. Once onu bi ogrenin duzgun bir ustada.

ares86
17/10/2016, 00:25
hocam gittik curuise kontrol diyen bile oldu arabada olmayan bir özellikten bahsediyor kafayı yedirttiler bana . servis te beyni değiştirelim diyor . araba sapasağlam gidiyor

Ezeldenberi
17/10/2016, 00:33
hocam gittik curuise kontrol diyen bile oldu arabada olmayan bir özellikten bahsediyor kafayı yedirttiler bana . servis te beyni değiştirelim diyor . araba sapasağlam gidiyor

Arkadaşlarımızın önerisini dikkate alarak öncelik bir akü değişimi yapın. City motor arızası için servis banada beyine ulaşamadık degismesi lazım demişlerdi. Peki, Servis Aracınızın Pc den arıza kodunu bulamadı mı?

ares86
17/10/2016, 00:37
Akuyu değiştirme işlemini yaptık . Sonuç değişmedi. Servis ise direk kolaya kaçmak derdinde beyin arızası diyor başka bir bilgi vermedi. Ama araçta en ufak bir problem yaşamıyorum

halilimo
17/10/2016, 00:38
Aku baglantisini cikarin sabah takarsiniz tekrar. Eger duzelmezse isi bilen bir ustaya ariza kodunu okutun. Digeri bosa sallamis heralde

ares86
17/10/2016, 07:56
akü kablosunu çıkarmakta bir işe yaramadı , arkadaşlar motor arıza ışığının sigorta kutusundaki yerini bilen var mı acaba sorunun buradan da kaynaklı olabileceğini aktaranlar oldu ama hangi sigorta bir türlü bulamadım

volkan1065
17/10/2016, 08:27
Hocam ELM 327 olan bir yere gidin ve aracın vermiş olduğu arıza kodunu buraya yazın. Ne olduğuna bakalım. kafadan sallama bilgilerle olmaz bu işler. benım boyle bir sorun yüzünden 350 TL gitti. o gün bugündür ELM cihazım ve programı flaşh disk ile hep aracımdadır. Sorun oldumu ilk kendim bakarım. Bizim puntolarda yangın tüpü gibi bulunması gereken bir cihaz bence.

Sorununuzun kaynağına bakılmalı hata kodu silmeyle bu işler olmaz.

ORS15
17/10/2016, 08:50
Murat bey, volkan beye katılıyorum , bu durum arıza kodunu bilmeden çözmek çok zor. Üyeliğinizde yer İzmir olarak görünüyor, oralarda iyi ustalar vardı, diye hatırlıyorum , bence forumda biraz araştırma yapın , bir çok arkadaşın önerdiği bir ustaya gidin, büyük ihtimal sorunuzu çözerler. Çözmese de en azından arıza kodunu bulursunuz. İstanbul'da beyin tamiri yapıyorlar eğer beyinde arzı varsa, tamirde ettirebilirsiniz. isterseniz tavsiyede buluna bilirim İstanbul için. Murat bey forumda da yer tavsiyesinde bulunmuşlar ,size özelden adresini gönderiyorum bir bakın, hoşunuza giderse bir kontrol yaptırırsınız. reklam olmasın diye buradan direk adresini yazmadım.
https://forum.grandepuntotr.com/servis/28774-izmir-ozel-servis-tavsiyesi.html bu bizim forumdan.

cmhrky
07/12/2017, 00:29
Bu konuya rastladım ve ilgili olabilecek bir video paylaşıyorum. Akü takviyesi sonrası yaşanan sorun:

FİAT PUNTO ENJEKTÖR ARIZASI (P 0001) ARIZA LAMBASININ YANIP YANIP SÖNMESİ (https://www.youtube.com/watch?v=sSTvmk3w7ZQ)