PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Led xenon?

CanGo48
10/10/2016, 15:28
Arkadaşlar merhabalar,
Uzun zamandır araştırıyorum parçacı arkaşlara soruyorum yolda led xenonlu görsem durdurup soruyorum ama aklıma yatmadı.kimisi diyor ki ben taktırdım her seferinde arıza verdi en sonunda söktüm, kimisi aydınlatmıyor diyor. Taktıran var mı ya da taktırdıktan sonra performansı nasıl?

ibrahimaydin
10/10/2016, 19:43
Merhaba. Led aydınlatmayla yakından ilgileniyorum. Elektronik mühendisiyim. 2012 Evo var bende. 6 ay önce eski halogen ampulleri kullanarak 13w power ledli ampulü kendim yapmıştım. 4*13w olarak. Akım sınırlayıcı devreyi hazır almıştım. uğraşamadım. aydınlatması, kısa-uzun performansı süperdi. Ama aşırı ısınıyordu. iki hafata sonra söktüm. ama ledlerle sellektör yapmaya alışmıştım ve internetten COB chip ledli H4 aldım. markası belli olmayan bişeydi ama yaklaşık 5 aydır kullanmaktayım. Led ampulde önemli olan Chip tipi. Cob led veya philips ya da Sharp power led olanları tercih edilirse sorun yaşanmayacaktır. internette satılanların lümen değerleri çoğunda sallama yazılmış. 6000 lümen olur mu yav. Piyasada bolca niken ve photon marka led ampul var. photon çok pahalı. kaliteli ama lümen değeri düşük. niken marka ise çok kaliteli değil ama iş görür. 150 tl civarında bolca var.

krk17
10/10/2016, 19:46
Aliexpressden h4 r3 crer led püskül tip soğutucu olandan aldım çok memnunum, uzun yolda da çok başarılı 40 dolardan başlıyor fiyatlar, ısrarla tavsiye ederim

SinanTR
10/10/2016, 20:02
aslında sarı olanı bulunup alınabilir ama marka konusunda bende şüpheciyim photonu çok duyuyorum philips le iki marka alınabilir eğiliminde bana kalırsa ama biraz daha piyasa yapmasını bekliyorum ürünlerin açıkcası

arkadaşlar bileniniz varmı bizim farlara birebir uyuyormu arıza yakıyormu kullanan varsa bende meraktayım

krk17
10/10/2016, 21:25
aslında sarı olanı bulunup alınabilir ama marka konusunda bende şüpheciyim photonu çok duyuyorum philips le iki marka alınabilir eğiliminde bana kalırsa ama biraz daha piyasa yapmasını bekliyorum ürünlerin açıkcası

arkadaşlar bileniniz varmı bizim farlara birebir uyuyormu arıza yakıyormu kullanan varsa bende meraktayım
Arkadaşlar ya konuyu okumadınız ya da ben eksik yazdım 2 aydır kullanıyorum h4 r3 cree led çok memnunum, arıza vs yana bi şey yok.

krk17
10/10/2016, 21:26
R3 80W 9600LM Car H7 LED Headlight H1 H3 H4 H8 H9 H11 9005 HB3 HB4 9006 xenon white 6000K R3 XHP-50 Car LED Headlight Bulb
R3 80W 9600LM Car H7 LED Headlight H1 H3 H4 H8 H9 H11 9005 HB3 HB4 9006 xenon white 6000K R3 XHP 50 Car LED Headlight Bulb-in Light Source from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group (https://s.aliexpress.com/MFJfaeQv)
(from AliExpress Android)

mavi59
10/10/2016, 22:37
bu konuyu yaklaşık 2 yıl araştırdım sonunda photon xenon aldım piyasada olan led xenonlar kesinlikle iş yapmaz memnun olan arkadaşlar tercih meseledir mutlaka ancak bu cree.cob v.s iyi değil ancak piyasada bunların içinde alınacaksa da led küçük olanlara bakın sakın led büyük olup çok aydınlatıcak mantığına gelmeyin püsküllü modellerin aydınlatmaları daha iyidir
eğer aliexpress alıancaksa tek ürün phılıp lumıled diye geçen bir ürün var bu sistemde gördüğüm en iyisi budur. maliyeti belki yüksek ama aydınlatma konusunda çok iyi olduğunu videolarda gördüm ama gümrük sıkıntısı olurmu bilmiyorum getirtemedim eğer imkanım olursa alacağım ürün bu incelemenizi tavsiye ederim

hatta uzun süredir bakmıyorsum fiyatları oldukça düşmüş ben baktığımda 150$ civarıydı
https://tr.aliexpress.com/item/2-x-Philips-16000LM-6500K-H4-9003-Turobo-PhilipsLUMILED-LED-Car-Headlight-Conversion-Kit-High/32735656439.html?spm=2114.49010208.4.74.lG7c06

yazan lümen değerleri aldatmasın attığım link temsili incelemedim birde videolarda görün anlayacaksınız

CanGo48
11/10/2016, 08:31
Kullananlar video atarsa çok memnun olurum.Ben parçacıda nixenleri görmüştüm takım olarak 240 dediler o sırada bir elektirikçi abimiz geldi alıcaksan alma ben linea ya taktım söktüm 4 defa uğraştım hatasından arızasına çok uğraştım gene olmadı. takmadığım diyot, aparat kalmadı dedi.Belki işinin ehli değil belki salladı ama insan genede bir acaba diyor. Facebook ta o kadar övünülerek satılan led xenonların o kadarda iyi performans vereceğini sanmıyorum.İzmirde bir yer var bixenon,özel far tasarımı falan yapıyor gittiğimde sorucam, araştırıcam genede.

femoli
11/10/2016, 11:49
Buradan izleyebilirsiniz

3YYIX2Y2hzE

likable
11/10/2016, 15:49
Bu ürünlere bende çok baktım, farlarda mercek olmadığı için almaktan Vazgeçtim. Yolda kullananlari görüyorum karşı tarafı çok rahatsız ediyor.

ibrahimaydin
11/10/2016, 17:50
Bu ürünlere bende çok baktım, farlarda mercek olmadığı için almaktan Vazgeçtim. Yolda kullananlari görüyorum karşı tarafı çok rahatsız ediyor.

Led ampul mercekli veya merceksiz karşı tarafın gözünü asla almaz. Tabi far ayarı çok yüksekte değilse. Göz alanlar merceksiz çakma xenonlardır.

ilkay59
11/10/2016, 19:08
Buradan izleyebilirsiniz

3YYIX2Y2hzE

Bunlarla muayene sıkıntısı yaşarmıyız,birde fiyat bilgisi alma şansımız varmı?

SinanTR
11/10/2016, 19:47
Arkadaşlar ya konuyu okumadınız ya da ben eksik yazdım 2 aydır kullanıyorum h4 r3 cree led çok memnunum, arıza vs yana bi şey yok.

yorumların yazım saatleri birbirine çok yakın muhtemelen görmemiş olabilirim

hocam peki sarı renk düşünüyorum ama bulunuyormu sarı olanı bide yuvaya oturmama gibi bi sorun varmı?

krk17
11/10/2016, 19:54
yorumların yazım saatleri birbirine çok yakın muhtemelen görmemiş olabilirim

hocam peki sarı renk düşünüyorum ama bulunuyormu sarı olanı bide yuvaya oturmama gibi bi sorun varmı?
Tek renk bu ürünler sarı yok, muayenede sıkıntı olmaz, asla göz almaz...

SinanTR
11/10/2016, 20:46

konuyu baştan aşağı tekrar okudum sizin bahsettiniz markayı bir diğer arkadaşımız iş yapmaz olarak tanımlamış amacım tartışmak değil mizacımda değil ama benim korkumda tam bu işte fiyatlar uçuk normal ampule yada klasik tip balastlı xenona göre

mesela geçmişte şansa mtec diye bi marka xenon almıştım pahalıydı ama 4,5 sene ampul bile patlatmadan kullandım öyle de sattım arkadaşım farklı bi marka kullanarak 1 senede 3 tane balast bozmuştu ve ampul kesmişti o yüzden bu iş biraz ona benzemesinden korkuyorum

sarı olmaması kötü olmuş

krk17
11/10/2016, 20:50
konuyu baştan aşağı tekrar okudum sizin bahsettiniz markayı bir diğer arkadaşımız iş yapmaz olarak tanımlamış amacım tartışmak değil mizacımda değil ama benim korkumda tam bu işte fiyatlar uçuk normal ampule yada klasik tip balastlı xenona göre

mesela geçmişte şansa mtec diye bi marka xenon almıştım pahalıydı ama 4,5 sene ampul bile patlatmadan kullandım öyle de sattım arkadaşım farklı bi marka kullanarak 1 senede 3 tane balast bozmuştu ve ampul kesmişti o yüzden bu iş biraz ona benzemesinden korkuyorum

sarı olmaması kötü olmuş
Arkadaşın bahsettiği ürün benzeri ve farklı ben 3 aydır kullanıyorum 15 20 arkadaşıma aldık hepimiz memnunuz, ben bixenon mercekli farları söküp taktım, bi bixenon değil ama kesinlikle çok iyi... Ankarada iseniz gelin görün test edin aracımı...

SinanTR
11/10/2016, 21:15
görmeyi isterdim ama istanbuldayım ve iş güç arası pek zaman ayıramıyorum bu tarz işlere

müsaitseniz video paylaşabilirseniz ben ve benim gbi merakla bekleyen arkadaşı aydınlatabilirseniz sevinirim

krk17
11/10/2016, 22:45
görmeyi isterdim ama istanbuldayım ve iş güç arası pek zaman ayıramıyorum bu tarz işlere

müsaitseniz video paylaşabilirseniz ben ve benim gbi merakla bekleyen arkadaşı aydınlatabilirseniz sevinirim
Müsait olmak darbe sonrası âdeta imkansız sürekli mesaideyim...

SinanTR
11/10/2016, 22:59
Allah yardımcınız olsun ama farklı değiliz bende 3 yıldır yıllık izin yapamıyorum geceli gündüzlü vardiyalı çalışıyoruz üst üste 2 gün izin bile yapamıyorum

femoli
17/10/2016, 18:32
H4 Çift Devre Led Xenon Niken «Kemal Oto Aksesuar Modifiye Tuning (https://www.kemaloto.com/h4-cift-devre-led-xenon-niken-pmu2314)

Buradan fiyatlarına bakabilirsiniz 1 yıl birebir değişim garantili

CanGo48
03/11/2016, 10:15

kardeşim bir video atsan çok memnun olurum eğer zahmet olmazsa.

Ugurooo
14/11/2016, 01:32
https://vimeo.com/191392664
Iyi gunler 2011 punto evo aracimiza uygulamasini gorebilirsiniz 1 yil garantili 160 liradir 05070385950

kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

SinanTR
14/11/2016, 20:58
muayeden geçer diyen arkadaşlar uyarayım dün arkadaşım aracı muayeneden kaldı led yüzünden ısrar etmiş ama kesinlikle taviz vermemişler bilginiz olsun.

Ezeldenberi
14/11/2016, 21:44
Sinan bu bilgi için teşekkürler.Bizim araçların far ampül değişiminin ne kadar zahmetli olduğunu da düşünürsek, bu durumda led hiç cazip değil.
O paralara kalitelisinden ampül alıp iki senede bir eğer patlarsa değiştirmek.

volkan1065
15/11/2016, 10:00
Bu led ampullerde dikkat edilmesi gereken nokta şudur. LED ampul ısındığı için soğutmaya ihtiyaç var. Soğutmayı ya arkasına takılan küçük fanlarla yada soğputucu bakır tel folya ile sağlanıyor. Ampulü taktıktan sonra fanlı olanlar hem sarsıntı hemde ısıdan dolayı fanları bir süre sonra bozuluyor tabi bunun için bir uyarı sistemi yok hadi oldu diyelim o fandan nerde bulacaz. Fan bozulduğu zaman aşırı ısı nedeni ile LED yanıyor. Vermiş olduğunuz para aniden çöp oluyor. Bu nedenle bakır folyo soğutmalı olanı seçerseniz daha uzun ömürlü kullanırsınız. Ayarı iyi yapılmış bir farda karşı taraftakini rahatsız etmez. Görüş mesafesini artırır. yalnız sisli havalarda beyaz olanı ile araç kullanmak çok zordur.

Puntology
15/11/2016, 15:04
Kesinlikle niken marka led xenon diyorum, başkada birşey demiyorum. Arıza ışığı yakmıyor, kesme delme yok. Şiddetle tavsiye ederim. Göz almıyor. 145 liraya aldım 6 taksitle. Gelecek ay sislere de alacağım. Benden görüp 3 arkadaş daha aldı.

Ugurooo
15/11/2016, 15:18
Bir yil garantili satiyoruz ve 1.5 yildir takili olan musterilerimiz var hic bir sorun yasamadik

ilkay59
15/11/2016, 17:30
Kesinlikle niken marka led xenon diyorum, başkada birşey demiyorum. Arıza ışığı yakmıyor, kesme delme yok. Şiddetle tavsiye ederim. Göz almıyor. 145 liraya aldım 6 taksitle. Gelecek ay sislere de alacağım. Benden görüp 3 arkadaş daha aldı.

Eren bey ledleri nerden aldınız acaba istanbulda bi bayidenmi yoksa internetten mi, eğer internetten aldıysanız link verebilirmisiniz,iyi günler.

GPEMREE
15/11/2016, 21:05
Eren bey ledleri nerden aldınız acaba istanbulda bi bayidenmi yoksa internetten mi, eğer internetten aldıysanız link verebilirmisiniz,iyi günler.

Sanırım bu.

H4 Led Xenon Power Soğutmalı Yeni Nesil Niken GittiGidiyor'da 249551126 (https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/h4-led-xenon-power-sogutmali-yeni-nesil-niken-249551126)

ilkay59
16/11/2016, 11:40
Sanırım bu.

H4 Led Xenon Power Soğutmalı Yeni Nesil Niken GittiGidiyor'da 249551126 (https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/h4-led-xenon-power-sogutmali-yeni-nesil-niken-249551126)

Teşekkürler Emre bey ama ben hala kararsızım acaba sipariş versem kendim takabilirmiyim diye,olmadı yerinde taktırıcaz :)

GPEMREE
16/11/2016, 11:45
Teşekkürler Emre bey ama ben hala kararsızım acaba sipariş versem kendim takabilirmiyim diye,olmadı yerinde taktırıcaz :)

Takılması sorun değil. Takamazsaniz verirsiniz 5-10 lira bir parçacıya taktırırsınız. Benim kafama takılan Volkan beyin söylediklerinden sonra soğutma şeklinin fan ile mi bakır folyo ile mi olduğudur. Volkan bey in söylediklerini dikkate almak lazım.

Ugurooo
16/11/2016, 11:47

Iyi gunler 7600 lumen 1 yil garantilidir urunerimiz 160 lira montaj dahildir 05070385950
https://vimeo.com/191764808

SinanTR
16/11/2016, 13:41
Sinan bu bilgi için teşekkürler.Bizim araçların far ampül değişiminin ne kadar zahmetli olduğunu da düşünürsek, bu durumda led hiç cazip değil.
O paralara kalitelisinden ampül alıp iki senede bir eğer patlarsa değiştirmek.

valla abi arkadaş sislere aldı aydınlatması kötü mü değil ama muayeneden geçirmiyorlar bence dediğiniz gibi iyi bi ampul bence gayet yeterli bnmkiler general elektrik marka aldığından beri üzerinde gayette yeterli

ataman
02/02/2017, 10:57
konuyu hortlatmış olacağım ama kusura bakmayın

uzun zamandır bu tip ampülleri araştırıyorum ancak aklıma takılan çok fazla şey var. ilk olarak takılan bizim puntolara bu ampül rahatça takılabiliyor mu? çünkü malum telle sıkıştırıyoruz ampülleri ve tabi siyah kapak kapanıyor mu?

bir diğer aklıma takılan ise soğutmaları fanlı hadi kışın ya da baharda soğuyacak ancak yazın bu fanlar yeterli olacak mı? yolda giderken aniden kesmeyelim ampülleri?

kullanan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

Puntology
02/02/2017, 15:01
Ben şahsen niken led xenondan başkasını almam, kullanmam. Tam olarak Fiyat / performans ürünü. Takması sökmesi çok basit.

Ugurooo
03/02/2017, 14:13
konuyu hortlatmış olacağım ama kusura bakmayın

uzun zamandır bu tip ampülleri araştırıyorum ancak aklıma takılan çok fazla şey var. ilk olarak takılan bizim puntolara bu ampül rahatça takılabiliyor mu? çünkü malum telle sıkıştırıyoruz ampülleri ve tabi siyah kapak kapanıyor mu?

bir diğer aklıma takılan ise soğutmaları fanlı hadi kışın ya da baharda soğuyacak ancak yazın bu fanlar yeterli olacak mı? yolda giderken aniden kesmeyelim ampülleri?

kullanan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim

Ben hem satisini yapiyorum hemde kendi aracim punto 1 bucuk yildirda kullaniyorum fanlarda hic bir sekilde sorun olmuyor ampulun montajida cok basit normal ampul degistirir gibi degistiriyorsunuz isterseniz yardimci olabilirim 05070385950 ukoled led xenon yazarsaniz facebook ve instagrama yaptigimiz isleride inceleyebilirsiniz

SinanTR
04/02/2017, 00:04
arkadaşımda aldı kullanıyor niken marka sislerle farlara kullandı baya memnun

yalnız önceki yorumumda muayeneden geçirmiyolar demiştim fakat tüv ilginç bi sistem bu ampul ile geçende kalanlarda oldu

ORS15
11/09/2017, 17:39
Arkadaşlar konuyu buldum galiba,led h4 far ampülü takmayı düşünüyorum kendinden soğutmalı olanlardan, hangi modelini taksrsan arıza ışığı yakmaz öneride buluna bilir misiniz arkadaşım fanless desinng led headlıgt 12v/33w/3000 lumens diye kendinden soğutmalı h4 led ampül aldı , bu uyumlumu sizce bende alsam

jonsnow33
01/11/2017, 20:55
Konuyu tekrar hatırlatıcam ama kusura bakmayın:
2014 1.4 fire active için arka stopları değiştirmeyi düşünüyorum tavsiyeniz var mı ? Ön farlar içinde ampül tavsiyelerinizi beklerim. Arka stoplar içinde farları komple değiştirsem mi artık renkler solmuş biraz yoksa ampülleri mi değiştirsem karar veremedim?

SinanTR
06/11/2017, 00:29
led kullanıcısı olarak led ampule para vermeyin derim

invels ve niken marka kullandım yağışta kör gidiyorsunuz far yanarken selektör atsanızda belli olmuyor