PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön konsol aydınlatması! Her Punto sahibinin fikirlerine ihtiyacımız var!

atifcanozdemir
09/10/2016, 23:49
Yabancı bir forum sitesinde Punto sahibi bir vatandaş ön konsola aşağıdaki gibi bir uygulama yapmış. Ben evde bu plastik parçanın altına led yerleştirerek denedim ama hiç ışık geçirmiyor kalın bir parça. Bunun nasıl yapıldığını bilen var mı yada bu konuda bir fikri olan var mı lütfen fikirlerinizi alabilir miyim ?

34115

edll
09/10/2016, 23:56
bahsettiğin çıta ise onu kırmızıya boyamış gibi. yoksa ışık geçirmez o dediğin gibi.

volkan1065
10/10/2016, 08:34
Bahsetmiş olduğunuz ışık değil. Çıtaları söküp kırmızıya boyamış. Bizim evo larda Sağ yolcu tarafında torpido içinde aırbag kısmının altına doğru ambiyans ışığı var. Benim ki turuncuydu bende son cıkan modellerde olduğu gibi beyaz yaptım. Bazı arkadaşlar torpidoya ince neon yapıyorlar ama belli bir süre sonra ısıdan dolayı renk değiştiryor kötü gözüküyor. Benim aracın son halide aşağıdaki gibi.

https://i.hizliresim.com/nEd7N0.jpg

skirsan
10/10/2016, 12:24
Bahsetmiş olduğunuz ışık değil. Çıtaları söküp kırmızıya boyamış. Bizim evo larda Sağ yolcu tarafında torpido içinde aırbag kısmının altına doğru ambiyans ışığı var. Benim ki turuncuydu bende son cıkan modellerde olduğu gibi beyaz yaptım. Bazı arkadaşlar torpidoya ince neon yapıyorlar ama belli bir süre sonra ısıdan dolayı renk değiştiryor kötü gözüküyor. Benim aracın son halide aşağıdaki gibi.

https://i.hizliresim.com/nEd7N0.jpg

Merhabalar. Bende de 2015 punto var, torpido kısmındaki ambiyans ışığını nasıl değiştirdiniz, ben göğüslüğün yada torpidonun üst kısmının nasıl söküldüğünü bulamadım.

volkan1065
10/10/2016, 12:30
İlk olarak teyp ve cercevesini sökeceksini sonra orda o delikli torpidoyu tutan vidaları göreceksiniz. Ardından teybin üzerindeki klima ufleme kanalının uzerındeki küçük eşya koyma yerinde bir vida var orda bulunan ince kapağı kaldırın vidayi göreceksiniz onuda sökün. Sonra yolcu tarafındaki torpido gözünü açın uste doğru sıralanmış vidaları göreceksiniz onlarıda sökün. Sonra yavaş yavaş asılarak o kısmı sokun. Dikkat etmeniz gereken nokta geçmeyi sağlayan tırnaklar düşebiiyor onları tek tek kontorl edin torpido içine falan düşmesin sonra cıkarmak için cok uğraşırsınız.

Söküm üşleminden sonra ışık yansıtmasını sağlayan cam cubuğu göreceksiniz teybe yakın olan kısmında cama bağlanan küçük dike SMD led ve devresi var. isterseniz onun ledini değiştirin yada tek çipli silikon 20 cm ledi direk o kablolara bağlayıp oraya yapıştırın. Çünkü orjinal led dikey ben o ledi smd 1210 lede yapıştıp lehjimledim. biraz sor oldu ama orjinalliği bozmadım. Eliniz yatkınsa sizde yaparsınız ama yok yapamam dersenız en basiti şerit led koymak.

skirsan
10/10/2016, 12:49
İlk olarak teyp ve cercevesini sökeceksini sonra orda o delikli torpidoyu tutan vidaları göreceksiniz. Ardından teybin üzerindeki klima ufleme kanalının uzerındeki küçük eşya koyma yerinde bir vida var orda bulunan ince kapağı kaldırın vidayi göreceksiniz onuda sökün. Sonra yolcu tarafındaki torpido gözünü açın uste doğru sıralanmış vidaları göreceksiniz onlarıda sökün. Sonra yavaş yavaş asılarak o kısmı sokun. Dikkat etmeniz gereken nokta geçmeyi sağlayan tırnaklar düşebiiyor onları tek tek kontorl edin torpido içine falan düşmesin sonra cıkarmak için cok uğraşırsınız.

Söküm üşleminden sonra ışık yansıtmasını sağlayan cam cubuğu göreceksiniz teybe yakın olan kısmında cama bağlanan küçük dike SMD led ve devresi var. isterseniz onun ledini değiştirin yada tek çipli silikon 20 cm ledi direk o kablolara bağlayıp oraya yapıştırın. Çünkü orjinal led dikey ben o ledi smd 1210 lede yapıştıp lehjimledim. biraz sor oldu ama orjinalliği bozmadım. Eliniz yatkınsa sizde yaparsınız ama yok yapamam dersenız en basiti şerit led koymak.
Çok teşekkürler. Yapınca burdan haber vereceğim :)

atifcanozdemir
10/10/2016, 12:50
Plasti-dip ile boyasak nasıl olur acaba ?

atifcanozdemir
10/10/2016, 12:52
Aracınız ok hoş duruyor, bende satıp EVO mu alsam acaba düşünmüyor değilim sırf ambiyans ışıklarından dolayı Benim aracımda da ayak aydınlatması ve vites topuzu aydınlatması var , orjinalliğini bozmayacak şekilde ufak tefek şeyler yapıyorum. Aracınızı beğendim. Maşallah.

evodnz
21/02/2017, 23:38
Maşallah maşallah çok harika görünüyor Allah kaza bela vermesin

HTC One_M8 cihazımdan gönderildi