PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto vs Clio3

erdemm
22/12/2007, 21:24
bu iki araba arasın çok kararsız kaldım.ikisininde dizel modellerini gözden geçirdim.burası punto forumu olduğu için punto kazanacaktır elbet ama kullananlar biraz görüşlerini yazarlarsa sevinirim.

gogigogi
22/12/2007, 21:33
hangi gp yi almayı düşünüyosan yazsan iyi olur mjet mi benzinlimi activemi dyna.emo mu ama genel olarak cilio 3 ün plastik ön çamurluklarına uyuzum onu baştan söyleyeyim, gp alırsanda 90 hp lik al şimdilik söyleyeceklerim bunlar

erdemm
22/12/2007, 21:43
ikisininde dizel olanı ve standart olan özellikli olanlarını göz önüne alıyorum.

ERC
22/12/2007, 22:36
ilk olarak diesel dusuyormussunuz puntonun her 2 dizel motoruda(75 bg ve 90 bg)olcak uzere odullu motorlardır oncellikle bunu belirtmelıyım ama clionun diesel i hakkında cok bilgim yok ikinci olarak ise puntonun baz donanımı bile sınıfının en dolusu ucuncu olarak ise bence punto tasarım yonunden sınıfının en iyisi nede olsa italyan;)son olarak ise ben aracımdan cok memnunum(sansızam oranları haric)ama sansızam oranınıda performansa gore ayarlamıslar;);)

passenger84
22/12/2007, 22:53
bende aynı kararsızlıklara düşmüştüm fakat 6.vites farkıyla 90lıkbir mjet puntoda karar kıldım sanada tawsiye edrm otobanda 210 akdr çıktm daha önce saxo vts'em vardı uzun yolda onu aratmadı ve istersen 2100 devirde 125km hız yaparak ekonomıde yapabilirsin.aracın görünümüde cabası !

erdemm
23/12/2007, 01:22
ben aile arabası istiyorum max yapacağım hız 120 dir herhalde.

Punto_Can
23/12/2007, 01:53
aile arabası düşünüyorsan kesinlikle gp derim. çünkü; gerek tasarımı olsun,gerek konforu ve kullanımı olsun kesinlikle aile arabasına uygun. ancak üst düzey motor ve özellik seçeneğini seçersen bir aile arabasından çok spor bir araba tercihi yapmış olursun. ama benim gibi hep active seçeneğini seçip hemde spor kullanmak istersen çok zarar edersin :) aile arabası düşünüyorsan gp almak için birkaç sebep:

1) Tasarımı kesinlikle spor veya klasik diye ayıramayız, gp lerimizi nasıl bakmak istersek öyle görürüz :)
2) Dizel motor seçeneği gp için bir artıdır. Ödüllü olmasıda bunun ıspatıdır. Yakıt tüketim oranları ve performans oranları forumumuzda ayrıntılarıyla açıklanmıştır.
3) Yapacağın max hız 120 diyorsan buna asla inanma :D çünkü ben burda çok duydum, aile arabası alıcam diye gp alıp sonra "ben bu arabaya aşık oldum" , "gp den sonra sürüş karakterim değişti" gibi kelimeleri :D
4) Konforu,rahatlığı ve sürüş keyfi gp nin kendi sınıfındaki diğer arabalardan çok daha üst düzeyde.
5) Sürücü ve yolcu güvenliği üst düzeyde.
6) GP kullanmak ve GP sahibi olmak bir ayrıcalıktır...

***Seni de en kısa zamanda aramızda görmekten mutluluk duyarız Erdem...

ABNEW
23/12/2007, 16:49
Her iki araç da standart donanım olacaksa Gp biraz daha ağır basıyor bence.En azından abs-ebd GP de standart.Bir de mjtd, dci ye göre daha gelişmiş bir makine.Zaten son iki yılın kendi hacmindeki en iyi motoru, hayırlısı olsun...

utkucay
23/12/2007, 20:34
+vergi avantajı gp için (bu da önemli unutmayalım)

BERKAY
23/12/2007, 23:21
şöle söliyimki punto ve clio3 hemen hemen aynı zamanda cıktı ve cıkmadan önce cok buyuk tartısmaları bırcok karsılastırma yapıldı bırcok sıtede ve herzaman punto agırlıgını koydu clio3 için şöle söliyim sadece makyaj var dıs tasarımında eskiye göre puntoya baktıgında bastan asagı yep yeni bir tasarım ve daha sonra dıger markalarında esınlendıgını gördük özellık deyıncede puntomdan ayrıldıgımda öyle bır arabaya bınmelıyımkı bana puntoyu aratmasın bırcok 0km araca bındıgımde puntodan cok eksıklerımı görüyorum umarım yeterınce yardımcı olmusumdur

multijet
23/12/2007, 23:52
Kendi aracımdan inip arkadaşımın ClioIII ünü kullandım. Hantal ve çok gürültülü geldi. Sürüş zevki de tatmin etmedi. Ben doğru tercih yaptığıma inandım. Tabii yine de tercihleri belirleyen etkenler farklı olabilir. Hayırlısı olsun.

galkoo
24/12/2007, 10:56
bende senin gibi arabamı alırken iki araba arasında kalmıştım.bir kere yanılmıyorsam punto aynı özellikteki diğerine göre daha ekonomik.gerçi ben benzinli aldım.o zaman clionun en baz modeli ile (1.4 olan sis farı otomatik klima falan yok 2 airbag var) ben benin dynamic modelini 4 airbag çift bölgeli kllima sis farı falan.
bence sen aynı donanımlar arasındaki fiyat farkını da karşılaştır...
şimdiden kolay gelsin cünkü zor iş.