PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 60 bin bakımı geldi😐

ataman
04/09/2016, 19:36
Herkese merhaba. Aracimin 60bin bakımı yaklaştı önümüzdeki hafta yaptırmayı düşünüyorum.1 2 yetkili servisi aradım 700 750tl fiyat verdiler. Aracimin uzatılmış garantisi olduğu için yetkili servise gideceğim mecburen😐 sizce bu fiyat normal mi? Bir de neler yapılıyor bu bakımda? Yağı kendim gotursem değişimi yaparlar mı?

feyzullah
04/09/2016, 20:00
Herkese merhaba. Aracimin 60bin bakımı yaklaştı önümüzdeki hafta yaptırmayı düşünüyorum.1 2 yetkili servisi aradım 700 750tl fiyat verdiler. Aracimin uzatılmış garantisi olduğu için yetkili servise gideceğim mecburen😐 sizce bu fiyat normal mi? Bir de neler yapılıyor bu bakımda? Yağı kendim gotursem değişimi yaparlar mı?

Araç dizel mi benzinli mi? 700-750 tl'ye tam olarak hangi bakımları yapacaklar.

ataman
04/09/2016, 20:04
Lounge 1.3 75hp manüel. Valla sorduğumda filtreler yağ ve alternatör kayışı vs dediler tam içeriğini de bilmiyorum acikcasi

volkan1065
04/09/2016, 20:05
Yetkili servisleri aradığınızda direk 60000 km bakımı derseniz full bakım listesine sokarlar. Aradığınız zaman sadece yağ bakımı ile V kayışının değişimini istediğinizi belirtin. 400 tl gibi bir rakam tutması lazım. Ankarada kavaklıderede Vkayışı hariç 50000km bakımını fıorıno araça 230 tl ye yaptırdık.

feyzullah
04/09/2016, 20:07
Lounge 1.3 75hp manüel. Valla sorduğumda filtreler yağ ve alternatör kayışı vs dediler tam içeriğini de bilmiyorum acikcasi

Sanayide iyi bir ustanız varsa oraya yönelmeniz daha ekonomik bir çözüm olabilir. Çok cazip fiyatlar sunulmadıktan sonra yetkili servisi tercih etmem ben.

timbaz
04/09/2016, 20:10
Liste fiyati 500 + kdv gibi...
Aslinda disardan goturulebilir, ama servisler kiviriyor...
hatta yetkili bir ozel serviste bakim da aradi garanti disi birakmiyor.. ama o servisi de bulmak zor...

ataman
04/09/2016, 20:15
Aslında be parçaları aloparca.com dan toparlayıp alacaktım en iyileri yağı dahil 350 civarında oluyordu ustamda var ama garantisi olduğun için bi çekinceye girdim

ataman
04/09/2016, 20:17
Yetkili servisleri aradığınızda direk 60000 km bakımı derseniz full bakım listesine sokarlar. Aradığınız zaman sadece yağ bakımı ile V kayışının değişimini istediğinizi belirtin. 400 tl gibi bir rakam tutması lazım. Ankarada kavaklıderede Vkayışı hariç 50000km bakımını fıorıno araça 230 tl ye yaptırdık.

Bende çorlu haliç otoya gideceğim en yakın orası bana. Aslında ben mobil 1 yağı kendim götüreyim dedim ama değişimi yaparlar mı bilmem. Full bakım dediğimiz nedir? Onun içinde neler var?

timbaz
04/09/2016, 20:23
Eger yastan dolayi degismedi ise verilen fiyatlar bakim tablosunda yazan, 60bin icin olan tum kalemleri kapsar...
Fren hidroligi, 2 yil veya 60binde..
Yardimci kayislar ayni sekilde...
Hfren hidroligi veya yardimci kayislar degistirmezseniz, malzemeden tasarruf olur ama ucretini odemis olursunuz aslinda...

ataman
04/09/2016, 20:27
Eger yastan dolayi degismedi ise verilen fiyatlar bakim tablosunda yazan, 60bin icin olan tum kalemleri kapsar...
Fren hidroligi, 2 yil veya 60binde..
Yardimci kayislar ayni sekilde...
Hfren hidroligi veya yardimci kayislar degistirmezseniz, malzemeden tasarruf olur ama ucretini odemis olursunuz aslinda...

valla zaten ücreti baya bir yüksek geldi bir de değiştirmediğimiz parçaları ödemeyelim :) bana kalsa hiç servise gitmem ama hem 60 bin biraz daha ağır bir bakım dediler hem de garanti durumu malum. yoksa gayet makul fiyatlara dışarıda halledilecek bir bakım

timbaz
04/09/2016, 20:37
Demek istedigim, bakim ucretine kayis degisim ve fren hidroligi degisim iscilik ucreti dahildir...
Degistirmezseniz, iscilik fiyatindan tasarruf olmuyor...
Eger serviste bakim yapacaksaniz, bence degistirmekte fayda var.. cunku 80bin bakimi veya baska zaman.. bu kalemlerin isciligi ayri yansir.. 120 bin bakiminda tekrar ucrete dahil olurlar...
Ornek linea 60k faturasi, kayis ve fren hidrolik, malzeme olarak var sadece.. iscilik pbakim ucreri icinde...
https://uploads.-cdn.com/20160904/36d36064bc5db1e2a3aa7043d49e93e5.jpg

volkan1065
04/09/2016, 20:42
Şimdi şöyle bir durum var. Servis bir ilde tek ise müşteriyi kitlemeye çalışıyor. Servise gittiğinizde direk kendilerinie benim bilgim olmadan araça istediklerimin dışında hiç bir şey yapılmayacak olduğu belirtin. İlk olarak serviste yapılan işlemleri km yayın. Misal 60000 km bana göre önemli olan V kayışının değişmesidir. V kayışını değiştirin. Fren hidrolik değişimini 70000 km yaptırırsınız ayrı işçilik ücreti yazdırmayın
. Sonuç olarak araç garantilide olsa bakımı para karşılığında yapıyorlar. Servislerde iki bakım şekli var biri normal yağ bakımı bu bakımın içinde rot ayarları fren tertibat kontrolü ve temizliği elektronık sistem kontrolü. Diğer bakım full olup mekanık elektronık vs herşeyi kapsıyor.

Ancak şu var zaten aracınız derli toplu bir araç ise servis çok fazla uğraşmıyor sizde full bakım parasını alıyor aslında yaptığıda bir şey olmuyor.Aracınız garantili ise yağı belki kabul etmezler ama bence diretin mobil 1 koyduktan sonra araç resmen benzinli gibi çalışıyor.

Ama dediğim gibi ilde tek servis varsa fiyatları yüksek tutuyorlar. Keşke kavaklıdere gibi servis anlayışı olsa hepsinde.

ataman
04/09/2016, 20:53
Şimdi şöyle bir durum var. Servis bir ilde tek ise müşteriyi kitlemeye çalışıyor. Servise gittiğinizde direk kendilerinie benim bilgim olmadan araça istediklerimin dışında hiç bir şey yapılmayacak olduğu belirtin. İlk olarak serviste yapılan işlemleri km yayın. Misal 60000 km bana göre önemli olan V kayışının değişmesidir. V kayışını değiştirin. Fren hidrolik değişimini 70000 km yaptırırsınız ayrı işçilik ücreti yazdırmayın
. Sonuç olarak araç garantilide olsa bakımı para karşılığında yapıyorlar. Servislerde iki bakım şekli var biri normal yağ bakımı bu bakımın içinde rot ayarları fren tertibat kontrolü ve temizliği elektronık sistem kontrolü. Diğer bakım full olup mekanık elektronık vs herşeyi kapsıyor.

Ancak şu var zaten aracınız derli toplu bir araç ise servis çok fazla uğraşmıyor sizde full bakım parasını alıyor aslında yaptığıda bir şey olmuyor.Aracınız garantili ise yağı belki kabul etmezler ama bence diretin mobil 1 koyduktan sonra araç resmen benzinli gibi çalışıyor.

Ama dediğim gibi ilde tek servis varsa fiyatları yüksek tutuyorlar. Keşke kavaklıdere gibi servis anlayışı olsa hepsinde.

aslında ben hem çorluyu aradım hem beylikdüzü birmot ve avcılar otoyu aradım hepsi 700 750 civarı konuştular. yani bana yakın olanların hepsini aradım aslında fakat ağız birliği şeklinde aynı fiyatları verdiler :) mobil 1 konusunda ısrarcı olacağım dediğiniz gibi çevremden de bu şekilde aracın iyileştiğini duydum o sebepten seçtim.
garanti bittiği gibi servise uğramayacağım zaten o kesin :)

ataman
04/09/2016, 20:54
Demek istedigim, bakim ucretine kayis degisim ve fren hidroligi degisim iscilik ucreti dahildir...
Degistirmezseniz, iscilik fiyatindan tasarruf olmuyor...
Eger serviste bakim yapacaksaniz, bence degistirmekte fayda var.. cunku 80bin bakimi veya baska zaman.. bu kalemlerin isciligi ayri yansir.. 120 bin bakiminda tekrar ucrete dahil olurlar...
Ornek linea 60k faturasi, kayis ve fren hidrolik, malzeme olarak var sadece.. iscilik pbakim ucreri icinde...
https://uploads.-cdn.com/20160904/36d36064bc5db1e2a3aa7043d49e93e5.jpg

anladım çok teşekkür ederim. zaten ne gerekirse değişecek yani bakım konusunda pimpirikliyimdir biraz. ama parçaları tek tek toplayıp sanayide yaptırsam yarı fiyatına geliyor aşağı yukarı. su sebilinden soğuk su içip deri koltukta oturmak için sanırım bu fark :)

volkan1065
04/09/2016, 21:06
aslında ben hem çorluyu aradım hem beylikdüzü birmot ve avcılar otoyu aradım hepsi 700 750 civarı konuştular. yani bana yakın olanların hepsini aradım aslında fakat ağız birliği şeklinde aynı fiyatları verdiler :) mobil 1 konusunda ısrarcı olacağım dediğiniz gibi çevremden de bu şekilde aracın iyileştiğini duydum o sebepten seçtim.
garanti bittiği gibi servise uğramayacağım zaten o kesin :)

Benim aracım sürekli serviste ama bu şekilde ücretler kesinlikle ödemiorum. Daha 15 gun önce 90000 bakımı yağ bakımı-debiryaj seti değişimi-klima gazı değişimi toplam peşin 490 TL ödedim. Mobil1 ESP 5-30 ve 2 litre şanzuman yağınıda dışarıdan 140 TL ye aldım. Toplam 630 TL tuttu. Tabi aramızda olan samimiyetinde etkisi var servisle.

KaanTs
04/09/2016, 21:37
benim 60.000 bakımı 625 lira tuttu bütün filitreler değişti yardımcı kayışların durumu iiydi ama değiştirmelerini söyledim onlarda değişti motor bakımı temziliğini yaptırdım hepsi 625 lira tuttu sırf 300 tl işçilik !

antbyotic
04/09/2016, 21:41

merhaba, bende de aynı sizin araçtan var 57binde, yakında bende gideceğim size tavsiyem Maslak akpınar otoyu arayıp fiyat alın. Ben her bakımda birkaç servisten(birmot,fırat oto,avcılar,göker) fiyat alıyorum en uygun maslak Akpınar oto. arayıp Peyami beyle görüşün.

ORS15
05/09/2016, 08:50
Arkadaşlar 60.000 km'de devirdaim de değişmesi gerekiyor mu?

KaanTs
05/09/2016, 22:04
Arkadaşlar 60.000 km'de devirdaim de değişmesi gerekiyor mu?

Değişmesine gerek yok ama yinede kontrol ettirin

ataman
05/09/2016, 22:09
merhaba, bende de aynı sizin araçtan var 57binde, yakında bende gideceğim size tavsiyem Maslak akpınar otoyu arayıp fiyat alın. Ben her bakımda birkaç servisten(birmot,fırat oto,avcılar,göker) fiyat alıyorum en uygun maslak Akpınar oto. arayıp Peyami beyle görüşün.

yarın gün içerisinde arayıp fiyat alacağım mutlaka. avcılar ve birmottan fiyat aldım onlar 700-750tl civarı tutacak dediler. bakalım bir de oradan fiyat alayım, teşekkürler

krm1983
05/09/2016, 22:10
Genelde triger seti değiştirilirken hazır sökülmüşken devirdaim pompası da değişiyor. 2 defa işçilik olmasın diye.

ataman
05/09/2016, 22:15
benim 60.000 bakımı 625 lira tuttu bütün filitreler değişti yardımcı kayışların durumu iiydi ama değiştirmelerini söyledim onlarda değişti motor bakımı temziliğini yaptırdım hepsi 625 lira tuttu sırf 300 tl işçilik !

fiyat olarak yine bir miktar iyi tutmuş :) ne zaman yaptırmıştınız?

ataman
05/09/2016, 22:27
Benim aracım sürekli serviste ama bu şekilde ücretler kesinlikle ödemiorum. Daha 15 gun önce 90000 bakımı yağ bakımı-debiryaj seti değişimi-klima gazı değişimi toplam peşin 490 TL ödedim. Mobil1 ESP 5-30 ve 2 litre şanzuman yağınıda dışarıdan 140 TL ye aldım. Toplam 630 TL tuttu. Tabi aramızda olan samimiyetinde etkisi var servisle.

valla çorlu haliç otoyla pek samimi olduğumuzu düşünmüyorum stoplardaki buhar sorunu yüzünden çok fazla telefonlaşmak durumunda kaldık :) yani arabayı görünce fiyatı artırmazlarsa iyidir :) bugün randevu almak için aradığımda yağı dışardan getirsem diye sordum cevap olarak garantide olduğu için sorun olabilir dediler. yağ konusu yüzünden bile garantiyi takmayıp dışarda yaptırabilirim

KaanTs
09/09/2016, 17:07
fiyat olarak yine bir miktar iyi tutmuş :) ne zaman yaptırmıştınız?

geçen sene ağustos ayında :) ama işçilik neden bu kadar fazla onuda anlamış değilim

ataman
10/09/2016, 12:55
An itibariyle 60k bakımını çorlu halic oto da yaptırdım 500tl tuttu toplamda herkese yorumları için çok teşekkürler 😀

ozkancavus5916
10/09/2016, 20:59
Bende cuma gunu bakima giriyorun kismetse

Ezeldenberi
10/09/2016, 21:26
An itibariyle 60k bakımını çorlu halic oto da yaptırdım 500tl tuttu toplamda herkese yorumları için çok teşekkürler ��

Yapılan işlemler neler. Birde firen disklerinin durumu nasıl?

ataman
13/09/2016, 21:34
Yapılan işlemler neler. Birde firen disklerinin durumu nasıl?

Filtrr grubu,yağ değişimi,alternator kayışı değişti ve rot balans işlemi yapıldı. Disklerde bir durum yoktu balatalar 40k bakımında değişmiş o yüzden onlarında durumu iyi denildi. Yalnız akunuz zayıf dediler değiştirtmedim sanayide olcturdum tekrar. Bildiğim kadariyla sıfır akü 14 çıkar benim akü 12.5 çıktı sorun yok yani. Arada akuyude ittirceklerdi faturaya ama kısmet olmadı 😁

ataman
13/09/2016, 21:35
Bende cuma gunu bakima giriyorun kismetse

Yetkili servis mi Özkan bey?

Ezeldenberi
13/09/2016, 22:18
Mert bey, faturada işçilik ücreti ne kadar görünüyor.

volkan1065
13/09/2016, 22:59
Filtrr grubu,yağ değişimi,alternator kayışı değişti ve rot balans işlemi yapıldı. Disklerde bir durum yoktu balatalar 40k bakımında değişmiş o yüzden onlarında durumu iyi denildi. Yalnız akunuz zayıf dediler değiştirtmedim sanayide olcturdum tekrar. Bildiğim kadariyla sıfır akü 14 çıkar benim akü 12.5 çıktı sorun yok yani. Arada akuyude ittirceklerdi faturaya ama kısmet olmadı 😁

servisin dediğini kulak ardı etmeyin. Benim akü içinde aynısını yazdılar bende sizin gibi dışarıda ölçtürdüm biraz daha gider dediler 15 gün sonra evin önünde tık dedi. Akü tercihinizde Alman malı VARTA alın. VARTA yu uzun süre rahat kullanırsınız. Yerli olarak İNCİ tercih edebilrisiniz. Kesinlikle ve kesinlikle MUTLU dan uzan durun mutsuz olursunuz. :D

ozkancavus5916
13/09/2016, 23:54
Mutlu konusunda katiliyorum . Mutlu yu atip magnetti marelli akuye gectim .1.5 seneden beri memnunum

SinanTR
15/09/2016, 11:03
mutlu ve inci aynı fabrikada üretiliyor ve bu konuda bende kesinlikle iki markayıda önermiyorum varta energizer bosch bunlar aküde eniyi markalar ben energizer kullanıyorum

feyzullah
15/09/2016, 12:55
2 yıla yakın süredir mutlu akü kullanıyorum kendim alıp takmıştım en ufak sorun yaşamadım bugüne kadar akü kaynaklı. Mutlu yılların aküsü bugüne kadar onlarca mutlu akü kullandık babamın araçlarında başımızın ağrıdığını hiç hatırlamıyorum. Mutlu ortalama iyi gibi duruyor ve iş görüyor bence.

timbaz
15/09/2016, 14:40
Benim aracin uzerinde orjinal akusu mutlu, 4 yillik.. 5. Kisi da cikarir gibi..
Varta, energizer, bosch, exide... hangi model serisi oldugu da onemli.. teknoloji ve performanslari marka icinde bile farklik gosteriyor..
bosch s3 s4 s5.. varta black blue silver.. energizer standard, plus, premium, exide classic, excell, premium ..
marka, kalite onemli ama kullanim omru biraz da kullanima bagli...

Ezeldenberi
15/09/2016, 14:52
Konu başlığıyla alakası yok ancak yine de paylaşayım.Bende uzun araştırmalardan sonra start stop Mutlu efb 72ah akü aldım.

Alacak arkadaşlara faydası olabilir. Akü konusunda dh' de 2006 da açılmış konuda mutlu ilk sırada.

https://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=7896262&p=1&anchorToGo=7896262#7896262

arenas
15/09/2016, 15:05
72 amper akü sığıyor mu puntonun akü yuvasına?

Sent from my iPhone using

Ezeldenberi
15/09/2016, 15:38

Akünün ebatları çokta büyük değil. Sadece üst kayışının sabitleme demirinin kenarlarını ustam bir iki cm kadar avuç taşlama ile kesip montajlamıştı. Ayrıca kesilen parçanın sabitleme noktasına herhangi bir zararı yok.

volkan1065
15/09/2016, 19:01

Evet sığıyor. Hehangi bir varta satış bayisine gidip akü yerinize göre 72 a akü taktırabilirisniz. İStanbul ve bursadaki bir cok punto grubu üyesi arkadaşlarımızda özellikle ses sistemi olan arkadaşlarımızda 72 amper marka olarakta VARTA var.

arenas
15/09/2016, 19:03
Benim bi sıkıntım da depodaki mazot pompasından gelen uğultu.linea forumunda aynı sorunu yaşayan arkadaşlar aküyü büyütüp sorunu aşmışlar.hazır bendeki 50amperlik inci ömrünü doldururken 72 ampere geçeyim diye düşünüyorum

volkan1065
15/09/2016, 19:23
Benim bi sıkıntım da depodaki mazot pompasından gelen uğultu.linea forumunda aynı sorunu yaşayan arkadaşlar aküyü büyütüp sorunu aşmışlar.hazır bendeki 50amperlik inci ömrünü doldururken 72 ampere geçeyim diye düşünüyorum

Çözğm olurmu bilmiyorum ama çok rahatsız ediyorsa koltuğun altında ses izalasyonu yapılabilir. Ama oda kesmezse değişim gerekebilir. yakıt ışığı yandığı zaman hemen yakıt alın depodaki yakıt pompanın soğumasına yardımcı oluyor.

timbaz
15/09/2016, 19:36
O sorun eger akuden ise, ayni kapasite yeni aku ile de cozulur ama yine de akunun kapasitesini arttirmanin bir cozum olacagini sanmiyorum
50ah, 60ah, 72ah. Nominal kapasite birimidir sadece
bazi ulkelerde akude bu bilgi yazmaz bile...

arenas
15/09/2016, 22:29
Çözğm olurmu bilmiyorum ama çok rahatsız ediyorsa koltuğun altında ses izalasyonu yapılabilir. Ama oda kesmezse değişim gerekebilir. yakıt ışığı yandığı zaman hemen yakıt alın depodaki yakıt pompanın soğumasına yardımcı oluyor.

Ses izolasyonu yaptım fayda etmedi,yakıtı genelde ışık yanmadan alırım.değişimi düşündüm de 970₺ gibi bi fiyatı var.linea forumda,pompa değişmesine rağmen yine ses yapıyor diyenler de var.akü değiştirerek çözmüşler.ben de akü değişerek , ucuzundan başlayayım diyorum (hazır akü de 3. yaşını doldurmuşken) ..

volkan1065
15/09/2016, 23:08
Ses izolasyonu yaptım fayda etmedi,yakıtı genelde ışık yanmadan alırım.değişimi düşündüm de 970₺ gibi bi fiyatı var.linea forumda,pompa değişmesine rağmen yine ses yapıyor diyenler de var.akü değiştirerek çözmüşler.ben de akü değişerek , ucuzundan başlayayım diyorum (hazır akü de 3. yaşını doldurmuşken) ..

Pahalı olduğunu biliyorum. Dediğiniz gibi değişsede ses yapabiliyormuş. Ses yapmasnın asıl kaynağını bulmak lazım. Aslında elimde olsa çıkma falan illaki bir çözüm yolu üretilir ama işte işin içinde yakıt oldumu insanın aklı hep tereddütte kalıyor. Akünün yüksek akımı sonun çözüyorsa burdan şu ortaya çıkar. Pompaya giden kablolar yetersiz olabilir. Düşük kesitli olduğu için akımı iletmiyor demektir. Daha önceden yaptığım bir merkezi kilitte aracın arka kapıdaki motorlar açma işlemini zor yapıyor ve ses yapıyordu. Kilit içindeki yaylarıda iptal etmemiz sonuç vermedi sonra motora gelen kablo kesitlerini artırıp denedik ve oldu. Merkezi sistemin üzerinde gelen kabloalr yetersiz çıktı. Sonra yaylarıda taktık herhangi bir sorun olmadı. Bazı kabloların kesitleride kalın olsa bakır element karışımları zayıf olduğu için akım yönünden sorun yaratabiliyor. Kablo ısınmıyor ama yeterli akımıda iletmiyor.

SinanTR
15/09/2016, 23:14
ilginçtir bu sesi ben hiç duymuyorum yada duymadım acaba rölantide duyuluyor mu yarın müzik açmadan bi dikkat edeyim merak ettim

arenas
15/09/2016, 23:26
Pahalı olduğunu biliyorum. Dediğiniz gibi değişsede ses yapabiliyormuş. Ses yapmasnın asıl kaynağını bulmak lazım. Aslında elimde olsa çıkma falan illaki bir çözüm yolu üretilir ama işte işin içinde yakıt oldumu insanın aklı hep tereddütte kalıyor. Akünün yüksek akımı sonun çözüyorsa burdan şu ortaya çıkar. Pompaya giden kablolar yetersiz olabilir. Düşük kesitli olduğu için akımı iletmiyor demektir. Daha önceden yaptığım bir merkezi kilitte aracın arka kapıdaki motorlar açma işlemini zor yapıyor ve ses yapıyordu. Kilit içindeki yaylarıda iptal etmemiz sonuç vermedi sonra motora gelen kablo kesitlerini artırıp denedik ve oldu. Merkezi sistemin üzerinde gelen kabloalr yetersiz çıktı. Sonra yaylarıda taktık herhangi bir sorun olmadı. Bazı kabloların kesitleride kalın olsa bakır element karışımları zayıf olduğu için akım yönünden sorun yaratabiliyor. Kablo ısınmıyor ama yeterli akımıda iletmiyor.

Dediğiniz gibi sorunun asıl kaynağını bulmak daha önemli.maaleaef istanbulda bu sorunun kaynağını bulabilecek ustaya ulaşmamız çok zor.hepsi sök-tak ustası olmuşlar.Bin lira para verip,yine aynı sesi duymak,bende sıkıntı yaratır.dediğiniz kablo işiyle uğraşacak birini nasıl bulurum?tavsiyeniz var mı?

Ezeldenberi
15/09/2016, 23:28

Bence de çok mantıklı. Kabloları ve aküyü yenilemekte fayda var. Birde eğer ki pompaya yeterli akım ulaşmıyor ise, pompa bağlantı noktasında ki akım değerlerine bakılarak da kesin teşhis konulabilir mi?

arenas
15/09/2016, 23:29
ilginçtir bu sesi ben hiç duymuyorum yada duymadım acaba rölantide duyuluyor mu yarın müzik açmadan bi dikkat edeyim merak ettim

Ben de çalıştırır çalıştırmaz duyuluyor,hatta farları ya da dörtlüleri açınca sesin tonunda da bi değişme oluyor bariz olarak.Aracı ilk aldığım 2 sene bu ses yoktu.rölanti ve düşük hızlarda 1.-2. Viteslerde daha çok geliyor.çünkü daha da hızlanınca multijetin sesi bastırıyor pompa uğultusunu

volkan1065
15/09/2016, 23:57
Bence de çok mantıklı. Kabloları ve aküyü yenilemekte fayda var. Birde eğer ki pompaya yeterli akım ulaşmıyor ise, pompa bağlantı noktasında ki akım değerlerine bakılarak da kesin teşhis konulabilir mi?

Pens ampermetre ile anlaşılırmı bilemiyorum ama kablo kesiti ince olduğu için tam sonuç vereceğini düşünmüyorum. Bu nedenle türk usulu derler ama kalın bakırlı seyyar bir kablo atıp deneme yanılma yolu ile bence test yapılabilir. Souç olarak biz bu puntolarda neler yaptık buda neden olmasın. Serivsin 150 tl istediği bagaj kiliti sorununu ben 1 tl lik swıch ile çözdüm gerisini siz düşününn.

ataman
16/09/2016, 10:23
servisin dediğini kulak ardı etmeyin. Benim akü içinde aynısını yazdılar bende sizin gibi dışarıda ölçtürdüm biraz daha gider dediler 15 gün sonra evin önünde tık dedi. Akü tercihinizde Alman malı VARTA alın. VARTA yu uzun süre rahat kullanırsınız. Yerli olarak İNCİ tercih edebilrisiniz. Kesinlikle ve kesinlikle MUTLU dan uzan durun mutsuz olursunuz. :D

valla şimdi siz böyle diyince biraz tırstım açıkçası :D evin önünde kalsa neyse de dışarda yolda belde kalırsa sıkıntı. en iyisi kışa girmeden değiştirmek sanırım :) araç 2012 ama benden önceki sahibi 06/2014 te değiştirmiş. açıkçası daha yeni 2.5 sene olmuş biraz da ondan kulak ardı ettim. en iyisi değiştirmek olacak heralde :) aslında mutlu kuru akü düşünüyordum ama biraz daha araştırsam iyi olacak sanıırm

ataman
16/09/2016, 10:24
bu arada akülerimiz 60A mi?

SinanTR
16/09/2016, 19:00
akü 60amper yeterli bosch energize yada varta dan birini alın derim mutlu ve inciyle uğraşmayın

ataman
16/09/2016, 19:52
akü 60amper yeterli bosch energize yada varta dan birini alın derim mutlu ve inciyle uğraşmayın

Varta için 190 mutlu için 180tl fiyat aldım. Bu durumda tabiki varta almak daha mantıklı☺ orjinal magnetti marelli akuler de tekzende 165tl olarak gördüm. Kışa doğru kasım aralık ya da önümüzdeki ay değiştiririm. Bu süre zarfında yolda birakmazsa 😀