PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Telefon arızası hakkında

ORS15
27/08/2016, 09:10
Arkadaşlar iphone 5 telefonum var, ancak konuşurken ses gelmiyor, hopörleri acınca ses geliyor tamire verdim ana kart tamir olacak veya degişecek dediler.tamir olunca daha sonra sürekli sorun cıkartmaya başlıyormuş, ana kart degişimi de pahalı deymeğecek diye dişünüyorım.şimdi 6s alayım diyorum ama 3000 TL den başlıyor pahalı geldi. Şimdi sizde normal bir fiyata, iyi bir telefon olarak hangi marka ve modeli alınır ve taksit kısıtlaması kalktımı , taksitle alım var mı artık.

ibrahimaydin
27/08/2016, 09:26
Merhaba Ali bey. İphone 5'in anakarttan kulaklık sesi problemi çıkardığına hiç şahit olmadım. kilit ekranı açıkken ses arttırma ve kısma tuşlarına basınca ekranda ses seviyesinde alçalma ve yükselme olmuyorsa şarj soketi nem ve oksitlenmeyle kısadevre oluyor ve kulaklık sesi gelmiyor. Eğer anlattığım ses seviyesi ileri geri geliyorsa, ekranın üstündeki sensör ve ön kamera flexi arızalıdır muhtemelen. Telefonu verdiğiniz servis iyi biryer değilse arızayı çözememiş olabilirler. Yetkili servise verdiyseniz onlar zaten tamir yapmıyor. Cihaz garantiliyse yenisi ile değişir. Garantili değilse hiç işlem yapılmaz veya ücretli swap değişimi yapılır.

ibrahimaydin
27/08/2016, 09:28
Audio İC İphone 5G'de main cpu ile tümleşiktir. Eğer Audio İC sorunu varsa tabi ki tamiri olmaz. Ama yine de bakmakta fayda var.

ibrahimaydin
27/08/2016, 09:35
Ayrıca; Cep telefonu satışında kredi kartlarına taksit yok. Ancak general mobile yetkili satış noktalarında bir nevi kredi kullandırarak elden taksit yapıyor. GM 5Plus güzele benziyor. 1000 Tl fiyatı. Kullandığınız operatörün faturalı tarifelerinden kullanıyorsanız tarifenize ek cihaz kampanyalarını bi kontrol edin derim. Y da onlarla hiç uğraşmayın ve kredi kartınızdan taksitli nakit avans çekerek (9 taksit) istediğiniz telefonu alabilirsiniz. 500 Tl'ye ortalama 60-70 Tl fark geliyor.

fawori
27/08/2016, 12:53
Bende lg g4 vardi anakart arizasi verdi o da lg turkiye 20 gun icinsw sifirini temin etti

LG-H815 cihazımdan gönderildi

ORS15
27/08/2016, 20:28
Yarın apple zorlu center dan randevu aldım, swap cihazla üçret karşılığında degiştireyim diyorum kabul ederlerse

tayfux
28/08/2016, 14:57
g3 lerde uygun fiyata bence gayet güzel telefon...