PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Acil yardım lütfen yolda kaldım

dgkntuncel
21/08/2016, 21:04
Arkadaşlar şuanda tatildeyim Antalya kalkan bölgesindeyim ve yolda kaldım araç bu sabah geç çalışıyordu ve çalıştığında hararet göstergesi kırmızı ışık yakıyor sona vuruyor sonra tekrar düşüyordu bu durum bi kaç kez tekrarladı ve aracı stop ettirdim bir daha da çalışmadı ayrıca enteresan olan aracın bütün ışıkları kapalı olmasına rağmen kontağı açtığımda ön konsolda arka sis ön sis panelinin oradaki ışıklar yanıyor

SM-N900 cihazımdan gönderildi

feyzullah
21/08/2016, 21:23
Arkadaşlar şuanda tatildeyim Antalya kalkan bölgesindeyim ve yolda kaldım araç bu sabah geç çalışıyordu ve çalıştığında hararet göstergesi kırmızı ışık yakıyor sona vuruyor sonra tekrar düşüyordu bu durum bi kaç kez tekrarladı ve aracı stop ettirdim bir daha da çalışmadı ayrıca enteresan olan aracın bütün ışıkları kapalı olmasına rağmen kontağı açtığımda ön konsolda arka sis ön sis panelinin oradaki ışıklar yanıyor

Geçmiş olsun. Akünüz bitmiş olabilir akü bitmesiyle ilgili konuları incelediğinzde benzer sıkıntıları görebilirsiniz. İlk etapta dolu bir akü ile deneme yapın.

krm1983
21/08/2016, 21:34
Muhtemelen akü değişimiyle sorununuz çözülecek.

Sent from my iPhone using

ORS15
21/08/2016, 22:11
Benim tahminim de akü..

tunceldgknbilgin
03/09/2016, 15:10
Teşekkür ederim arkadaşlar sorun aküden çıktı aküyü değiştirdim ve sorun çözüldü akü normalde bitmiş gözükmüyor enteresan ki aracı çalıştırmıcak şekilde azalmış herşey için teşekkürlerr

hayr16
03/09/2016, 18:49
Yeni nesil araçlarda akü belli bi seviye altına inice aracı çalıştırmıyor. Aküler için ömür 5 sene diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin. Şarj ettirme durumu olsa da 1 sene gitmiyor.

Redmi Note 3 cihazımdan gönderildi

Ezeldenberi
03/09/2016, 19:32
Bizim akrabaların servis aracı uzun zamandır çalışmadığı için (Volkswagen Crafter) kontak açıldığında göstergesi çalışıyor ancak marşta sadece tık sesi veriyordu . Benim mutlu efb 72ah aküyü bağlayıp tek seferde çalıştırdık.

volkan1065
05/09/2016, 00:19
Yeni nesil araçlarda akü belli bi seviye altına inice aracı çalıştırmıyor. Aküler için ömür 5 sene diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin. Şarj ettirme durumu olsa da 1 sene gitmiyor.

Redmi Note 3 cihazımdan gönderildi

Akü nün ömrünü şehir içi kullanımlarda kısa mesafede yapılan marşlar ve ortam sıcaklığıdır. Aküler için ideal ortam sıcaklıkları 15 ile 22 derece arasındadır. Araç motor kısmında tabiki bu seviyeleri yaşamak imkansızdır. Bana göre araçların aküleri motor ksımı yerine arkada bir yerde motor ısısında dış ortamdan biraz daha izole bir ortamda bulunması gerekir.

Çalışıtğım kurumlarda akülerle çok haşir neşir olduğumuz için ortam sıcaklığını 20 derecede tuttuğumuz yerlerdeki akülerin değişm süreleri daha uzun oluyor.

krm1983
05/09/2016, 08:14
Akü nün ömrünü şehir içi kullanımlarda kısa mesafede yapılan marşlar ve ortam sıcaklığıdır. Aküler için ideal ortam sıcaklıkları 15 ile 22 derece arasındadır. Araç motor kısmında tabiki bu seviyeleri yaşamak imkansızdır. Bana göre araçların aküleri motor ksımı yerine arkada bir yerde motor ısısında dış ortamdan biraz daha izole bir ortamda bulunması gerekir.

Çalışıtğım kurumlarda akülerle çok haşir neşir olduğumuz için ortam sıcaklığını 20 derecede tuttuğumuz yerlerdeki akülerin değişm süreleri daha uzun oluyor.

Genelde bmw lerde bagajda.

ORS15
05/09/2016, 08:45
Genelde bmw lerde bagajda.

AVRUPA üretimi olan araçların çoğunda akü bagaj kısmında.

timbaz
05/09/2016, 09:22
Bmw lerde bagaja tasima konusu yuk dagilimindan basladi...
Mesela e30 larda, motora gore kimisi onde kimisi arkadadir..
Bazi firmalar aku icin kullanim omrun10 yil belirtiyorlar ama biz o sartlarda kullanamiyoruz tabi...
Omrunu kisaltan en buyuk etken de... desarj derinligi.. ne kadar az desarj olursa o kadar uzun omurlu olur...

Aku icin kilif kullanilabilir...
Parca no 46549036 ( 4MJ specific for light tropical market)
Agir kis icin de gecerli aslinda... her nekadar tropikiklim dese de...
Baska parca nolar da var.. ben sadece ornek olarak birini paylastim...
Fiat, alfa, lancia, bir cok modelde ayni urun veya baska parca nolu orjinal urunler de var.. , punto dahil....
https://uploads.-cdn.com/20160905/1e9b6f0ee98a4294c79d7b83a9b40129.jpg
https://uploads.-cdn.com/20160905/c66bc7162985cf4834746ffcc759938b.jpg

krm1983
05/09/2016, 09:44
AVRUPA üretimi olan araçların çoğunda akü bagaj kısmında.

Çoğunluk yanlış bilgi. Bir kısmında/ bazı markalarda demek daha doğru olacaktır.

ORS15
05/09/2016, 11:09
Çoğunluk yanlış bilgi. Bir kısmında/ bazı markalarda demek daha doğru olacaktır.

Avrupa üretimi derken , Avrupa'da üretilen ve Türkiye'ye gelen araçlardan bahsetmemiştim, Avrupa için, Avrupa'da üretilen araçlardan bahsetmiştim bu yüzden çoğunlukla diye yazdım.

krm1983
05/09/2016, 14:54
Avrupa üretimi derken , Avrupa'da üretilen ve Türkiye'ye gelen araçlardan bahsetmemiştim, Avrupa için, Avrupa'da üretilen araçlardan bahsetmiştim bu yüzden çoğunlukla diye yazdım.

Tamamdır şimdi oldu o zaman. Maliyet politikası maalesef.