PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FİAT Albea 2009/1.4 Sole/Benzin-LPG/65-75 HP/ Klima Taktırma

lortdewil
08/08/2016, 15:01
Merhaba kardeşlerim ve abilerim. Öncelikle forumda yeniyim o yüzden yanlış yere açtıysam konuyu öncelikle özürlerimi iletiyorum, lütfen taşınmasını rica ediyorum. Klima takımı ile ilgili biraz araştırma yaptım ancak Albea ile ilgili bilgilere ulaşamadım.
Fiat forum sitesi olduğu için konuyu buraya açmaya karar verdim.
Öncelikle aracım 2009 model Fiat Albea, benzin/LPG, 1.4 Sole, 125.ooo km'de motoru güçlü bir araç.
Öncelikle belirteyim, araç değişimi yapmak gibi bir durumum yok, dolayısıyla aracıma klima taktırmayı düşünüyorum.
Yağ değişimi için bir ustaya sorduğumda 1.4 albea kliması bulabileceğini,15oo tl civarı maliyet olacağını söyledi.
Sormak istediğim konu Albea'ya klima taktıran var mı, nasıl takıldı, neler yapıldı, kaç tl masraf oldu, verimi nasıl, klima ve motor performansı nasıl, yalıtım nasıl, sorun sıkıntı oldu mu?
Öneriliyor mu önerilmiyor mu? Albea hakkında pek bi bilgi yok çünkü.
Şimdiden teşekkür ederim.

Ezeldenberi
08/08/2016, 15:24
Oğuz bey öncelikle foruma hoşgeldiniz. Klimalı bir Albea bulabilirseniz daha sağlıklı olur. Klima takılır sorunda yaşamazsınız. Tabiki bizim dizellerde bile oluşan klima açıkken çekiş düşüklüğü sizin benzinli araçta çok daha fazla hissedilecektir. Düşünürseniz benim arkadaş klima ustası otogarın karşısında nihatotoda çalışıyor her türlü yardımcı olacaktır.

lortdewil
08/08/2016, 15:36
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Şöyle ki araç değişim şansım yok, dolayısı ile klima taktırmayı düşünüyorum direkt. Merak ettiğim konu bi tanıdığım klimasız çıkışlı araca klima takılmaz demişti, dolayısıyla kafam karışık durumda. "Albea'ya takan var mı, takılması sıkıntılı mı, temiz ve verimli olur mu?" bu konuyu öğrenmek istiyorum aslında daha çok. Dolayısıyla daha çok bilgi edinmeye çalışıyorum.