PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses sistemi alt yapısı kurmak ve mid takımı önerisi Her fikre açığım.

SinanTR
29/07/2016, 15:48
arkadaşlar aracıma sistem kurmak üzere biraz araştırmaya başladım

orjinal teybin sistem için olumsuz olduğunu bilsemde kaliteli bi çevirici ile orjinal teyp kullanılacak mecburen

ön ve arka kapılara 16 cm iki takım mid takımı ve bagajı öldürmeyecek bi sub düşünüyorum sistem üst sınıf bişey olmayacak ama bu kadar uğraşmanın sonucunda memnun kalacağım bişey olması gerekir.

Sorum şu; sistem çift amfili olacak elimde şuan elimde Xetex xi-90.4 4 kanal ve kanal başına 90rms veren bi amfim var bunun için bazı mid takımları buldum

alpine spg 17

jbl gto-6508c(gerçi eski aracımda memnun kalmamıştım)

sony xs gs 1621c (120rms yazıyor kataloğunda ama memnun kalanda kalmayanda çok fazla)

infinty referance serisi (90rms)

saundstream xtc 6

Bunların dışında maliyeti yükseltip altta yazdığım serileride almayı düşünüyorum ama amfim bu midler beslermi tereddütteyim;

pionner tse 170c

dls referance rc 6.2

audioson apk 165 (özellikle bu mid için kötü yorum okumadım desem yalan olmaz)

hertz dsk serisi

mid için karar verir vermez sistem 2 amfiye uygun şekilde kurulacak mono amfi ve bass içinde tavsiyeye ihtiyacım var ama onlar daha sonraki iş

kablolamada dikkat etmem gereken bişey varmı her fikre açığım istediğinizi yazabilirsiniz.teşekkür ederim.

ozkan 09
31/07/2016, 03:48
Midrange olarak potenza high line onerebilirim ses dinlersin ;) anfi olarakda p.a 125×4 .

SM-N910C cihazımdan gönderildi

SinanTR
31/07/2016, 15:44
teşekkür ederim potenza için araştırma yapacağım

başka önerisi olan varmı arkadaşlar konu günceldir

ozkan 09
31/07/2016, 15:47
Potenza massive for-x vs vs yeni urunleri geldi guzel ses olarakda guzel ve ucuz. For-x devam massive ve potenza biraz pahali gelebilir .

SM-N910C cihazımdan gönderildi

SinanTR
31/07/2016, 15:56
massivenin bi modelini dinletim pek hoşuma gitmedi

bide ucuzundan öte mesela infiny referance yada alpine spg gibi markaların kalitesi ortada bunların ayarında değilse açıkcası ucuz bişeye bulaşmak istemiyorum tabi bi ürün pahalıysa iyidir demek yanlış bunun farkındayım arabaya takınca iki gün sonra bozuldu vs. diye sök tak olsun istemiyorum bi sorun olmazsa aracımı uzun süre kullanmayı düşünüyorum çünkü potenza ve for x i aldım listeye

SinanTR
01/08/2016, 23:58
konu hala güncel arkadaşlar yokmu ses sistemi ile uğraşan kimse

Ezeldenberi
02/08/2016, 00:52
Sinan bey, yine İstanbul dan bir arkadaşımız irtibata geçersiniz yardımcı olurum demiş, belki sistemi canlı dinlemek size olumlu bir fikir verebilir.

Edit: En başa yazayim tarihi yeni gördüm :) biraz zaman geçmiş ama faydalanmak isteyenler olabilir.

Teyp: pioneer deh x8650BT
Ön kapi: Sony xs 1620 GS premium seri 16 cm 60w rms 350w max komponent
Arka kapi: pioneer ts g132CI 13 cm 40w rms 250w max komponent
Bass: Sony XSGTX121LS 300W rms 1000W max slim kasa 30 cm
Anfi: Sony XM N1004 2/3/4 Kanal 4x70 W rms 1000W max

Yukaridakiler benim aracıma uyguladığım sistemdir. Sadece bass için daha küçük yapida olan modeli tercih ettim. Sizin seçtiğiniz modelin rms degeri daha iyidir ve daha yüksek basslar alırsınız. Bu sistem, araç içinden duyulmayi bırakın camlari actiginizda neredeyse sokağın diğer ucundan (sokağın uzunluguna gore değişir) rahatlikla duyulabilir. Bass bir kere cok güçlü. Ama hoparlörler ayni gucte degil. Ya bass i düşürün güç olarak ya da hoparlorlerin gücü yuksek modeli alin (1621 modeli var sony de Rms 110w) yükseltin. Rms Watt gücü olarak dengeli olsunlar. Yoksa bass sesleri biraz yüksek çıkar ve genel sesi bastırır.

Teyp olarak değiştirme düşünceniz varsa kesinlikle degistirin. Ses kaynağı kalitesi, çıkış adet ve güçleri kesinlikle çok farkediyor.

Istanbul da iseniz sistemi size dinletebilirim. Fikir sahibi olursunuz en azindan.
Son olarak bendeki GTX121LS bass bile yari güçte (4 kanal anfinin 2 kanali bass a bagli kopru ile yani sistemi 2x70W+1x175w olarak kullaniyorum. Ön kapıları anfiden, arka kapılarıda teypten besledim. subwoofer rms 300w ) arabayi fena salliyor bilginiz olsun. Oyle arac icinde ses duyayim cinsi degil. Epey ince boyutlara rağmen yaptigi is gerçekten cok büyük. Tabi portlu kabin kadar da yoğun ve derin degil. Kaynaginiz ne kadar iyi olursa alacaginiz ses kalitesi ve yapabileceginiz ayar sayısı o kadar artar. Sirf kullandigim pioneer teyte subwoofer icin 4-5 farkli ayar var.

ecuadorm
02/08/2016, 07:00
Arabayi satmadan gelin dinleyin :) Evo satilik su an 😀

SinanTR
02/08/2016, 11:43
Arabayi satmadan gelin dinleyin :) Evo satilik su an 😀

ilginize ve cevap için zafer han abiye ve size teşekkür ederim öncelikle sisteminize baktım benim sorunum biraz teknik elbet yakınsanız sisteminizide dinlemek isterim ümraniyedeyim ben ama ev iş arası çok boş zaman bulamıyorum bide bu ara çocuğun sünneti mevlidi falan herşey birbirine girdi

mid takımı sony 1620c serisi 60rms gücünde ve 70rms gücündeki bi amfi ile besliyorsunuz ben 1621 olan serisi ve o güçteki markalara bakıyorum size sormak istediğim 1620c nasıl sizce yeterlimi yoksa 90rms üzeri cihazlar için biraz daha araştırma yapayımmı bide subwoofer için rica etsem bagajınızın resim paylaşabilirmisiniz mümkünse bagajda ne kadar yer kaplıyor bende slim kabin düşünüyorum bagajı öldürmemesi için sub dan memnunmusunuz alınırmı tavsiyelerinizi bekliyorum çok teşekkürler

ecuadorm
02/08/2016, 11:47
60w bana yetiyor. Sesi yarida veya biraz uzerinde 40 da kullaniyorum. Max kademe 60. 1621 kesinlikle daha iyi sonuc verir ve sony nin amfisi yeter.sub i bile yari gucle beslememe ragmen cok iyi performans aliyorum. Ev atasehir de. Iett garajina cok yakinim. Resim icin ilana bakabilirsiniz. Ilan numaram 322693938.

ecuadorm
02/08/2016, 11:50
Sub dan cok memnunum. Goren arkadaslarda beğeniyor ve birkac arkadasa da aynisindan aldirdim. Onlarda memnunlar. Punto varken sub i hic bagajdan cikarmadim. Bebek arabasi pazar posetleri vs herseyide koyarim. Sigiyor bir sekilde :) ses goreceli. Dinlemeniz lazim bana yeten size yetmeyebilir. Ama ben genel olarak memnunum.

SinanTR
02/08/2016, 11:57
aracınız için hayırlı satışlar Allah gönlünüe göre versin bende dudulludayım çok yakınmışız gerçekten

resme ilanınızdan baktım bass yeterli geliyorsa gerçekten çok iyi ve çok ergonomik bende böyle bişi bakayım mid için kafam aşırı fazla karıştı piyasada ustalar çok ilginç zaten elindeki malı satmak için bin takla atıyor nette 210 liraya satılan jbl mid takımı 350 liradan çakmaya bile çalıştılarsizin ustanız kim nerede kurdurdunuz sistemi acaba

Ezeldenberi
02/08/2016, 12:24
Mesut bey, hayırlı satışlar temiz araç güzel fiyat. ilanı formda ki satılık Araç konusunda açarsanız daha iyi olur.

ecuadorm
02/08/2016, 12:56
aracınız için hayırlı satışlar Allah gönlünüe göre versin bende dudulludayım çok yakınmışız gerçekten

resme ilanınızdan baktım bass yeterli geliyorsa gerçekten çok iyi ve çok ergonomik bende böyle bişi bakayım mid için kafam aşırı fazla karıştı piyasada ustalar çok ilginç zaten elindeki malı satmak için bin takla atıyor nette 210 liraya satılan jbl mid takımı 350 liradan çakmaya bile çalıştılarsizin ustanız kim nerede kurdurdunuz sistemi acaba

Sistemi arkadaslarimla birlikte kurduk. El emegi var yani. Soketlerin hicbirini kesmedik geriye dönüş kolay olsun diye. Sokme takma işlerini temiz yaptik. Araca zarar vermeden sistemi kurduk. Araci parcalayan Apaçi kiliklilara medet ummadik :)
Bir aksam gelin dinleyin karar verin derim. Madem yakinsiniz bana, sizin icin kolay olur.

ecuadorm
02/08/2016, 12:58
Mesut bey, hayırlı satışlar temiz araç güzel fiyat. ilanı formda ki satılık Araç konusunda açarsanız daha iyi olur.
Teşekkür ederim Çevrenizde düşünen varsa vakit kaybetmesin derim. Ilani forumada koyacagim.

SinanTR
02/08/2016, 13:14
Sistemi arkadaslarimla birlikte kurduk. El emegi var yani. Soketlerin hicbirini kesmedik geriye dönüş kolay olsun diye. Sokme takma işlerini temiz yaptik. Araca zarar vermeden sistemi kurduk. Araci parcalayan Apaçi kiliklilara medet ummadik :)
Bir aksam gelin dinleyin karar verin derim. Madem yakinsiniz bana, sizin icin kolay olur.

özelden yazıyorum hocam

SinanTR
06/08/2016, 00:00
konu hala günceldir arkadaşlar

ilk etapta m.acoustic msq 650.2 mid takımı(100rms) ve rockford fosgate rf-hlc4 deck çevirici aldım ayın 15 inden sonra bi takım daha alıp montajını yaptırmayı düşünüyorum

Ezeldenberi
15/08/2016, 00:38
Sinan bey, ses sistemlerini youtube dan çok araştırdım, çok azı tat verdi. Bunlardan biride sony 6x9 ları araştırırken denk geldi.Dinlemek isteyenler kulaklık ile dinlesin, bence harika; (dip not sadece sesi dinleyiniz!)
Videoda ki setin sadece 6x9 larını kesin alacağım. Sony xb690
Sony XB-690 , 6 x 9, 3-yollu Oto Hoparlör Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/sony-xb-690-6-x-9-3-yollu-oto-hoparlor-p-OTBLCXSXB690)

https://m.youtube.com/watch?v=KRI-gQCAAP8
Burda da yine sadece xb 690 ve xb 160 basss mükemmel
https://m.youtube.com/watch?v=3kc-7hBnOdY