PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araba'nın Altınını Vurdum Su damlaması

eskael
29/07/2016, 15:47
Merhaba Arkadaşlar.

Dün öğlen gibi araba'nın altını vurdum. Aracı park ettikten sonra altına baktım ve sağ tarafa doğru
bir yerden su damlası akıtıyordu 1.5 - 2 saat sonra damlama kesildi. Ondan önce klima aşağı yukarı 1 saat çalışmıştır.
Sizce bu su damlası klima'danmı gelmektedir. Yoksa servise bi götürmek lazım mı?
Önemli bişey olabilir mi ? Yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum tesekkürler.

volkan1065
29/07/2016, 15:49
Su eksiltme varmı su seviyesini kontrol edin. Su kesildi ise yüksek ihtimal klima suyudur.

SinanTR
29/07/2016, 15:53
klima suyu olabilir tam ne tarafını vurduğunuzda önemli

mantık yürütüldüğünde altta su ile ilgili radyatör ve radyatör alt çıkış hortumu haricinde pek bişey yok illede aklınızda soru işareti varsa aracı lifte kaldırıp baktırın ve biraz kullanın su eksiltmesi varmı

Ezeldenberi
29/07/2016, 15:54
Aracınızın suyu damlattigi yeri önemli. Klimanın su gider noktası, vitesin tam altı gibi düşünün.

eskael
29/07/2016, 16:10
Vitesin olduğu yerin altından damlıyo gibi cok az sağındanda olabilir. Ama temiz su damlıyo. Antifirizli su değil gibi

Ezeldenberi
29/07/2016, 16:24
Büyük ihtimalle sorun yok, yinede aracınızı bir ara lifte kaldırıp baktırın, yağ karterinde veya gözden kaçan bir yerlerde sıkıntı olabilir. Ben de geçen sene sol tekeri yaylada iyi bir çukura düşürmüştüm şükür sorun çıkmamıştı.