PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic 100.000 Bakım & Teşekkürler

SinanT
18/07/2016, 14:43
Merhabalar.
Aracım : 2012 EVO 1.4 Fire My Life Dualogic
KM: 105.000

Yaklaşık 7 ay önce aldığım aracımı bir arkadaşımın tavsiyesiyle bir ustaya götürmüştüm ilk alınca, Israrla robot şanzıman yağını kontrol edin dememe rağmen sağolsun elini bile sürmedi, motorda çok titreme var diyerek, açalım 2000 TL ye sorunu çözelim dedi. Hiç güven vermediği için zorla kaçmıştım.

Geçtiğimiz günlerde 100.000 bakımı için Kavaklıdere Oto Yetkili Servise gittim. Güleryüzü ile karşılayan Servis görevlilerine randevusuz geldiğimi ve Müslüm Bey (@06kaymak) ile görüşmek istediğimi söyledim. Sağolsun Müslüm abi ile tanıştık ve Forumdaki tavsiyeler üzerine geldiğimi ilettim, gündeme ve Servisler üzerine yaptığımız güzel sohbetten sonra aracım ile ilgili sorunlarımı anlattım ve müsaadesini isteyerek ayrıldım. Gideceğim yere kadar bırakabileceklerini istersem ikame araç da alabileceğimi söyledi sağolsun Müslüm Abim.

Aracımın 100.000 rutin bakımının yapılmasını, arka bagaj sepetinin kaydığını, start stop un LPG ile uyumsuz çalıştığını, çakmaklığın çalışmadığını ve far ayarı istediğimi ilettim kendisine.
Öğleden sonra aracımı teslim almaya gittim, her şey güzelce yapılmıştı. 2 adet güncelleme eksiği tamamlanmış, start-stop sorunum çözülmüş, bagaj sepetim düzeltilmiş, çakmaklığım tamir edilmiş, bujiler, filtreler, yağ, ön balatalar değiştirilmiş, rot ayarım, lastik basınçlarım düzeltilmiş, sağolsun ilgilenen ustalar daha ben sormadan nelerin yapıldığını aktardı. Dualogic robot yağının kontrol edildiği, eksiklik, sızdırma olmadığı söylendi.

En son far ayarım kalmıştı, o konuda biraz sıkıntı oldu, sol far ampulü değiştirilirken orada bir parça kırılmış ve maalesef ayar tutmadığı söylendi. Müslüm abi çıkma farlardan bir tane ayarlanmasını istedi ama ellerinde yoktu. Parçayı sıfır alabileceğimi söyledim ama o parça ayrı satılmıyormuş, far ile birlikte geliyormuş. Bu hafta için ayarlayıp, servise çağırıp halledecek Müslüm abi.

Güler yüzü ve istekleri fazlasıyla karşılayan özverileri ile Başta Müslüm abi olmak üzere bütün Kavaklıdere Oto çalışanlarına teşekkür ederim tekrar.

Fiyat konusuna gelince, sanırım fiyatı buradan yazmak etik olmaz, Ama şunu söyleyebilirim, fiyat konusunda emin olun hiç üzülmeyeceksiniz. Dışarıda özel servise vereceğiniz fiyat ile başa baş diyebilirim.

Ezeldenberi
18/07/2016, 16:24
İşini adam gibi yapan ve helal emek peşinde koşan herkesten Allah razi olsun. Sizinde sorularınızın hemde fiat Kavaklıdere servisi tarafından sıkıntısız bir şekilde çözülmesi çok güzel olmuş. Paylaşımınız için teşekkürler.
Yalnız kafama takılan tek soru bu Km ye gelmiş hemde otomatik şanzıman yağını neden yenilenmemiş?

SinanT
19/07/2016, 11:45
İşini adam gibi yapan ve helal emek peşinde koşan herkesten Allah razi olsun. Sizinde sorularınızın hemde fiat Kavaklıdere servisi tarafından sıkıntısız bir şekilde çözülmesi çok güzel olmuş. Paylaşımınız için teşekkürler.
Yalnız kafama takılan tek soru bu Km ye gelmiş hemde otomatik şanzıman yağını neden yenilenmemiş?
Onu sormadim desem [emoji26]