PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bagaj kapağım tutukluk yapıyor.

Tuncay03Afyon
23/06/2016, 06:08
Merhaba arkadaslar. Buraya yeni üye oldum. Gayet güzel ve dayanışma ortamı yüksek biryer. Benimde 2006 Grande punto aracımda bazı sorunlarımvar. Birincisi bagaj kapağım bazen tutukluk yapıyor. Hem kontaktan hemde içeriden acılmıyor. ikinci sorunum ABS arıza lambası yandı ve denedim ani fren yaptım fakat ABS den eser yok. Diğer sorunumda yolcu airbag lambası yanıyor. Bana bu konularda yardımcı olursanız sevinirim TESEKKURLER...

volkan1065
23/06/2016, 09:39
Bagajdaki Kilit sisteminde sıkıntı olabilir. ABS lambası ve aırbag lambasının yanma sebebi aırbag sargısından da olabilir yada abs sesnör kablosunun bir tanesi kaopmuş olabilir. Aırbag içinde menuden aırbag devre dışımı bır bakın. Değil ise Akü kutup başını cekip biraz bekleyip tekrar takın.

Ezeldenberi
23/06/2016, 10:17
Tuncay bey, öncelikle foruma hoşgeldiniz, keyifli paylaşımlar dileğiyle.
1-Bende sizin gibi aynı bagaj kilit sorunu yaşamıştım, bir kilitleniyor bir kilitlenmiyordu. Eğer elinizden geliyorsa bagaj kapağında ki kilidi sökün.Ben de en sonunda kilidi sökümüş ve tamamiyle parçalarına ayırmıştım. Kilidin içini gözlemlediğimde ufacık bir pimin devreyi tamamlamadığını ve bu yüzden temassızlık oluşturduğunu görmüş ve yerine doğru oturtarak sorunu gidermiştim aradan 2 sene geçti halen sorunsuz.
2-ABS arızası yeni mi.? Öncelikle fren disklerine giden tüm kablo ve soketleri çok iyi kontrol ederek başlayın. Fren balataları bitmiş olabilir enson nezaman değişti.
3-Yolcu airbag ışığı yeni mi yandı , yoksa sürekli yanıyormuydu. Aracın sol altındaki kontrol menüsünden aç kapa yapılabiliyor ancak, aracınız daha önceden önden hasar almış ise tamiride yapılmamış isede airbag ışığı yanar.

Balamut
23/06/2016, 14:09
Öncelikle hoşgeldiniz. Arkadaşların söylediklerine ilaveten yolcu airbağ işığı nın yanma sebebi torpido içinde, torpido üst kısmında airbağ kapağı var gevşemiş ve kapak açılmışsa o yüzden de arıza lambası yanıyor olabilir. Elle açılan kapağı kapattığınızda sorun çözülüyor.

Saygılarımla

Tuncay03Afyon
24/06/2016, 15:08
Volkan bey Zafer bey Murat bey yardimlariniz icin tesekkur ederim. Airbag lambasi sonunda söndü :) Menuden airbag on-off yapip okeyledim o sekilde sorunum ortadan kalkti. ABS ikaz lambasinin yanma sebebi ise sag tekerdeki ABS sensor kablosundanmis onuda hallettim. Ama Zafer bey henuz bagaj kilidini sökmedim ona vakit bulamadim bir ara onada el aticam insaallah:) tekrar tesekkur ederim saolun.

Ezeldenberi
24/06/2016, 15:18
Volkan bey Zafer bey Murat bey yardimlariniz icin tesekkur ederim. Airbag lambasi sonunda söndü :) Menuden airbag on-off yapip okeyledim o sekilde sorunum ortadan kalkti. ABS ikaz lambasinin yanma sebebi ise sag tekerdeki ABS sensor kablosundanmis onuda hallettim. Ama Zafer bey henuz bagaj kilidini sökmedim ona vakit bulamadim bir ara onada el aticam insaallah:) tekrar tesekkur ederim saolun.

Elinize sağlık, sorunsuz bir şekilde mutlu ve huzurlu yolculuklar dileğiyle.

volkan1065
24/06/2016, 16:18
Kilit tamiri ile ilgili aşağıdaki konuyuda inceleyebilrisiniz. Tamamen kilidi dağıttım sayılır.

https://forum.grandepuntotr.com/makale/59739-bagaj-lambasi-arizasinin-cozumu-bagaj-kilidi-tamiri-lambasi-olmayanlara-fikir.html

Tuncay03Afyon
24/06/2016, 16:48
Tesekkur ederim Volkan bey bunu uygulicam insaallah.