PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kadran ledlerinin değişimi sonrası kalibrasyon nasıl yapılır ?

mtn1543
19/06/2016, 13:44
Arkadaşlar merhaba , bundan yaklaşık 2 ay önce ledlerimi beyaza çevirdim her şey sorunsuz fakat gelelim yakıt göstergesinin kalibresiz olmasına.. nereden anladın derseniz aracım fazla yakıyormuş gibi gösteriyor ibre (Yani 150 tllik mazota 800 km giden arabam , led değişiminden sonra 150 liralık 670 km civarı gidiyor). Çeyreğin 1 milim altına inince ibre yakıt lambası yanıyor eskiden ibre kırmızı çizgiye gelince yanardı.Bazen yolda giderken ibrenin çok hafif aşağı yukarı yaptığını görüyorum. Şamandırada sorun yok her şey ledler değiştikten sonra ve ibreler takıldıktan sonra başladı. .Acaba ben ne yapmalıyım ? Bunun kalibrasyonu nasıl olur ? Bilgisayara mı bağlanmalı ? Şimdiden teşekkür ederim.

ORS15
19/06/2016, 23:04
Bende çok istiyorum, ama bu tarz gıcık edici sorunlardan korkuyorum.konu hakkında fikrim şimdi bizim göstergeler elektik ile calışıyor ama yakıt ibreni cıkarıp bir kademe yukarı taksan belki olur.yada içime daha cok sinen servise gidip kalibrasyon yaptırmak. Yada depoyu doldur , kontagı ac, eger en üst seviyeye gelmiyorsa cıkar ibreyi en üst seviye de olması gereken yerine tak.umarım faydalı olur.Bende beyaz ve mor istiyorum mor da golf dörtlerdeki mordan.kadran ve iç donanım ışıklarının fotoğrafını yükleye bilirmisin? Merak ettim 😀😀 sizin sorun hakkında da forumda bu tarz modifiyeleri yapan usta atkadaşlar var onlarda cevablar, cözümünü biliyorlardır😀

Mert34
19/06/2016, 23:09
En doğru sonuç depoyu boşaltıp yapmak olur heralde yani ben sıfır bilgiyle onu yapardım :D

halilimo
19/06/2016, 23:32
Aku kutup baslarini aksamdan cikarip sabah tekrar takin.

ykaya1983
20/06/2016, 18:56
Sizin aracın aynısından bir tane bulup kontak kapalıyken ibrelerin konumuna bakacaksınız.Hatta bence baktığınız araca göre kendi aracınızın göstergesine işaret koyarak ibreyi işaretin olduğu yere oturtarak takabilirsiniz.Bunun dışında kalibrasyon ayarının olduğunu zannetmiyorum.Mecburen elle ayarlayacaksınız.