PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Torpido kapağından gelen ses.

AykutCelebi
11/05/2016, 23:57
Merhabalar,
Son 2 haftadır seyir halindeyken torpidodan ses geliyor. O kadar sinir bozucu ki müziğin sesini açsam bile kulağımı tırmalıyor. Seyir halindeyken kapağın sol üstünden ittirdiğimde ses gidiyor, bıraktığımda devam ediyor. Kapak düştü yada kilit mekanizmasında bir problem var. Ben yinede kapağın sağına soluna fitil yapıştırdım nafile... Desteklerinizi bekliyorum.

Sent my iPhone using

Ezeldenberi
12/05/2016, 00:23
Torpido kapağı kapalı iken hafifçe en alt menteşeye yakın yerden ve üstten ittirin ki boşluk altta mı yoksa üstte mi belli olsun. Üstten bastığında hareketini engellediğiniz için boşluğu nerede olduğunu kesin bulamazsınız. Üstteki kilit mandalıda boşluk yapmış olabilir.Yuva içerisine çift taraflı bant,onunda üstüne izola bantla bir deneyin belki düzelebilir.

AykutCelebi
12/05/2016, 00:30
Torpido kapağı kapalı iken hafifçe en alt menteşeye yakın yerden ve üstten ittirin ki boşluk altta mı yoksa üstte mi belli olsun. Üstten bastığında hareketini engellediğiniz için boşluğu nerede olduğunu kesin bulamazsınız. Üstteki kilit mandalıda boşluk yapmış olabilir.Yuva içerisine çift taraflı bant,onunda üstüne izola bantla bir deneyin belki düzelebilir.

Zafer bey boşluk sol üstte var. Zaten orayı ittirdiğimde ses kesiliyor. Kilit mekanizmasında da sorun olabilir içinde ki dili sağ sol hareket ettirdiğimde ince bir tık tık yapıyor.

punto1414
12/05/2016, 08:44
aynı dert bende de var.Kapağın sol kısmı açık gibi duruyor.İçindeki evraklık yeri ses yapıyor.

AykutCelebi
12/05/2016, 10:04
aynı dert bende de var.Kapağın sol kısmı açık gibi duruyor.İçindeki evraklık yeri ses yapıyor.

Hayır öyle bir ses ki sanki sağ kapıdan geliyor gibi fakat kapağı ittirdiğim de sesin torpido kapağından geldiğini anlıyorum. İnanılmaz rahatsız ediyor.

AykutCelebi
29/05/2017, 15:24
1 sene geçti konuyu açalı bu ses hala beni sinir ediyor :( Çözemedim bir türlü..

punto1414
29/05/2017, 15:56
sesin nerden geldiğini tespit edebildinizmi ?

AykutCelebi
29/05/2017, 16:29
Dediğim gibi ses geldiğinde üst kısmını yukarı doğru ittiriyorum ses anlık gidiyor ve sonra devam ediyor. Tam birleşme yerlerine plastik fitil falan koydum ama fayda etmedi. Birde ses o kadar ince geliyor ki ister istemez kulak oraya gidiyor.

Ezeldenberi
30/05/2017, 03:33
Aykut bey, klit mekanizmasını değiştirmeyi deneyin, içindeki yay veya pimler yuvasında sorun olmalı. Formda Linea klitlerin Punto'ya uyumlu ve fiyat bakımından çok daha uygun olduğu paylaşılmış.
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/28261-gpnin-torpido-kilidi-kirilirsa-ne-olur.html

https://unluoto.com.tr/urunler/37937/torpido-acma-kapagi-kilidi-kolu-fiat-grande-punto-linea-punto

timbaz
30/05/2017, 09:28
Kilidin karsiligi 2 vida gevsetilip tekrar ayar yapilabir.. k
Kapagin alt kisminda solda sabit ayaginin uzerine bez bant sarilabir.. uzun sure titresimde kullanmak belki uzereindeki cikintiyi asindirmis ve bosluga neden olabilir.. kilit ayar saglam olsa da yapabilir bence .. pimden oldugunu sanmiyorum, ama yuvasi olabilir belki..
Kilit mekanizmasinin etraaki kapak torpido kapagina degiyor ve vida gevsek ise yapar mi bilmiyorum ama vidalar sokulup tekrar monte edip ayarinia da bakabilirsiniz
Tam lastige basmadiginda titrer ses yapar.. zamanla bazi yerler asinabilir
Kapagin 3 baglanti noktasi var.. bende bos iken bazen ses yapiyordu.. yalitim yaltigimda olasi ses yapacak yerlere islem yapmistim.. ve en son da ayar..
Kilit karsiligi, bu kapak, pimler ve lastikleri..
Kilit dili kapali konumda bosluk olusmussa da da kilittendir..
Bir kac kere soktum ama kilide pek dikkat etmemistim..https://uploads.-cdn.com/20170530/dbdc3537fd867576372a0c626b7a3654.jpg

baladirmak92
06/12/2019, 22:13
Torpidoyu açtığınızda üstte kitap veya dosya koymak için ayrı bir düz bölüm var, orayı tutup üstten vurun ses kesildiyse ordan geliyordur.
Sesi kesmek için torpidoyu sökün, torpido içi sağ altta plastik tutuyor düz tornadayla çevirip çekin komple çıkıyor sonra sadece söylediğim bölüm kalıyor onu da tork alyanla söküyorsunuz. Arkasında tutturmak için 2 tane çıkıntısı var elektrik bandıyla 2-3 tur sarın o çıkıntı yumuşayınca ses azalacak vidalamadan önce de üstüne vidaladığınız bölüme bez koyun veya birkaç kat elektrik bandı çekin ses tamamen kesilecek.