PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amartisörlerden gelen ses

Oguzme
28/04/2016, 23:48
Aracım kalkarken ve kasislerde ses çıkarıyor. Şaşmaz sanayiye ustaya götürdüm bilyelerini değişti geçer dedi. Fakat ses geçmedi. Bu konuda bilgisi olan var mı? Ayrıca bişeylere su tutunca ses kesiliyor

occupyist
29/04/2016, 08:39
Aracım kalkarken ve kasislerde ses çıkarıyor. Şaşmaz sanayiye ustaya götürdüm bilyelerini değişti geçer dedi. Fakat ses geçmedi. Bu konuda bilgisi olan var mı? Ayrıca bişeylere su tutunca ses kesiliyor

Kalkarken ses duyuyorsanız şanzıman takozu olabilir. Kasislerden geçerken ses duyuyorsanız amortisör, amortisör takozları, z rotlarda sorun olabilir.

cavalier79
29/04/2016, 11:01
Amortisör takozları olabilir

khanunl
29/04/2016, 14:26

Direksiyonunuzu sabit haldeyken aracınızı çalıştırın ve direksiyonu hafif hafif sağa ve sola çevirin küt küt ses olacak şekilde kulağınız ses duyuyorsa ön amortisör üst bilyalarınız arızalanmıştır.Kasislerden yada çukurlardan geçerken ön taraftan ses geliyorsa z rotlarınız büyük ihtimalle bozulmuştur.Ses arkadan geliyorsa amortisör takozları arızalanmıştır.Aracınızın model km ve genel durumu ile ilgili bilgi vermediğiniz için tespit değerlendirmesi bu kadar yapabildim.Ses ağırlıklı önden geliyorsa rot servisine giderseniz daha doğru tespitler yapılır.Kolay gelsin.