PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaz verince farlar güçleniyor ve klima sesi

ORS15
12/04/2016, 21:05
Arladaşlar farlar acıkken, gaz verince farlar birden güçleniyor.acaba akü mü zayıfladı.servise sordum normal diyor. Diğer bir konu ise kardeşimin aracında klima acıkken rölantide gaz verip bırakınca ara sıra bir uğultu veya sürtünme sesi geliyor ve araç sallantılı çalışıyor, 1 dakika sonra ses geciyor.servis bu durumada normal dedi. Gerci hiç şaşırmadım zaten herşey normal onlara göre.başına gelen arkadaşlar var mı acaba.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

feyzullah
12/04/2016, 21:43
Arladaşlar farlar acıkken, gaz verince farlar birden güçleniyor.acaba akü mü zayıfladı.servise sordum normal diyor. Diğer bir konu ise kardeşimin aracında klima acıkken rölantide gaz verip bırakınca ara sıra bir uğultu veya sürtünme sesi geliyor ve araç sallantılı çalışıyor, 1 dakika sonra ses geciyor.servis bu durumada normal dedi. Gerci hiç şaşırmadım zaten herşey normal onlara göre.başına gelen arkadaşlar var mı acaba.yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Gaz verince farlar daha güçlü aydınlatıyorsa akünün durumunu ölçtürmeniz faydalı olabilir. Benim aracımda da aynı durum olmuştu kışın en çetin geçtiği dönemde birkaç gün çalıştırmadım araç yattı. Sonrasında kontağı çevirdiğimde herşey gitmişti.

Ezeldenberi
12/04/2016, 23:01
Söylediğiniz gibi büyük ihtimalle yine servis sallamış.Akü sağlam olsa lambalar neden zayıf yansın?Araç devirlendiğinde neden güçlensin?Feyzullah beyin söylediği gibi aküyü ölçtürmenizde fayda var.
Klima açıkken gelen seste normal falan değil.Duyduğunuz ses normal olsa idi, tüm araçlarda standart çıkması gerekirdi.?????
Sanki bugün açılan servislerle alakalı başlığın doğruluğu ispatlanıyor.

feyzullah
12/04/2016, 23:19
Klima ile ilgili de ilk etapta gazı ölçtürmek lazım. Eğer soğuk üflüyorsa kurcalatmak pek lüzumlu değil. Klima devreye girip çıkarken bazen iki metalin birbirine sürtmesine benzer sesler yapabiliyor anormal bir durum değil bildiğim kadarıyla. Forumda klimayla ilgili çok fazla konu ve bir o kadar da açıklayıcı bilgiler mevcut incelerseniz merakınızı giiderebilirsiniz.

ORS15
13/04/2016, 08:41
arkadaşlar öncelikle yorumlarız için teşekkür ederim. kendi aracımın aküsü ortalama 2,5 yıllık olmuş, zayıflamış ola bilir. bu durumu başka bir servise gidip kontrol ettireceğim. kardeşimin klima kompresörü için, forumda araştırdım , aynı sorunu yaşayan bir kişi gördüm oda değişim yaptırmış, diğer seslerden dolayı da kompresörü değiştiren arkadaşlar olmuş, bazılarında ses devam etmiş bazılarında ses yok olmuş.
şimdi garantiden değişim için hangi servise gitsem acaba, bu konularda sallamayacak veya uğraştırmayacak, İstanbul'da bir servis öneriniz var mı acaba?

arenas
13/04/2016, 11:56
Klima kompresörü uğultusu bende de var.kompresör kasnağından kaynaklanıyor ancak servisler kasnak değiştirmektense,komple kompresörü değiştirmeyi tercih ediyorlar.garanti varken deha ya gitmiştim,"kompresörü değişiriz ama yine yapar,bu arabalarda klasik sorun" gibi klasik servis cümleleri kurdular.işinin ehli bi klimacı bulup sadece kasnağı değiştirirse,ekonomik bi çözüm olur.

Sent from my iPad using

khanunl
13/04/2016, 13:24

Akünüzün asit yoğunluğunu,Şarj dinamosunun göndermiş olduğu voltajın stabilliğini herhangi bir oto elektrikçisinde ölçtürebilirsiniz.Akü için birşey söylenemez bazıları 12 ayda iflas ediyor bazılarıda bende olduğu gibi 6 yıl gidiyor.Kısacası biraz şans işi.Kardeşinizin araç marka model belirtmemişsiniz.1,4 8v active lerde bahsettiğiniz ses var klimayı deaktif ettiğinizde bu sesin kesildiğini göreceksiniz.

ORS15
13/04/2016, 13:29
yorumunuz için teşekkürler. Kardeşimin araç 2014 punto 1,3 dizel.