PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Elveda

boby
04/04/2016, 13:14
dün itibariyle aracımı ( 2011 punto evo/active dizel (115 bin km) ) sattım.32.500 tl ye anlaştık. bu hafta işlemleri gerçekleştirecez inş.

kolay olan aracı satmakmış zor olan yeni araç almak.sıfır araç fiyatları inanılmaz. En son- (pek içime sinmesede) polo 1.2 tsi/dsg almaya karar verdim.Golf le arasında 20 bin tl fark var. o kadar farka değmez.

insan aracını satınca içinde bir burukluk oluyor. 5 yıldır en ufak bir sorun çıkarmadı bana.sıfır olarak almıştım zaten.yabancıya gitmedi en azından .arada gidip görürüm puntişimi :)

Castell
05/04/2016, 02:25
hayırlı olsun...

pasali3418
05/04/2016, 10:19
hocam hayırlı olsun,bende aynı düşüncelerdeyim.yani satma niyetindeydim ama sıfır fiytları uçuk,sadece otomatik almak için satmayı düşünyorum,üstüne 20-25bin tl koymak gerek oda benzinli bir otomatik sıfır arac için.punto'nun bakımı ucuz vergisi ucuz,yakıtı şahane şimdi bunlardan vazgeçmek nasıl olucak yeni araç bütçeyi çok yorar mı bu düşüncelerdeyim,aracımada kıyamıyorum =))

SinanTR
06/04/2016, 21:33
evoyu çok iyi fiyata vermişsiniz hayırlısı olsun

arabalar çok uçuk dolar düştü fiyatlar düşmedi maalesef

erenemre
06/04/2016, 21:42
evoyu çok iyi fiyata vermişsiniz hayırlısı olsun

arabalar çok uçuk dolar düştü fiyatlar düşmedi maalesef

o kadarda iyi vermemiş bence ben 2008 grande yi ocak ayında 30,500 e sattım tabi 38 binde türüne az rastlanır olması önemliydi ama yinede iyi fiyata sattığımı düşünüyorum.

SinanTR
08/04/2016, 07:14
iyiden kastım ucuz vermiş bence evo puntoyu o anlamda söyledim

byspayn
09/04/2016, 16:45
Dizelden benzine geçmişsiniz yakıtta Punto'yu aratmaz umarım.

Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız binmek nasip etsin.

boby
14/04/2016, 21:47
Çok teşekkür ederim arkadaşlar. puntomun yeri çok belli oluyor :( her zaman parkettiğim yerden geçerken ister istemez hüzünleniyorum.
kilometresi daha düşük olsa en az 2 sene daha kullanırdım.

bana göre punto bu segmentteki en karizma araçlardan birisi.boyut olarakda nerdeyse C segmenti boyutlarında. Maalesef ülkemizde hakettiği yeri bulamadı .

bir süredir B segmentinde araçları inceliyorum.Egea dışardan güzel ama ön konsolu beğenmedim. birde bu kadar büyük bir araç istemiyorum. polo desen kasa iyice eskidi. yakında kasa değiştirecek. Golf benzinlisi bile nerdeyse 70 bin.....satması kolaydıda alması zormuş...en mantıklısı Seat Leon 1.2 TSI manuel gibi gözüküyor. hayırlısı artık

Keşke punto serisi yeni kasayla devam etseydi.

krm1983
14/04/2016, 22:17
Hayırlı olsun.

Sent from my iPhone using

arenas
14/04/2016, 22:18
Hayırlı olsun,Allah gönlünüze göre versin..
ben de 2011 dizel grandeyi satıp 1.2 tsi manuel leon almayı düşünüyorum.yılda 12bin km yapıyorum,dizeldense turbo benzinli daha mantıklı geliyor artık

gorillaz
15/04/2016, 17:08
Hayırlı uğurlu olsun. Gönlünüze göre insallah.

guven_ogun
15/04/2016, 17:51
o kadarda iyi vermemiş bence ben 2008 grande yi ocak ayında 30,500 e sattım tabi 38 binde türüne az rastlanır olması önemliydi ama yinede iyi fiyata sattığımı düşünüyorum.

Bence de biraz daha yukarıda bir rakama verilebilirmiş,ama kötü rakam değil.Hayırlı olsun.Şubat ayında 2006 dinamic fire skydome'li aracımı 29a verdim.

Kadir00906
16/04/2016, 09:49
Çok teşekkür ederim arkadaşlar. puntomun yeri çok belli oluyor :( her zaman parkettiğim yerden geçerken ister istemez hüzünleniyorum.
kilometresi daha düşük olsa en az 2 sene daha kullanırdım.

bana göre punto bu segmentteki en karizma araçlardan birisi.boyut olarakda nerdeyse C segmenti boyutlarında. Maalesef ülkemizde hakettiği yeri bulamadı .

bir süredir B segmentinde araçları inceliyorum.Egea dışardan güzel ama ön konsolu beğenmedim. birde bu kadar büyük bir araç istemiyorum. polo desen kasa iyice eskidi. yakında kasa değiştirecek. Golf benzinlisi bile nerdeyse 70 bin.....satması kolaydıda alması zormuş...en mantıklısı Seat Leon 1.2 TSI manuel gibi gözüküyor. hayırlısı artık

Keşke punto serisi yeni kasayla devam etseydi.

Hayırlı olsun, yazmasaydınız ben söyleyecektim seat leon 1.2 tsi yi, bende 2 gün önce bakıyordum sıfır araçlara, ve donanım ve performansa bakaran içime en çok seat leon 1.2 tsi style sindi.Diğerlerine göre daha dolu en azından.Leonu düşünün derim belki banada referans olursunuz :)

comanchee
18/04/2016, 20:05
bende 1.4 77hp dynamic skydomlu punto evomu satıp yeni i20 style+ pan 1.25 aldım .5 sene tepe tepe bindik evoya ilk sıfır aracımdı .

boby
19/04/2016, 22:21
Hayırlı olsun, yazmasaydınız ben söyleyecektim seat leon 1.2 tsi yi, bende 2 gün önce bakıyordum sıfır araçlara, ve donanım ve performansa bakaran içime en çok seat leon 1.2 tsi style sindi.Diğerlerine göre daha dolu en azından.Leonu düşünün derim belki banada referans olursunuz :)

Teşekkür ederim.
Leon 1.2 TSI ilk sırada ama LED paketine 4500 TL vermek saçma geliyor. Bu arabada LED siz birşeye benzemiyor.Bu LED işinden dolayı Leon dan soğudum. Keşke bizim puntolar üretime devam etseydi .hiç düşünmez kırmızı renk 2016 dizel punto alırdım. fiyatta 55-59 bandında olurdu muhtemelen.

Dizel i20 lere bakıyorum. ama araç çok ağır boyutuna göre.

boby
19/04/2016, 22:25
bende 1.4 77hp dynamic skydomlu punto evomu satıp yeni i20 style+ pan 1.25 aldım .5 sene tepe tepe bindik evoya ilk sıfır aracımdı .

Merhaba, Bende bu aracın dizeline bakıyorum bu aralar.Puntoyla kıyaslarsanız artıları eksileri nelerdir ?