PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Bebeğim

1923qw
08/03/2016, 19:25
Arkadaşlar merhaba, yaklaşık 3 yıldır bindiğim puntomu satarak giuliettaya geçiş yapmış bulunmaktayım. Aracı alalı yaklaşık 1 ay oldu ve bu durumu sizlerle de paylaşmak istedim. Puntomu sattım fakat forumda bulunmaya devam edeceğim, bazı arkadaşlarımız marka değiştirince terk ediyor buraları ama ben burada olmaya devam edeceğim, her iki araç içinde merak ettikleriniz olursa elimden geldiğince fikirlerimi sunmaya hazırım. Rabbim hepimizin gönlüne göre versin, kaza bela göstermesin. Full Puntomu sattıktan sonra Full Giulietta ile devam etmeyi uygun gördük. Konuyu her iki araca ait fotoğraflarla süslemek istiyorum. Merak ettiklerinizi seve seve cevaplarım. Görüşmek üzere sağlıcakla kalın.
https://i.hizliresim.com/577GEM.jpg
https://i.hizliresim.com/YkkO8a.jpg
https://i.hizliresim.com/bDDLpY.jpg
https://i.hizliresim.com/a331pR.jpg
https://i.hizliresim.com/ZkkORA.jpg
https://i.hizliresim.com/8ZZNoV.jpg

https://i.hizliresim.com/211Elv.jpg
https://i.hizliresim.com/Vaa37r.jpg
https://i.hizliresim.com/3LLp52.jpg
https://i.hizliresim.com/3LLpZ2.jpg
https://i.hizliresim.com/a331rz.jpg
https://i.hizliresim.com/rMMOLV.jpg

Kadir00906
08/03/2016, 19:38
Hayırlı olsun yeni aracınız,kazasız belasız kullanın inşallah, bir mahsuru yoksa sattığınız ve aldığınız aracın fiyatları nedir?

1923qw
08/03/2016, 19:41
öncelikle teşekkür ediyorum, puntomu 39 bine sattım, Giulietta ise 83 bine mal oldu, 2015 model ve 2.el olarak satın aldım, zaten sıfır fiyatı baya yüksek :)

halilimo
08/03/2016, 19:42
Araciniz hayirli olsun puntodan sonra gecmek istedigim arac. Araciniz dizel/ benzinli mi yakiti nasil birde parcalari rahat bulunuyor mu?

messi78
08/03/2016, 19:44
Hayırlı uğurlu olsun.

1923qw
08/03/2016, 19:50
Araciniz hayirli olsun puntodan sonra gecmek istedigim arac. Araciniz dizel/ benzinli mi yakiti nasil birde parcalari rahat bulunuyor mu?

teşekkür ediyorum, aracım benzinli 1.4 multiair distinctive modeli 170 hp, yakıta gelirsek multiair motorun yapısı gereği sakin kullanımda üzmüyor, gerektiğinde ayağınızın altında bi canavar istiyorsanız araç tam size göre, sakin kullanımda 7lt/100km yakıyor. hiç acelem yok aheste aheste arabanın tadını çıkara çıkara giderim derseniz ve saatte 80 km hızla işi cruise controle bırakırsanız 5,5-6 litreleri görebilirsiniz. Hakkını vererek kullanıcam derseniz tabiri caizse yardıra yardıra giderseniz 12 litreleri görüyorsunuz, dynamic modu paha biçilemez bunu söylemeden geçemem dynamic modda araç ok gibi fırlamaya hazır oluyor. frenleme yaparken bırak beni gidecem diyen bi araçla karşılaşıyorsunuz.

1923qw
08/03/2016, 19:51
Hayırlı uğurlu olsun.

teşekkür ediyorum.

Ezeldenberi
08/03/2016, 20:37
Rüstem bey yeni aracınız hayırlı olsun kazasız belasız binlerce km ler İnşallah.Bu Julia'nın kasası çok güzel hele akşam arka stoplar yakıyorrrrr. Multiair motoru yeni modellerde göremiyoruz sebebini bilen varmı acaba?Bu konuda Fiat'ı anlamak imkansız.

1923qw
08/03/2016, 21:19
Rüstem bey yeni aracınız hayırlı olsun kazasız belasız binlerce km ler İnşallah.Bu Julia'nın kasası çok güzel hele akşam arka stoplar yakıyorrrrr. Multiair motoru yeni modellerde göremiyoruz sebebini bilen varmı acaba?Bu konuda Fiat'ı anlamak imkansız.

teşekkür ediyorum. Multiair motor gerçekten çok özel bir motor, bahsi geçen her iki aracımda da multiair motor kullandım ve tadı bambaşka bu motorun. fiat 500x'te multiair motor kullanılmakta. Ayrıca alfa romeo ve jeep markalarının modellerinde multiair seçeneği mevcut.

krm1983
08/03/2016, 21:35
Hayırlı olsun giuly harika bir seçim. Keyifli sürüşler.

Sent from my iPhone using

1923qw
08/03/2016, 22:11
çok teşekkür ediyorum güzel dilekleriniz için.

Mr.Freeze
08/03/2016, 23:18
Hayirli olsun. Multiair candir.

halilimo
08/03/2016, 23:31
teşekkür ediyorum, aracım benzinli 1.4 multiair distinctive modeli 170 hp, yakıta gelirsek multiair motorun yapısı gereği sakin kullanımda üzmüyor, gerektiğinde ayağınızın altında bi canavar istiyorsanız araç tam size göre, sakin kullanımda 7lt/100km yakıyor. hiç acelem yok aheste aheste arabanın tadını çıkara çıkara giderim derseniz ve saatte 80 km hızla işi cruise controle bırakırsanız 5,5-6 litreleri görebilirsiniz. Hakkını vererek kullanıcam derseniz tabiri caizse yardıra yardıra giderseniz 12 litreleri görüyorsunuz, dynamic modu paha biçilemez bunu söylemeden geçemem dynamic modda araç ok gibi fırlamaya hazır oluyor. frenleme yaparken bırak beni gidecem diyen bi araçla karşılaşıyorsunuz.

Lpg ye uyumlu mu? Sakin kullanilsada dizel puntuma gore yakiyormus baya

feyzullah
09/03/2016, 00:21
Aracınız hayırlı olsun. Üstün tasarım ve engin mühendislik bilgisinin ürünü olan bu harika otomobil benim de dikkatimi çekiyor. Birkaç yıl sonra puntomla yollarımı ayırmak durumunda kaldığımda çok yüksek ihtimalle üzerinde ciddi anlamda düşündürecek Alfa Romeo Giulietta. Şuan 120 hp t-jet motorların lpg uyumunun oldukça iyi olduğunu biliyorum. Ama lpg konusunda multiair motorun durumu zihnimde netlik kazanmış değil. Uzun vadede multiair motora da sorunsuz bir biçimde uyum sağlayan kitlerin geliştirileceğini düşünüyorum.

krm1983
09/03/2016, 07:04
MA turbolar şuanda lpg ile maalesef uyumlu değil. Yaparım diyen yerler olsa da sorunlu. Bu canavarın tadını benzinle çıkarmak, Hakkını vermek daha mantıklı.

SinanTR
09/03/2016, 07:56
MA turbolar şuanda lpg ile maalesef uyumlu değil. Yaparım diyen yerler olsa da sorunlu. Bu canavarın tadını benzinle çıkarmak, Hakkını vermek daha mantıklı.

aynen katılıyorum

1923qw
09/03/2016, 08:06
abi bu araca lpg yakışmaz olmaz yani :) yakıtı sakin kullanımla 25 kuruşa kadar indirmek mümkün tabi bu biraz irade istiyor çünkü araç sizi ısrarla gıdıklıyor sakin gitmem ben biraz bas der gibi bir havası var:) daha az akıt tüketimi için dizeli düşünülebilir ama benzinlisine bir kere binmeniz kafanızı karıştırabilir, ekonomi odaklı iseniz benzinlisini hiç denemeden direk dizeline yönelin zira kararsız kalırsınız çıkmaza girersiniz :)

1923qw
09/03/2016, 08:10
Lpg ye uyumlu mu? Sakin kullanilsada dizel puntuma gore yakiyormus baya

dizel puntoya göre elbette daha çok yakıt tüketimi var ama bunun getirmiş olduğu performans farkına inanın değer, konunun altına da yazdım lpg bu araca yakışmaz, multiair puntolara lpg taktıranlar var ama verim alabiliyorlar mı bilmiyorum bende multiair motorların şu an için lpg uyumlu olmadığını düşünüyorum.

1923qw
09/03/2016, 08:14
Aracınız hayırlı olsun. Üstün tasarım ve engin mühendislik bilgisinin ürünü olan bu harika otomobil benim de dikkatimi çekiyor. Birkaç yıl sonra puntomla yollarımı ayırmak durumunda kaldığımda çok yüksek ihtimalle üzerinde ciddi anlamda düşündürecek Alfa Romeo Giulietta. Şuan 120 hp t-jet motorların lpg uyumunun oldukça iyi olduğunu biliyorum. Ama lpg konusunda multiair motorun durumu zihnimde netlik kazanmış değil. Uzun vadede multiair motora da sorunsuz bir biçimde uyum sağlayan kitlerin geliştirileceğini düşünüyorum.

Giulietta sokaklarda giderek çoğalmaya başladı, inanın ben çok isteyerek aldım bu aracı, aynı segmentteki araçları düşündüğüm zaman giulietta hep önde bunun aksini söyleyebilecek biri varmı bilmiyorum. park halinde aracın içinde otururken yoldan geçenlerin yorumlarını dinlemek kadar güzel birşey yok, ben kullanıcısı olarak bu aracı tavsiye ederim, şöyle dolu bir giulietta bulursanız sakın bırakmayın.

feyzullah
09/03/2016, 10:39

Finansal imkanlar elverdikten sonra zaten ne dizel ne lpg. Gerçek otomobil konforu yalnızca benzindedir bunu hepimizin kabul etmesi lazım. Hele Giulietta gibi üstün teknolojinin mahsulü olan performanslı bir multiar motorla bunun tadı bambaşka olur. Kazasız belasız keyifli sürüşler :)

feyzullah
09/03/2016, 10:53
Giulietta sokaklarda giderek çoğalmaya başladı, inanın ben çok isteyerek aldım bu aracı, aynı segmentteki araçları düşündüğüm zaman giulietta hep önde bunun aksini söyleyebilecek biri varmı bilmiyorum. park halinde aracın içinde otururken yoldan geçenlerin yorumlarını dinlemek kadar güzel birşey yok, ben kullanıcısı olarak bu aracı tavsiye ederim, şöyle dolu bir giulietta bulursanız sakın bırakmayın.

Ortalama 5 yıl daha puntomun fazlasıyla işimi göreceğini düşünüyorum bundan dolayı yeni bir araba alma niyetinde değilim. Ama uzun vadede araç alacak olsam beni en fazla cezbeden seçenekler arasında yer alır giulietta. Ben almayı düşündüğüm zaman da mutlaka LPG teknolojisinde yeni gelişmeler olur, Multiair motorun verimli bir şekilde çalışabileceği sistemler üretilir. Yakıt konusu benim için önemli olaya tamamen iktisadi açıdan yaklaşıyorum. Multiair 170 hp gerçekten harika ve bir o kadar da kullanımı keyifli bir motor. Ama şuan ki benzin fiyatları çok yüksek o paraları ödeyip benzinle araç kullanacak kadar iyi bir gelirimin, katı sermayemin olmadığını düşünüyorum. İşinin ehli bir usta lpg montajını ve bakımını yaptıktan sonra lpg ile hem dizel tasarrufu hem de hemen hemen benzinli konforu bir arada oluyor. Ama her zaman dediğim gibi gerçek otomobil konforunu arıyorsak bu ne dizelde ne de lpgdedir. Yalnızca benzin o tadı verir. Multiair'in lpg uyumu konusunda uzun vadede uygun sistemler üretilmezse o zaman t-jet bir giuliettaya yönelirim. Arada elbette büyük fark olur ama karizması yeter her türlü :)

usermm1
09/03/2016, 16:23
Cok guzel arac iyi gunlerde kullanin.

SM-G900F cihazımdan gönderildi

ykaya1983
09/03/2016, 19:48
Guiletta'nın kıymeti yeni anlaşılmaya başlıyor.Bmw 1 serisi ile aynı klasmanda olan bir araç olmasına rağmen sırf alfa olduğu için tutulmuyor.Yol tutuşunun ve sürüş dinamiklerinin de zaten 1 serisi ile birlikte başı çektiğini cümle alem söylüyor.Eğer alfa bu aracın önünü de arkası gibi güzel tasarlayabilseydi ben inanıyorum ki bu araç mevcut satışının kat be kat fazlasını yakalayabilecekti.Buna rağmen 2016 şubat satışlarında focus hb kasadan daha fazla satmış.

krm1983
09/03/2016, 22:55
Muhtemelen fazla satmasının sebebi otokoçun filo araçları.

GPEMREE
10/03/2016, 07:26
Muhtemelen fazla satmasının sebebi otokoçun filo araçları.

Alfa fazla satmış focus değil yanlış anladınız heralde :)

1923qw
10/03/2016, 08:01
Guiletta'nın kıymeti yeni anlaşılmaya başlıyor.Bmw 1 serisi ile aynı klasmanda olan bir araç olmasına rağmen sırf alfa olduğu için tutulmuyor.Yol tutuşunun ve sürüş dinamiklerinin de zaten 1 serisi ile birlikte başı çektiğini cümle alem söylüyor.Eğer alfa bu aracın önünü de arkası gibi güzel tasarlayabilseydi ben inanıyorum ki bu araç mevcut satışının kat be kat fazlasını yakalayabilecekti.Buna rağmen 2016 şubat satışlarında focus hb kasadan daha fazla satmış.

hocam bu aracın önünü neden beğenmediğinizi anlayamıyorum, güzellik göreceli elbette ama arabayı her gören ön tarafını dikkatle inceliyor ve çok beğendiğini söylüyor. Bence giulietta rakiplerine göre çok farklı ve dikkat çeken bir araç, kıymeti bilinir mi bizim ülkemizde bilmem ama her düşünene tavsiyemdir bir kez binip aracı kullanmaları, zaten focusla falan kıyaslanacak bir araç değil tabi bu benim fikrim

krm1983
10/03/2016, 10:17
Alfa fazla satmış focus değil yanlış anladınız heralde :)

Giulietta'nın satışlarının çoğu filolara/kiralık araçlara yapılıyor. :)

GPEMREE
10/03/2016, 10:20
Giulietta'nın satışlarının çoğu filolara/kiralık araçlara yapılıyor. :)

Hadi ya valla şaşırdım bende focus için dediniz sandım pardon :)

krm1983
10/03/2016, 19:56
1.6 dizel otomatik gelirse satışlar aratacaktır ama :)

gorillaz
10/03/2016, 23:19
Rüstem hocam hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin. Iki aracta fazlasıyla güzel.
Allah herkesin gönlüne göre verir inşallah.

Konu dışı olacak ama satmak icin Eskişehir yolunda bir galeriye mi verdiydiniz acaba ? Buna benzer bir araç gorduydum ve keşke imkanim olsa da benim olsa dediydim :):)

Tekrardan hayırlı uğurlu olsun hocam. Maşallah :)

1923qw
11/03/2016, 08:25
Rüstem hocam hayırlı uğurlu olsun. Allah kaza bela vermesin. Iki aracta fazlasıyla güzel.
Allah herkesin gönlüne göre verir inşallah.

Konu dışı olacak ama satmak icin Eskişehir yolunda bir galeriye mi verdiydiniz acaba ? Buna benzer bir araç gorduydum ve keşke imkanim olsa da benim olsa dediydim :):)

Tekrardan hayırlı uğurlu olsun hocam. Maşallah :)

Yok ben elden sattım puntomu işim olmaz galeriyle falan :), güzel dileklerin için teşekkür ediyorum, daha ,iyisi sizlere nasip olsun inşallah

1923qw
11/03/2016, 08:26
dizel otomatik seçeneğini bekleyen çok insan var, ve bu seçenek gelince bu araba çok satar

krm1983
11/03/2016, 08:33
dizel otomatik seçeneğini bekleyen çok insan var, ve bu seçenek gelince bu araba çok satar

ALFA Türkiye pazarını düşünmediği için 1.6 dizel otomatik son kasaya kadar üretilmedi. 2.0 dizel otomatiğin de Türkiye de satmayacağı kesin.

kovboy
14/03/2016, 04:11
hayırlı olsun.guı lerin en beğendiğim yeri arka farları

ZeMHeRi
14/03/2016, 13:56
Piyasa skıntısı olacak bir araç..BRAVO gibi olur sonu,ama bravo gibi süper araç ülkemizde kıymeti bilinmeyecek bir araç..
Allah kaza bela vermesin..83 bine güzel alternatiflerin olsada mükemmel bir araç almışsınız..

krm1983
14/03/2016, 15:16
Piyasa skıntısı olacak bir araç..BRAVO gibi olur sonu,ama bravo gibi süper araç ülkemizde kıymeti bilinmeyecek bir araç..
Allah kaza bela vermesin..83 bine güzel alternatiflerin olsada mükemmel bir araç almışsınız..

Piyasası bravo gibi değil. Gerçekçi fiyatlarla kısa zamanda satılabiliyor. Tabi ki bir golf kadar piyasası yok. İç mekan trimleri hariç harika bir model.