PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grand punto

aligden
09/02/2016, 18:15
merhaba arkadaşlar yaklaşık 15 gün önce 2007 grand punto aldım aracın kullanımı keyfli ama ilk yaracım ve yeni şöförüm aracı tanımak istiyorum içindeki cogu dugme ne işe yarıyor bilmiyorum kontagı cevirdigimde bir sürü lamba yanıyo marştan sonra sönuyo birde göstergede 7,2 yazıyo yakıt sanırım çok deilmi şehir içi kullanıyorum bilgilendirir seniz sevinirim.

aligden
09/02/2016, 18:27
birde silecek suyu neren çalıştırılıo onu bulamadım yağı suyu nezaman deiş meli kendim su eklemelimiyim yoksa servise mi götürmeliyim servis rutun kontrolden kaç para alır lütfen bilgilendiirir seniz sevinirim.

arenas
09/02/2016, 18:29
Hayırlı olsun aracınız.Allah kaza bela vermesin.
Forumda aratırsanız punto kullanma kılavuzları var.temel bilgileri oradan alabilirsiniz,ayrıntılarda da tecrübeli arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır

Sent from my iPhone using

aligden
09/02/2016, 18:32
yardımınız için teşekkür ederim arenas

feyzullah
09/02/2016, 18:34
birde silecek suyu neren çalıştırılıo onu bulamadım yağı suyu nezaman deiş meli kendim su eklemelimiyim yoksa servise mi götürmeliyim servis rutun kontrolden kaç para alır lütfen bilgilendiirir seniz sevinirim.

Silecek kolunuzu yukarı kaldırdığınızda ön camlara tam tersi istikamete yani aşağı ittirdiğinizde arka cama su atar. Kendiniz silecek suyu ekleyebilirsiniz. Diğer konularla ilgili arenas'ın dediği gibi forumda oldukça fazla konu başlığı var. Detaylı arama ile ulaşılabilir. Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.

alierkan
09/02/2016, 18:38
Kitapçığı indirip okuyun hepsi yazıyor, ben de yeni aldım.

aligden
09/02/2016, 19:18
teşekkür ederim arkadaşlar cümlemize kazasız sürüşler teşekkür ederim feyzullah bey

aligden
09/02/2016, 19:22
peki yakıt normalmi arkadaslar 7,2 gösterio birde kontagı çevirdimde bir sürü lamba yanıo bazıları kalıyo marştan sonra hepsinin sönmesi normalmi

gorillaz
09/02/2016, 20:32
merhaba arkadaşlar yaklaşık 15 gün önce 2007 grand punto aldım aracın kullanımı keyfli ama ilk yaracım ve yeni şöförüm aracı tanımak istiyorum içindeki cogu dugme ne işe yarıyor bilmiyorum kontagı cevirdigimde bir sürü lamba yanıyo marştan sonra sönuyo birde göstergede 7,2 yazıyo yakıt sanırım çok deilmi şehir içi kullanıyorum bilgilendirir seniz sevinirim.
Hoşgeldiniz hocam. Ilk gozagrisi olarak punto candir. Zamanla inşallah daha da cok seversiniz.

Sağ kol ileri tutunca arkaya, kendinize cekerseniz öne su atar. Yagini suyunu sanayide degistirirseniz bakimini aksatmazsaniz sizi uzmez cok masraf çıkarmaz.

Benzinli ise normaldir aracınızın yakıtı.

Aracı calistirdginizda sonmeyen ışık varsa o sorun demektir. Sonmeleri normaldir

Hayırlı uğurlu olsun tekrardan. Keyifli forumlar:)

aligden
09/02/2016, 20:57
teşekkür ederim hocam yardımlarınız için aracım dizel 1,3 mültijet ancak mazot filtresi ve hava filtresini degiştirmemi söyledi aldıgım kişi yani normali şehir içi kaç yakması gerekiyor.

gorillaz
09/02/2016, 21:07
Biraz yüksek gibi. Dizelci arkadaslarin yakıtı daha düşük diye biliyorum. Bakimdan sonra biraz daha düşer

SinanTR
09/02/2016, 21:34
o sana göre kulanmana göre değişir benimki 7,9 yakıyo kar yağarken 8,4 e kadar gördüm bu seni aldatmasın uzun yolda 5 litre ve civarındaysa normal kabul edilebilir.full depo mazot koyup şehirlerarası yolculupa çıkıp ölçersen daha mantıklı sonuçlar alırsın

aligden
10/02/2016, 00:10
anladım hocam teşekkürler hava mozot filtreleri ve lastik hava basıncı yakıtı etkiliyormuş duydugum kadarıyla birde bakım yaptırıp deneyecegim verilen bilgilere cok teşekkür ederim Allah hepinizden razı olsun.

GPEMREE
10/02/2016, 00:15
Hayırlı olsun aracınız Güle güle kullanın

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

volkan1065
10/02/2016, 09:29
Aracınız kaç bin km dederi. Hava fişltresi ile mazor filtres mutlaka yakıtı etkiler. Özellikle de mazot filtresi. Motorun sağ tarafında mazot pompasında kaçırma falan varmı bunada baktırın. Aracnızı yeni aldıysanız mutlaka yağını değiştirin.

Emre9110
10/02/2016, 14:07
Aracınız kaç bin km dederi. Hava fişltresi ile mazor filtres mutlaka yakıtı etkiler. Özellikle de mazot filtresi. Motorun sağ tarafında mazot pompasında kaçırma falan varmı bunada baktırın. Aracnızı yeni aldıysanız mutlaka yağını değiştirin.

Hava filtresi yakıta mazon filtresinden daha çok etki eder diye biliyorum. Ben mi yanlış biliyorum ?

Hayırlı olsun aracınız kazasız belasız binin inş. Hangi şehirde yaşıyorsunuz ortalama hızınız nedir bunları paylaşırsanız daha doğru bilgiler verebiliriz.

aligden
10/02/2016, 16:15
teşekkür ederim arkadaşlar Allah hepimize kazasız belasız hasarsız sürüşler nasip etsin. istanbul trafiginde biraz fazla yakması olası ama benim acemiligimede baglı tabi birde değişmesi gereken hava filtresi ve mazot filtresi var yani 2500 devirde bir vites değiştirmeye çalışıyorum az yakması için normalide bu sanırım.

puntolaz
13/02/2016, 15:02
keşke özel bir hocadan ders alsan cok faydalı bende ıkı ay once ılk aracımı aldım ve hıc bır bılgım yoktu hoca sayesınde artık herseyı bılıyorum.