PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rot Balance Ayarı hk

gspunto
04/02/2016, 17:12
araçta sola çekme vardı ve 120 km hızı geçtigimde direksiyonda titreme vardı (1.4 fire 2012 evo)

rot balance ayarı yaptırdım, adamlar ayarları yapıp sorun yok dediler..düz yolda direksiyonu salıyorum araba sola kayıyor ne yapmam lazım, lastiklerin basıncları da aynı

occupyist
04/02/2016, 17:23
Rot ayarından kaynaklı yine bu sorun da direksiyonu düz tutunca araç düz bir şekilde mi ilerliyor? Yoksa hafif sağa doğru çevirince araç düz bir şekilde mi ilerliyor? Bir de rot-balans ayarını bilgisayarlı sistemle imkan sunan bir yerde araç marka-model bilgileri doğru bir şekilde girilip yaptırdınız mı?

Ezeldenberi
04/02/2016, 19:17
Gökhan bey sola çekme iki üç ay bende yaşadım ancak direksiyonda herhangi bir titreme yoktu.Lastikler değişti biraz düzeldi daha sonra rot&balans yapıldı düzelmedi ancak rot&balans ustasının sol ön teker bilyasında boşluk olduğunu bilyanın değişmesi gerektiğini söyledi.Bende tamircimde sol ön teker bilyasını değiştirttim ve şuan çekme kalmadı.Size tavsiyem bilyalarınıza bi baktırın.Umarım sorununuz direksiyon pompası değildir.

gspunto
08/02/2016, 19:53
lazerli bilgisayarlı sisteme soktum arkadaşlar ama tam olarak istedigim gibi olmadı.
direksiyonu düz yolda bıraktıgımda ok gibi sabit durmuyor, hafif sola cekme yapıyor.
arka teker öne takılmış, (arka sağdaki) 3 lastik eski biri yeni ondan da kaynaklanabilir yorumu yaptılar
arac 39.000 km de 4 lastigi de degistiricem 5o.000 km ye gelmesini bekliyorm

ORS15
09/02/2016, 11:21
bilgisayarlı rot balansın farkı ne? bir de nerde yaptırdınız ne kadara? bende de sağa çekme var

Arkheon
09/02/2016, 15:16
Sağa sola çekmenin birden fazla sebebi olabilir, sadece rot balans kurtarmıyor bazen. Rot ayarından tutun da, yukarıda söylendiği gibi bilyalara, fren ayarlarına kadar bir çok muhtemel olasılık var. Frene basmadığınızda, frenlerden biri olması gerekenden fazla basınçla diske sürtüyorsa dahi çekme yapabilir. Ama titreme balansla alakalıdır çok büyük ihtimalle.

ORS15
26/02/2016, 11:01
Arkadaşlar, serviste 3 defa rot ayarı yaptırmama rağmen araç sağa çekiyor artık ehli bir rotçu bulmak gerek., İstanbul Avrupa yakasında, Beylikdüzü , Başakşehir, Bakırköy,avcılar, Sefaköy,Küçükçekmece mevkilerinde veya lokasyonlara yakın yerlerde, çok iyi rot ayarı yapan bir yer tavsiye edebilir misiniz? şimdiden teşekkürler.

ORS15
26/02/2016, 15:58
kimse rot ayarı yaptırmıyor mu?

ORS15
26/02/2016, 19:50
arkadaşlar yeni konu açmam mı gerek? neden kimse yardımcı olmuyor?

trakyaLii
26/02/2016, 21:16
Sn rot balanslik isin yok kardes citydn kaynaklaniyrdur bnce hmn servise git.hic olmazsa citydn veya cityde sknti yokmus dersn.bnmde aracm sola cekiyor citydn dolayi cok para verdm rot ayari icin snnda pes ettm

ORS15
26/02/2016, 22:53
Serviste City gecen ay değişti,iyi bir rot ayarı yaptırmam gerek.saga cekiyor beni deli ediyor

ORS15
27/02/2016, 18:17
Arkadaşlar güncel

ORS15
27/02/2016, 18:18
Rot ayarı icin yer tavsiyesi

gspunto
27/02/2016, 21:11
büyük lastikcilere git
continental gibi

ORS15
07/03/2016, 15:09
arkadaşlar sorunun, rot veya balansla alakası yok. lastiklerle de alakası yok boşuna rot ayarı yaptırmayın.

ORS15
07/03/2016, 15:24
direksiyondaki acı sensörlünü ayarlattırın. Bence bundan oluyor. araç sıfır noktasını %-1 olarak sağ tarafta algılıyor. tam yerine oturmadığı için bu yüzden de araç sağa çekiyor. çünkü direksiyon hafif sağa yatık olarak kalıyor ne kadar düzlersen düzle ne kadar rot ayarı yaptırırsan yaptır. arkadaşlar , bu konuda hangi servis iyidir, düzgün bir şekilde ayarlıya bilecek acı sen sörünü...

halilimo
07/03/2016, 17:12
direksiyondaki acı sensörlünü ayarlattırın. Bence bundan oluyor. araç sıfır noktasını %-1 olarak sağ tarafta algılıyor. tam yerine oturmadığı için bu yüzden de araç sağa çekiyor. çünkü direksiyon hafif sağa yatık olarak kalıyor ne kadar düzlersen düzle ne kadar rot ayarı yaptırırsan yaptır. arkadaşlar , bu konuda hangi servis iyidir, düzgün bir şekilde ayarlıya bilecek acı sen sörünü...

City ile birlikte sensörler degismiyor mu? Servis bu konuda ne diyor. Bu arada gecmis olsun hocam

tafo0911
07/03/2016, 21:18
Ben de city kalibrasyonu yaptirin diyorum. Benim de başima geldi. Gitmedigim rot balansçi kalmadi. En sonunda da city direksiyon kalibrasyonu yapildi ve araba duzeldi. Bilginize...

thislavigne
07/03/2016, 22:36
aynı durum bende de mevcut sanırım İstanbul Anadolu yakasında açı kalibrasyonu yaptırabileceğim yer varsa tavsiye alabilirim

ORS15
08/03/2016, 08:35
City ile birlikte sensörler degismiyor mu? Servis bu konuda ne diyor. Bu arada gecmis olsun hocam

servis aracı alalım kontrol edelim diyor.bence City değişirken, acı sensörünün ayarını kaçırıyorlar.çünkü milimlik bir kayma da, o noktasını değiştirecektir. bunun farkına varmıyorlar.kalibrasyon yapıp geçiyorlar ancak daha sonra araç sıfır noktasını değiştiriyor ve sağa çekmeye başlıyor. Sen rot balanscı, rot balanscı geziyorsun ama sorun başka yerde oluyor. Ben aslın tüketici mahkemesine gitmeyi düşünüyorum, bunların yaptıkları hataları, bir şekilde anlamaları gerek.