PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Euro5 start stop lu p.evo ısıtma buji

Ezeldenberi
27/01/2016, 18:52
Araç ısıtma buji arızası veriyor.Birmotu aradım bujilerin yenilenmesi icin söylenen rakam 300tl .Euro 4 olsa imiş masraf daha aşağı imiş.

Ezeldenberi
29/01/2016, 17:47
Arkadaşlar bugün sadece arızalı olan bujiyi 90tl ye Birmot ta değiştirdim.Soğuklardan artık sabahları ilk marşta aşırı vuruntulu çalışmaya başlamıştı.Yeni takılan parçanın kutusunu araca bırakmışlar üzerinde MADE in Japon yazması dikkatimi çekti.

ibrahimaydin
29/01/2016, 19:16
Bizim araçlarda motor mekanik olarak kalitesiz parça görmedim. Özellikle de elektronik ve elektrikli parçalar. Motor mekanik ve elektronikte kalite bence gayet tatmin edici. sadece döşeme ve plastik aksamda bazı versiyonlarda kalite biraz düşük. o da büyük bölümü montaj işçiliğinin kalitesizliğinden kaynaklanıyor. Mesela airbag torpido çatlağı tamamen montaj hatasından dolayı meydana gelen bir sorun.

cagri06
17/02/2016, 00:15
Isıtma bujisi ışığı yandığında kavaklıdere(ankara) servisde 4 ü için 240 + işçilik demişlerdi ama euro5 lerde sadece arıza veren hangisiyse sadece onun değişmesi yeterli oluyormuş böylece genel bakımın içinde 60 liraya halloldu. euro4 lerde biri değişince diğerleride sırayla arıza arıza ışığına sebep oluyo onlarda takımın komple değişmesi daha sağlıklı olurdu euro5 de arıza lambası yakan değişse yeterli olur dediler.