PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fahri trafik müfettişi keyfi ceza

ZAK1980
24/01/2016, 01:38
FAHRI TRAFIK MUFETTISI CEZA YAZMIS PARK CEZASI 13 OCAK 2016 SAAT 16:20 TIFLIS CADDESINDE YAYA KALDIRIMINA PARK ETMEKTEN ;FAKAT 13 OCAK CARSAMBA GUNU 11:00-20:00 SAATLERI ARASINDA ARAC AVM PARK YERINDEYDI BENDE ISTEYDIM KESINLIKLE BELIRTILEN CADDEDE NE BEN NEDE ARAC BULUNUYORDU AMA KEYFI YAZILMIS .AVM GUVENLIGI ILE GORUSTUM KAYITLAR 10 GUNDE BIR SILINDIGI ICIN GORUNTU VERILEMEDI ISPATLAYAMIYORUM BIR TURLU ORADA OLMADIGIMI MAHKEMEYE DAVA ACACIP HAKLI BUKUNURSAN ALAATTİN YAŞAR ISIMLI FAHRI MUFETTISEDE SUC DUYURUSUNDA BULUNACAGIM GOREVI KOTUYE KULLANMAKTAN HATTA ILERI GIDIP TAZMINAT DAVASI BILE ACMAYI DUSUNUYORUM .
DELIL YOK BELGE YOK BEYFENDININ KEYFINE 90 TL CEZA ODEYECEM BU NASIL BIR UYGULAMADIR FOTOGRAF YOK HIC BIR BELGE YOK AMA CEZA ODEYIN BU NE BU INSANLARA BIRININ HADDINI BILDIRMESI GEREKIYOR.
EVDE OTUR CANIN SIKIL YOLDAN GECENE CEZA YAZ OHH NE GUZEL
ARKADASLAR CEZA 90 TL INDIRIMLI 67 TL AMA HAKSIZLIK COK DOKUNDU BU CEZAYA NASIL ITIRAZ EDERIM MAHKEME UCRETI VARMIDIR

ecuadorm
24/01/2016, 08:22
Zaten hakli noktaniz da bu. Onun da delili yok. Ispat isteyin :) sure varsa cezanin iptali için durumunuzu açıklayan bir dilekçe yazin. Dediginiz gibiyse resim, video vs kanit sunamayacaklari için cezaniz iptal olur.

SinanTR
24/01/2016, 09:20
sizin değilde trafik müfettişlerinden bu tarz cezalar için resim çekmeleri isteniyor diye biliyorum

hani gerçekten kaldırıma park etseniz yazsa haktır dicem ama keyfi ceza yazmak ne demek nası bi memleket olduk anlamıyorum baya bi zaman önce gecenin 3 ün de polis bomboş yolda dönülmezden döndüm diye polis ceza yazdı bana haklıda dönmemeliydim ama aynı yolda gündüz minibüsçü terörü yaşanıyor millet arabasını yolun ortasına bırakıp gidiyor trafiğin içine ediyolar bi tane polis ortada yok hak hukuk diye bişey kalmadı memlekette

inş. sonu sizin için hayırlı biter

ZAK1980
24/01/2016, 12:48
Cezayı ödemeyıp dava acar isem %25 lik indırım hakkını kaybedermıyım dava olumsuz sonuclanır ıse de gecıkme zammı,faizi nide ödemek zorunda kalırmıyım dıye dusunuyorum.Yoksa cezayı odeyıp oylemı ıtıraz edeyım kazanırsam ödemıs oldugum mıktar tarafıma iade edilirmi veya mtv 2.taksıtınden dusermı dava 2-3 ayda sonuclanıyormus. Dava sonuclandıktan sonra olumsuz bır ha kararda bu ındırım hakkını kaybedermıyım

hbaspinar
24/01/2016, 13:14
Cezayi odemeden itiraz edemiyorsunuz malesef boyke sacmaliklarimizda mevcut..

SinanTR
24/01/2016, 23:54
Cezayi odemeden itiraz edemiyorsunuz malesef boyke sacmaliklarimizda mevcut..

aynen cezayı ödemeniz şart bu eskiden beri böyle ödemeden itiraz edilmiyor

stonebridge
25/01/2016, 00:42
ödemeden de itiraz edersiniz ama ceza bozulmazsa indirim hakkınız kaybolup gecikme faizi ödersiniz. Ayrıca mahkemelerin emsal kararları var fahri trafik müfettişinin yazdığı cezada delil olmasına gerek yok bağlayıcılığı var. Unutmayınız ki mahkemeler cezanın kanuna uygun olup olmadığını denetler usul ve esas yönünden. Zaten kanun ve yönetmelik olarakda ftm'nin yani fahri trafik müfettişinin direk ceza yazabilme yetkisi veriyor.

Ama kesinlikle itiraz etmenizi isterim zaten herhangi bir harç vs ücret vermiyorsunuz kaybederseniz posta parası ödersiniz saygılarımla.

stonebridge
25/01/2016, 00:44
Haa birde taktik vereyim kardeşim sana kesinlikle dava dilekçende o saatte orada olmadığına dair tanığın olduğunu belirt ve deliller kısmını en az 1 tanık ama tavsiyem 2-3 tanık yaz. anladın sen onu. ;)

ibrahim0
25/01/2016, 01:14
"Fahri müfettişin delil getirme zorunluluğu yok" Oh ne ãlã hukuk! . Gerçi son yıllarda bu ülkede hukuk mu kaldı

GT-I8190 cihazımdan gönderildi

ORS15
25/01/2016, 08:22
öncelikle geçmiş olsun, eğer orda değilseniz. önce cezayı ödeyin, daha sonra cezayı itiraz edin kanıtlamalarını isteyin. Benim bildiğim trafik polisi tek başınaysa, onun da fotoğraf çekmek zorunluğu var , eğer iki kişiyse fotoğraf çekmeden ceza yaza biliyor ama onu da ispatlaması gerek. Bu yüz den %99 fotoğraf çekmeye çalışırlar, bu durum özellikle yanlış parktan. fotoğraflanamayacak bir durum fark edilir ve o zaman direk keser zaten cezayı ama sizin bu cezayı iptal ettirme şansınız çok yüksek. şunu da belirteyim, etrafınızda ister polis olsun , ister olmasın lütfen kurallara uyalım. kendi çanımızı kenara koyuyorum, ama Trafikte hepimizin canından çok sevdikleri de var. Kimseye gönderme falan yapmıyorum. Etrafta o kadar maganda var ki , belki biz boş yolda kurallara uyarsak , belki onlarda örnek alırlar.

volkan1065
25/01/2016, 09:15
Elinizde ıspatınız yoksa çok zor. Fahri müfettişelre nasıl bir yetki verildiyse adamlardan hiç bir şey istenmiyor. Güvenilir kişilermiş direk yazabilirlermiş.

ZAK1980
25/01/2016, 23:44
Arkadaşlar avukatım ile beraber bir dilekçe azdık bakalım hayırlısı bugun polıs bır öğrencım ıle konustuk cayyolunda varmıs boylebır tıp gelene gıdene yazıyormus haftada 100 e yakın suclu sucsuz yazmıs arızaherif en son karakol polısınede yazmıs polıste fahrıye dosemıs cezayı öyle olmaz böyle olur diye.
Bu ne sacmalık adam sana taktı herhafta yazıyor e heray bu adamın yazdıgı ceza ıcınmı calısacagız ozaman ispata gerek yok polis bile ceza yazarken foto cekıyor bakalım ne olacak ıllahı adamı bulup ceza yazmadıye kendı cezasınımı kesecek bu vatandas

gorillaz
26/01/2016, 20:52
Arkadaşlar avukatım ile beraber bir dilekçe azdık bakalım hayırlısı bugun polıs bır öğrencım ıle konustuk cayyolunda varmıs boylebır tıp gelene gıdene yazıyormus haftada 100 e yakın suclu sucsuz yazmıs arızaherif en son karakol polısınede yazmıs polıste fahrıye dosemıs cezayı öyle olmaz böyle olur diye.
Bu ne sacmalık adam sana taktı herhafta yazıyor e heray bu adamın yazdıgı ceza ıcınmı calısacagız ozaman ispata gerek yok polis bile ceza yazarken foto cekıyor bakalım ne olacak ıllahı adamı bulup ceza yazmadıye kendı cezasınımı kesecek bu vatandas
O Fahriyi Çayyolun da Koru da Ümitköy de arayan cok valla :)

cemil
13/05/2016, 18:22

s.a. arkadaşım o adam banada 3 deffa yazmış eryaman ve etimesgutta 200 er tl sen mahkemede bi sonuca varabildinmi ve birde bu cezayı yazan şahısta mahkemeye geliyormu kendisini görmek mümkünmü

cemil
13/05/2016, 18:22
slm arkadaşım o adam banada 3 deffa yazmış eryaman ve etimesgutta 200 er tl sen mahkemede bi sonuca varabildinmi ve birde bu cezayı yazan şahısta mahkemeye geliyormu kendisini görmek mümkünmü

kemalxyz
15/05/2016, 08:44
Öncelikle geçmiş olsun arkadaşlar. Malesef bu tip şeyler bizim ülkemizde normal. Daha önce plakanizi alıp defterine falan yazmistir sonra cani sıkıldıkça açıp ceza yazıyordur. Avm kamera kaydı önemli değil illaki oraya gelirken bir kavşaktan geçmişinizdir ve çıkınca da geçmişinizdir bence ayni yere gidin kavşakta trafik kamerası var onların kaydı uzun sure tutuluyor. Numarasını alıp dilekçeye ekleyin. Her yerde kamera var artik avm kamerası olması da şart değil. Geçmiş olsun tekrar sonucunu da yazarsanız seviniriz ki bizim de başımıza gelirse izleyeceğimiz yolu bilelim. İyi günler.

ASUS_Z002 cihazımdan gönderildi

fencolic
15/05/2016, 09:46
Keyfi ceza yazdigini nerden biliyorsunuz? Hangi kural ihlalinden dolayi ceza yediginizi öğrenebildiniz mi peki? Yanlis anlamayin kimseyi savunmuyorum ama yaptiginin hata oldugunu bilmeyen herkes yaptigini normal sanar.

GPEMREE
15/05/2016, 11:34
Keyfi ceza yazdigini nerden biliyorsunuz? Hangi kural ihlalinden dolayi ceza yediginizi öğrenebildiniz mi peki? Yanlis anlamayin kimseyi savunmuyorum ama yaptiginin hata oldugunu bilmeyen herkes yaptigini normal sanar.

Sadece konu başlığına bakmayıp ilk msjı da okusaydınız böyle yazmazdınız. Saygılarımla...

tayfux
15/05/2016, 11:35
her yerde kameralar var aslında buralardan ceza yazılması daha mantıklı. hem görüntülü olur hem de ikna edici.. fahri müfettişin söyledikleri buralardan mutlaka incelenmeli.. ceza diyoruz gülüyoruz geçiyoruz ama sonuçta yanlış bir durum varsa da orada hak vardır..

znc
01/08/2016, 17:29
ZAK1980 adlı üye merhaba,
Bugün bana da aynı isimli fahri trafik müfettişinin kestiği ceza tebliğ edildi. Bana 14.07.2016 tarihinde 07.45 için kırmızı ışığı ihlal cezası kesmiş, 199tl. ancak benim evden çıkış saatim saat 9-9.30 arasıdır her gün, iş-ev arası 9 km,10 dakika sürüyor. Ben hiç bir sabah saat 7.45'te trafikte olamam çünkü mesaim saat 9da başlar, eşime ve iş arkadaşlarıma anlattım, hepsi işe 1 saatten fazla erken gelmeyeceğimi bildikleri için bana güldüler.. Güldüler ama 199 tl ceza hala baki, hem de haksız yere.. yazık değil mi bana.. Ben de bilgi almak için karakola uğradım, çünkü ödedikten sonra itiraz edeceğim. sizin itirazınızın durumu nedir, nasıl sonuçlandı bana bilgi verebilir misiniz?

znc
01/08/2016, 17:41
Bu arada benim cezamın da fotoğrafı yok