PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GPunto Motor Beyini Arızası Lütfen Yardım Edin.

Prosecutor
21/01/2016, 01:34
Selamunaleykum, arkadaslar araniza yeni katildim. Aracim 2008 Grande Punto 1.4 Fire Active. Bir defasinda araci calistirdim ortada bisey yokken gaz yemedi, oldugu yerden hareket etmedi, gaza sonuna bastim 2000 deviri gecmedi, yarim saat kadar sonra duzeldi gittim servise ariza lambasini sondurduler arizayi tespit edemediler. Birkac gun once uzun yola gittim(1000 km) o kadar yola saglam gitti geldi evimin tepesini cikarken yol buz tutmus arac patiye dustu. 5 saniye falan pati cekti ariza lambasi yandi, onceki ariza gibi gaz yemedi. Biraktim sokaga sabah calistirdim kendine geldi tam 1e takip gidecem yine gaz yemedi. Cektim servise goturdum motor beyni tamir edilecek dediler. Istanbula gidecekmis beyin en fazla 800 lira tutar dediler, sifiri da 2900 liraymis. 2 gun gecti hala haber cikmadi ne fiyat isteyecekler, nolacak, 3 gune alirsin demislerdi. Cok tedirginim basina gelen tecrubeli biri yardim ederse cok sevinirim, tesekkur ederim.

Abdurrahmantuna
21/01/2016, 17:12
Aynı durum benim başımada gelmişti ama benim araç dizel yakıt basınç sensörü ve yakıt filtresini değiştirdim sorun çözüldü