PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam filmi hala yasak mı ?

ORS15
30/12/2015, 11:35
arkadaşlar cam filmi hakkında, açılmış bir çok konu varda , acılan eski konuları hortlatmak istemedim. Şimdi aracıma cam filmi yapmayı düşünüyorum aracım beyaz. Ancak en acık olanı 1 numara istiyorum, birde Llumar AT50 nasıl bir numaramı oluyor veya daha acık olanı oluyor mu? Gelelim can alıcı noktaya bu filmler hala yaptırmak yasak mı yani polis ceza kesiyor mu? bunun yanında camların sökülmesi mecburimi ben üzerinden taksın istiyorum .daha önce hiç yaptırmadım ,tavsiyelerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.

ozkancavus5916
30/12/2015, 12:53
muaynede hafif kusur . 3 yıldan beri 2 numara cam filmi kullanıyorum ön cam hariç .5-6 kere polis kontrolünde durdurdular bir sey demediler

ORS15
30/12/2015, 13:16
1 numara taktırsak o zaman sıkıntı olmaz herhalde

gokhanht
30/12/2015, 13:28
bir sürü taktıran var sorun olmuyor artık sanırım

volkan1065
30/12/2015, 13:32
Benim ön yan camlar 1 numara arkalar 2 numara. Halen yasak emsal kararlar var ama trafik kanunlarında yasak olduğu için polis aracınızı bağlayabilir yada ceza kesebilir. Artık cevirmedeki polisin ruh haline kalmış. Bir de son terör olaylarından sonra biraz daha fazla dikkat edilmeye başlanıldı bilginiz. olsun.

ORS15
30/12/2015, 13:39
öyle karasız kaldım ki, volkan beyde haklı şu aralar bu film durumuna takarlar.

punto1414
30/12/2015, 15:37
Bir şey olmaz nerdeyse 10 arabadan 6 sı filmli.Şahsen ben arabayı alır almaz ilk camlara film çektirmiştim:)Benim arabada film çekilirken camlar sökülmemişti.Tavsiyem ön arka 2 numara yaptırın 1 numaranın bir işe yarayacağını zannetmiyorum çok açık olur.Film çektirdikten sonra 2-3 gün camlar açılmayacak ki atma kabarma olmasın..
film güzel oluyor:)arabanın şekli şemali değişiyor

ORS15
30/12/2015, 16:40
benim için biraz siyah renk versin yeter, görüş konusunda zorluk çekmek istemiyorum o yüzden bir numara diyorum. aslında film çekilmiş bir numara ve 2 numara araç bula bilsem çok iyi olur. o zaman net karar verebilirim

Emre9110
30/12/2015, 16:52
benim için biraz siyah renk versin yeter, görüş konusunda zorluk çekmek istemiyorum o yüzden bir numara diyorum. aslında film çekilmiş bir numara ve 2 numara araç bula bilsem çok iyi olur. o zaman net karar verebilirim

Bende önlerde 1 arkalarda 2 numara var. Ben bırakın arkayı yan aynalara bakarken bile zorluk çekiyorum bazen. Bence daha fazlası görüş için çok uygun değil.

ibrahimaydin
30/12/2015, 19:06
Benim aracımın ön camı hariç hepsi simsiyah. Dışarıyı gündüz bile zor görüyorum. Hele gece yağmurluysa heryer karanlık. Benden önceki sahibi yaptırmış. Bugün yarın söktürürüm derken alıştım şu anda sorun yaşamıyorum. Trabzon polisi cam filmine takılmıyor. Yeter ki egzos sesi ve basık araç olmasın diğerlerine karışmıyor :)

sipahi
30/12/2015, 21:07
Bende önlerde 1 arkalarda 2 numara var. Ben bırakın arkayı yan aynalara bakarken bile zorluk çekiyorum bazen. Bence daha fazlası görüş için çok uygun değil.

Ben de film düşünüyorum da acaba arabanın bi fotoğrafını koyabilir misin? Önlerdeki 1 ve arkadaki 2 numara görünecek şekilde karşıdan. Arkadaş gibi ben de 1 mi 2 mi karar veremiyorum ama eğer bu fotoğraf olursa fikir olur.

Sent from my iPhone using

teo53
30/12/2015, 21:43
Bende 2.el aldığımda simsiyahtı ben içeriden dışarıyı göremiyordum akşamları Birgün polis çevirdi cezayı kesti hiç itiraz bile etmedim Ada'm haklıydı. Sonra gittim 1 numara hafif yeşilimsi film taktırdım ömür boyuda garantili güneş ısısını direk kesiyor yazın iyi oluyor o kadarda tatlı duruyor ki ve polisler kaçkere çevirdi o film varken bakmadı bile renkli cammış gibi duruyor siyahtan iyiki vazgeçmişim diyorum

fawori
31/12/2015, 00:15

Hocam benim araçta aldığımda ilk sahibi on arka 2 numara 3m film yaptırmış iyi bir yere ne yan aynalar nede görüş açısından hiç problem yok herkesin dikkat etmesi gereken şey markası ve işçiliği olmalı ayrıca sadece şekil şemal değil yazın klıma performansı beyağ iyi oluyor araç bi nevze serin kalıyor

ORS15
31/12/2015, 09:23
Ben de film düşünüyorum da acaba arabanın bi fotoğrafını koyabilir misin? Önlerdeki 1 ve arkadaki 2 numara görünecek şekilde karşıdan. Arkadaş gibi ben de 1 mi 2 mi karar veremiyorum ama eğer bu fotoğraf olursa fikir olur.

Emre bey, Sipahi beye katılıyorum fotoğraf koya bilirseniz bize baya yardımcı olursunuz. şimdiden teşekkürler.

Emre9110
31/12/2015, 10:02
Mümkün olan en kısa sürede eklerim. Şu havalar bi düzelsin :) Şuan kar altında çıkartmadım aracı duruyor yerinde.

ORS15
31/12/2015, 11:21
Mümkün olan en kısa sürede eklerim. Şu havalar bi düzelsin :) Şuan kar altında çıkartmadım aracı duruyor yerinde.

teşekkürler ilginiz için.

CanGo48
01/01/2016, 07:04
Cam filminde dandik markalara bel baglamayin gorusu azaltiyor ve simsiyah gozukmesi polis amcalarin dikkatini cekiyor.on cama yok surucu tarafindakilere 30mm arkaya dogru 20mm ve 100 mm olabilir.Ayrica ısı ayarli cam filmleri gayet guzel.Aklinizda olsun.

Discovery Elite cihazımdan gönderildi

besyo3454
01/01/2016, 09:58
Cam filminden ceza yedim 1 ay önce

D6603 cihazımdan gönderildi

secferhat
01/01/2016, 12:48
bnm bildigim on koyu 2 numara olacak 3 ve uzeri yasak

SM-G800HQ cihazımdan gönderildi

volkan1065
01/01/2016, 13:27
Şu yasak deyil yada polisler önemsmiyor cümleleri bana göre doğruı değil. Kanuna göre renki cam yada karartılmış camlarda V ve E Sembollerinşin bulujnması zorunludur. Bunlar dışında kalan renkli cam yada Filmler kanuna aykırı olduğu için araç bağlama ve para cezası uygulanır.

Ama çoğu ilde polisler uygulamalar esnasında aracınız çok modifiyeli değil ise yada dikkat çekecek bir hata yapmazsanız cam filmini önemsemiyorlar. TUV TURK muaynesindede hafif kusur olarak geçiyor. Kanuna göre ışık ve görme oranını %70 altına indiren renkli camlar yasak. Tabi özel devlet askeri polis araçları güvenlik nedeni ile bu kapsam dışında tutuluyor.

Yani olayın kısaca özeti cam filmi yasak bu yasağı göze alıp çoğu kişi taktırıyor bende bunlara dahilim. Aracım çok modifiyeli olmadığıiçin çevirmelerde hiç sorun olmadı. Ama bir çevirme esanında önumde ki araç Modifiyeli HONDA CIVIC ti abart egsoz zenon farları air suspansıyonlu falan. Polis içindekileri indirdi elindeki anahtalar bütün filmli camları test amaçlı tek tek çizdi araç şöförü itiraz etmek istedi araçı balarım dedi sürücü sesini bile çıkaramdı. Benimde ailem yanımda olduğu ve camlarım o kadar koyu olmadığı için bakmadı bile.

Dediğim gibi ön yanlar 1 numara arkalar 2 numara yaptırırsanız kuralcı bir polise denk gelmediğiniz sürece sorun olmaz. Ama çok koyu film olursa özellikle şu terrör ortamlarında bu aralar dikkat etmeye başladılar ceza yiyebilrsiniz. Ceza yemedım bişi olmuyor diyen arkadaşlarında ileri tarihte ceza yemeyecekleri anlamına gelmez. Emniyet müdürnün bir talimatına bakar sıkı bir denetim uygulanır ceza gelir. Burda cezayı göze alıp taktırmak kalıyor. Dediğim 1 ve 2 nuamrada çok sıkıntı yaşamazsınız.

ORS15
01/01/2016, 20:24
Ön cam hariç, diğer yerleri yapayım diyorum1 numara.en iyi film ne markadır

ayhanmert
01/01/2016, 22:43
Kendi aracımda ön cam dahil komple filmli trafik şubesinde yazı yazıyordu cam filmi abart egzoz plakaya kabartma yapıştırmak yasak yani trafik polisinin insafına kalıyor

feyzullah
01/01/2016, 23:23
Numarası kaç bilmiyorum ama benim aracımın ön kapı camlarında film var ve bugüne kadar filmden dolayı yolda beni kimse durdurmadı. Muayeneden de sorusnusz bir şekilde geçtim.

sipahi
06/01/2016, 08:18

Rica ile bir tekrar hatırlatayım. :)

ORS15
06/01/2016, 11:53
İstanbul Avrupa yakasında beylik düzü taraflarında önerebileceğiniz bir yer var mı . birde hangi marka film olmalı

Emre9110
06/01/2016, 15:51
Buyrun arkadaşlar biraz geç oldu kusura bakmayın. Yanlız ben önler 1 arkalar 2 mi yoksa önler 2 arkalar 3 numara mı emin değilim. Aracı aldığımda böyleydi dokunmadım, sormadım da. Ama büyük ihtimal önler 1 arkalar 2 dir diye tahmin ediyorum. Çünkü arkalara yakınlaştığınızda içeriyi görebiliyorsunuz.

ORS15
06/01/2016, 16:56
emre bey çok teşekkürler. Ön camlar 1 numara , arkalar 2 numara dimi

ORS15
06/01/2016, 17:07
arkadaşlar 0.5 numara cam fil mi oluyor mu?

sipahi
06/01/2016, 19:56
Buyrun arkadaşlar biraz geç oldu kusura bakmayın. Yanlız ben önler 1 arkalar 2 mi yoksa önler 2 arkalar 3 numara mı emin değilim. Aracı aldığımda böyleydi dokunmadım, sormadım da. Ama büyük ihtimal önler 1 arkalar 2 dir diye tahmin ediyorum. Çünkü arkalara yakınlaştığınızda içeriyi görebiliyorsunuz.

Teşekkürler

Bana koyu geldi acaba 2-3 mü diye emin olamadım ama uzaktan daha koyu durur tabi. aracım da siyah çok güzel durur ama polis de sıkıntı yapabilir o koyulukta diye düşündüm. 1 iyidir gibi.

arpadan
16/02/2016, 17:07
1 numara var. sadece kapı camlarında. yenice muayeneden hafif kusurlu olarak geçtim

Emre9110
24/03/2016, 11:16

Bugün malum terör olaylarından dolayı son 10 gün içinde aynı yerde 3. durduruluşum. İlk ikisinde herhangi birşey demedi memurlar ancak bugün gıcık birine denk geldim neymiş içeriyi göremiyormuş cezamı keseyim filmleri sökecen mi dedi. Dedim kesmeyin tabi memur bey annemiz kardeşimiz biniyor. Herkesin annesi kardeşi var dedi. Ya cezanı keseyim git yada çiz filmleri ortadan görünsün içeri dedi. Ehliyet ruhsatı aldı. Çektim sağa biraz uğraştım çıkmıyor kesici bişey yok dedim polisin bir tanesi çıkardı çakı verdi. Çakıyı veren poliste genç bi çocuk biraz kafalayım dedim. Bende aldım araba bende de var film dedi ilginç bi şekilde. Neyse bir yandan deniyorum çakıyla bi yandan da çıkmasın diye çokta uğraşmadım.

Dedim ki memur bey az ilerde çalışıyorum zaten hergün burayı kullanıyorum bu seferlik uygun gör hallederim ben bunu dedim. Ehliyet ruhsatı verdi bak tertemiz zaten. Tamam git hadi dedi ama tekrar yakalarsam bağlarım aracını dedi. İyi dedim bende yırttık. Bakalım bu kaçış ne kadar sürecek artık 1 km uzatacaz yolu başka bi yerden gideceğiz :)

Ezeldenberi
24/03/2016, 12:39
Ulan durdurmuşsun ehliyeti ruhsatı almışsın GBT ye bakmışsın bu adam nedir ne değildir (hırlımı hırsız mı?) daha neyin peşindesiniz? Öte yandan memleket itten,köpekten geçilmez olmuş...neyse söylenecek söz çok sabır sabır......

teo53
24/03/2016, 12:39
En güzeli 1 numara renkli cam filmi ben öyle yaptırdım. Önlerde arkalarda cam göbeği renginde 1 numara kaçkere çevirmeye girdim daha sorun yaşamadım polisle. Onlarda anlayışla karşılıyor zaten abartı bir durum yok ise. Fotoğraflarını atarım birazdan

Emre9110
24/03/2016, 13:34
En güzeli 1 numara renkli cam filmi ben öyle yaptırdım. Önlerde arkalarda cam göbeği renginde 1 numara kaçkere çevirmeye girdim daha sorun yaşamadım polisle. Onlarda anlayışla karşılıyor zaten abartı bir durum yok ise. Fotoğraflarını atarım birazdan

Benim fotolar yukarda mevcut zaten. Ulan araç modifiyeli olsa serseri tipli biri olsak zaten acıma yaz ama kendi halinde yaşayan mühendis insanız incelemeni de yaptın bırak yok illa gıcıklık yapacak. Önceki 2 durdurulmamda birşey dememişlerdi. Şimdi 1 ay o yolu kullanmak yok bakalım napcaz :)

evren iskent
24/03/2016, 20:44
Bugün malum terör olaylarından dolayı son 10 gün içinde aynı yerde 3. durduruluşum. İlk ikisinde herhangi birşey demedi memurlar ancak bugün gıcık birine denk geldim neymiş içeriyi göremiyormuş cezamı keseyim filmleri sökecen mi dedi. Dedim kesmeyin tabi memur bey annemiz kardeşimiz biniyor. Herkesin annesi kardeşi var dedi. Ya cezanı keseyim git yada çiz filmleri ortadan görünsün içeri dedi. Ehliyet ruhsatı aldı. Çektim sağa biraz uğraştım çıkmıyor kesici bişey yok dedim polisin bir tanesi çıkardı çakı verdi. Çakıyı veren poliste genç bi çocuk biraz kafalayım dedim. Bende aldım araba bende de var film dedi ilginç bi şekilde. Neyse bir yandan deniyorum çakıyla bi yandan da çıkmasın diye çokta uğraşmadım.

Dedim ki memur bey az ilerde çalışıyorum zaten hergün burayı kullanıyorum bu seferlik uygun gör hallederim ben bunu dedim. Ehliyet ruhsatı verdi bak tertemiz zaten. Tamam git hadi dedi ama tekrar yakalarsam bağlarım aracını dedi. İyi dedim bende yırttık. Bakalım bu kaçış ne kadar sürecek artık 1 km uzatacaz yolu başka bi yerden gideceğiz :)
Cevirmeye girerken on camlari acin:) Arka camlara pek karismazlar. Benim de yeni aldigim arac filmli ve bugune kadar hic tercih etmedigim bir uygulamaydi. Yapilmis bir filmi sokmek ozellikle arka rezistans icin tehlikeli oldugundan cevirmeye girmemeyi diliyorum.

Saygilarimla.

SM-T810 cihazımdan gönderildi

besyo3454
25/03/2016, 04:48
Sadece arka camlarda Cam filminden dolayı ve şiddetli bi şekilde polise gidin itle teröristle uğraşın benim arabamın kime ne zararı var dedim diye inadına yazdılar. Çok sinirlendim haliyle ve önlerinde tesisatı son ses açıp camları indirdim ses sistemine de yazdılar toplamda 277 tl ceza ödedim. Kendime hakim olamayıp benim gibilerin işi arabayla uğraşmak millet gibi molotof atmıyoruz polisimize askerimize taş atmıyoruz dedim konu uzadı ve karakolda bitti.

D6603 cihazımdan gönderildi

CanGo48
25/03/2016, 09:25
bende de ön cam hariç orta seviye film var. Gündüzleri çevirme görürsem bende ön iki camı birden açıp yanaşıyorum o arada arkalara bakmak aklına gelmiyor galiba. akşamlarıda çevirme varsa direk iç lambayı yakıyorum beni direk gördüğü için gene aklına gelmiyor sanırım. ayrıca gece,akşam gibi zamanlarda çevirme noktasına doğru gelirken iç lambanın yakılmasının psikolojik olarak güven verdiği yabancı bir araştırmada yazılmıştı. bir çok kez denedim iç lambayı yakıp kontrol için sıraya yanaştığımda ya çoğu zaman aracın içine bakıp devam et dediler ya da sadece araç başında ehliyet ruhsata bakıp gönderdiler. sadece bir defa bir tanesi sorun çıkarmıştı bende keyfimden yapmadığımı trafikte çok fazla ayarsız farla dolaşan, gereksiz yere sis yakan, normalinden fazla aydınlatması olan araçlardan rahatsız olduğumu eğer bunlar olmasaydı bende film yaptırmazdım gibi şeyler söyledim derken bir şey çıkmadı. gerçi yemin ettiyse illa yazıcam diye her şey yalan dolan :)

ORS15
25/03/2016, 09:55
bende film yapacaktım 0.5 numara ama vaz geçtim. şu aralar sorun yaratacak galiba.

ibrahimaydin
25/03/2016, 10:21
bende de ön cam hariç orta seviye film var. Gündüzleri çevirme görürsem bende ön iki camı birden açıp yanaşıyorum o arada arkalara bakmak aklına gelmiyor galiba. akşamlarıda çevirme varsa direk iç lambayı yakıyorum beni direk gördüğü için gene aklına gelmiyor sanırım. ayrıca gece,akşam gibi zamanlarda çevirme noktasına doğru gelirken iç lambanın yakılmasının psikolojik olarak güven verdiği yabancı bir araştırmada yazılmıştı. bir çok kez denedim iç lambayı yakıp kontrol için sıraya yanaştığımda ya çoğu zaman aracın içine bakıp devam et dediler ya da sadece araç başında ehliyet ruhsata bakıp gönderdiler. sadece bir defa bir tanesi sorun çıkarmıştı bende keyfimden yapmadığımı trafikte çok fazla ayarsız farla dolaşan, gereksiz yere sis yakan, normalinden fazla aydınlatması olan araçlardan rahatsız olduğumu eğer bunlar olmasaydı bende film yaptırmazdım gibi şeyler söyledim derken bir şey çıkmadı. gerçi yemin ettiyse illa yazıcam diye her şey yalan dolan :)

Bilgi için teşekkürler. Karadeniz de pek kontrol olmuyor aslında ama aklımda olsun.

aligden
26/03/2016, 00:50
benim arabada 2 numara var hocam daha bişey söyleyen olmadı.

ORS15
27/04/2016, 16:34
arkadaşlar İstanbul beylikdüzü, avcılar , ikitelli esenyurt bu civarlarda nerde cam filmi yaptıra bilirim .llamur 3m cam filmi nasıldır. ziebart hangi marka filmi kullanıyor acaba?

ORS15
27/04/2016, 17:29
Arkadaşlar özel ön can filmi var renksiz.bütün camlara da kullanılabiliyor ama cok pahalı ziabert 1100 tl fiyat verdi