PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic--2011 ve sonrası Fİesta 1.4 TDI Titanyummu

Medii
07/12/2015, 14:41
Merhaba arkadaşlar bu iki araç arasındaki Fark artı ve eksileri nelerdir yorumlarınızı bekliyorum.

ibrahimaydin
07/12/2015, 15:08
EVO kraldır :)
Bende evo var. Eski arabam 2005 multijet palioydu. Evonun çekişi kalkıştaki ataklığı beni pek tatmin etmiyordu. Hantal hissediyordum. Ta ki bacanağımın sıfır aldığı 2015 model dizel 110bg tourneo courieri bi haftasonu alıp kullanana kadar. 110 bg tourneo courier benim 75bg evo kadar atak ve seri değildi gerçekten. Ford galiba eski ford değil. Fiat da kesinlikle eski fiat değil. Fiesta kullanmadım ama ford ile evo kıyaslama bu kadar bilgi verebilirim.

aydin2534
07/12/2015, 17:28
geçen seneye kadar bende punto kullanıyodum 1.3 multijet nisan ayında 1.4 benzinli fiesta aldım yakıt konusunda çok memnunum tüpe gerek duymuyorum asla konfor olarak titanium alırsanız benim gibi ince yanak lastiklerden dolayı çok bişe beklemeyin derim onun dışında fiat gibi ne zaman çıkacağı belli olmayan kronik arızaları yok ve keyifli bir araba ben gayet memnunum ilerleyen zamanlarda da focus alıp büyütmeyi düşünüyorum

volkan1065
07/12/2015, 22:13
FIESTA EVO dan iyidir ama full donanımlı cam tavan EVO da farklı bir araçtır. FIESTACAM tavan olmadığı için ve ben asla ve asla FIESTA gösterge ve torpido yapısını asla begenmıyorum. Ama motor gücü olsun kaporta dayanıklığı boya vesayre bir adım öndedir.

feyzullah
07/12/2015, 22:28
2014 Titanium donanımlı 1.4 benzinli fiesta ile uzun yol yapmıştım. Aracın çekişi gidişi gayet iyiydi. Direksiyonu City özelliğini taşımaması nedeniyle bana çok ağır geldi. Onun dışında genel itibariyle sınıfı için oldukça yeterli konforu sunmaktaydı. Dizellerde fabrika verileri size fikir noktasında yardımcı olur. 1.3 m-jet alt vergi diliminde olması hasebiyle avantajlı görünüyor. Donanım olarak da Evo'nun dolusunun Titanium'dan aşağı kalır yanı yoktur.

fotobelit
08/12/2015, 10:24
Evoya kıyasla BANA GÖRE Fiestanın Eksileri;Fiesta biraz daha küçük,arka koltuk diz mesafesi dar,jant çapları küçük,arka cam görüşü az,ön kokpit tasarım nokia gibi kaportası daha kötü gibi geliyor,Benim vazgeçme sebeplerim..

yusufagcatr
08/12/2015, 11:16
Mayıs ayından itibaren 2011 model 1,3 Mj mylife evo mu satıp,son kasa 1,5 TDI titanyum x paket fiesta aldım.2013 yeni kasaya kadar olan fiestaları açıkçası çok beğenmiyorum.Benim kullandığım punto evo , orj karartmalı stop ve farları ile 2013 e kadar olan fiestalardan çok yakışıklı idi .Şuan bindiğim son kasanın şekli öncekileri oranlara daha güzel ve led gündüz farları,ESP ve full olamsından gelen bazı öellikleri olmasa sanırım bende almazdım.
Motor olarak 1,4 TDI kullanmadım ama şuanki aracım olan 1,5 TDI ile eski evom arasında ilk kaşkış ve yol tutuşu bakımından açık ara bir fark var.
Ani hızlanmaları ve ESP özelliği sayesinde fiestanın yol tutuşu gayet iyi.Bunun yanında olumsuz olarak yakıt konusunda evodan daha fazla yakıyor .
Bİrde fiestanın en sevmediğim özelliği ki bunu birkaç forumda baya çok dillendi; acil frenin berbatlığı, olur olmadık anda ABS nin devreye girmesi gibi bir sıkıntısı var. Alışana kadar biraz sorun olabiliyor.Bu konuda Evo fiestadan çok çok önde.Şuna emin oldum artık, evonun frenleri fiestadan çok daha güvenli.Aklıma gelenler şimdilik bunlar.