PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Almak İstiyorum Önerileriniz?

Caglarjgk
27/11/2015, 14:18
s.a. ben 30 ila 37 bin tl arasında bir araç almak istiyorum. fiat punto lar ve evo lar cok hoş ve donanımlı bir arac olarak dikkatimi çekti. ÖNCELİKLE BU FİYATA EN İYİ ALINABİLECEK VE BENİ KONFOR, YAKIT VE PERFORMANS KONUSUNDA TATMİN EDECEK PUNTO MODELİ HANGİSİDİR? SU ANDA 3 SENEDİR B KASA OPEL VECTRAYA BİNMEKTEYİM. PUNTONUN KULLANICISINI ÜZECEK YANLARI VAR MIDIR. MOTOR VE KULLANILAN MALZEME KALİTESİ TATMİN EDİCİ MİDİR? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

Pardeleus
27/11/2015, 14:45
Fazla bişey bekleme hocam,dizelde tek iyi yanı yakıt bi depoyla şehir içi 800 -850 gidersin

hrn27
27/11/2015, 14:47
punto evo dizel tavsiye ederim.
bende 2011 punto evo 1,4 77 bg fire active var. gayet memnunum içi frah geniş kullanımı yumuşak.
olumsuz yanı performansı düşük teker sesini az da olsa içeri alıyor rüzgar sesini alıyor. bunun dışında aracımdan gayet memnunum hiç arıza vermedi maşallah şuan 75 binde...
Ama Ople vectra ile bu araba kıyaslanmaz. bunu corsa polo getz vb araçlarla kıyasla fıyatına göre özelliği bol geniş bir araba punto

punto348
27/11/2015, 15:09
ben grande punto tavsiye ederim 1,3 mjet hele birde dnamic olursa tadından yenmez.city modu dijital klima hız sabitleyici vs vs yakıt zaten konuşmaya gerek yok yalnız alırken city moduna dikkat edin kesinlikle kronik arıza sorunu giderilmiş olsuun yada yetkili servis bakımlı olsun ki servisler daha sonra bişey diyemiyolar ücretsiz değiştiriyorlar

Caglarjgk
27/11/2015, 15:19
ÖNERİLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. Bİ ALMAN ARABASI GİBİ OLMAZ MUTLAKA AMA ÖRNEĞİN 35 LİRAYA 2005- 2007 MODEL 150 BİNDE BİR OPELE VOLSKWAGEN E BİNMEK YERİNE DÜŞÜK KİLOMETRELİ VE DAHA ÜST MODEL BİR ARABAYA BİNMEK DAHA MAKUL OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM. BU ARADA PİYASA COK UÇUK...

hrn27
27/11/2015, 15:30
kayseride bulmak ta zor çok piyasası yok kayseride..
çok sağın solun lafına kulak asma düşük km dizel punto evo dynamic bulursan kaçırma

Caglarjgk
27/11/2015, 15:49
KAYSERİDE YAŞAMIYORUM ŞUAN. ASKERİ PERSONEL OLMAMDAN DOLAYI SİİRTTEYİM. NİSAN MAYIS AYINA KADAR DEDİĞİNİZ GİBİ TEMİZ BULURSAM ALACAĞIM. TEŞEKKÜR EDERİM İLGİNİZ İÇİN.

SinanTR
27/11/2015, 22:24
30-37 bin arası düşünüyosan cam tavan evo alabilirsiniz ve kesinlikle 90 hp dizel 6 ileri dolu modellere bakın kesinlikle açık renk bulabilirseniz beyaz alın satarken üzmez sizi

bende 2008 dynamic var dijital klimalı dizel bence parasına göre araba hatta kendim kullanıyorum ve sahibiyim diye demiyorum bence araç beklenenden fazlasını veriyor yakıtı ve kullanım maliyeti düşük parçası uygun kaldı ki dizel olarak opelde multijet motoru ve yürürünü kullanıyorken puntoyu yabana atmamak gerekir hayırlısı olsun...

evren iskent
28/11/2015, 09:32
30-37 bin arası düşünüyosan cam tavan evo alabilirsiniz ve kesinlikle 90 hp dizel 6 ileri dolu modellere bakın kesinlikle açık renk bulabilirseniz beyaz alın satarken üzmez sizi

bende 2008 dynamic var dijital klimalı dizel bence parasına göre araba hatta kendim kullanıyorum ve sahibiyim diye demiyorum bence araç beklenenden fazlasını veriyor yakıtı ve kullanım maliyeti düşük parçası uygun kaldı ki dizel olarak opelde multijet motoru ve yürürünü kullanıyorken puntoyu yabana atmamak gerekir hayırlısı olsun...
Evoda otomatikler 90bg'lik olmuyor mu? Ya da varsa bile ben alirken arastirdigimda piyasada gormedim. 90'lik olup ilana yazmadilarsa bilemiyorum.

Punto evo guzel aractir. Ben 2004 mondeo ghiax'ten sonra binmeme ragmen beklentimi cok daha dusuk tuttugum icin aractan memnunum. Ozellikle yakit konusunda bu araclar para biriktirtir. Bakimlari uygun. Parca fiyatlari uygun. Donanimli versiyonlari rakiplerine gire piyasada daha fazla ve rakipelrinde olmayan ozellikler var. Ornegin acilir cam tavan bu sinifta yok. Ben alirken cam tavan icin istedim ama hiz sabitleyici de olmali demistim. Eger dynamic asist kit bir arac denk gelirse dijital klimadan kararan aynaya, hiz sabitleyiciden yagmur sensorune kadar bir cok zamane ozellik gelir araca. Cam tavani iki nedenden dolayi stedim, birincisi kucuk araci cok ferah hale getiriyor, ikincisi ise fiat'in kapora mukavemeti dusuk. Dolu hasarlarindan tavanda olusan gamzeler yuzunden korkarim. Cam tavan olunca icim rahat.

Saygilarimla.

SM-N910C cihazımdan gönderildi

Caglarjgk
28/11/2015, 13:24
Daha önce fiat kullanmadım fakat bazı arkadaşlar fiat güven vermiyor, dökülüyor, sık arıza veriyor gibi yorumlarda bulunuyorlar. Elimizde 100 bin TL varda fiat alalım demiyoruz ki.. 30,40 liraya suanda yüksek modelli ve donanımlı az yakan araçların başında punto tarzı araçlar. Bulabiliresm cam tavanlı dizel özellikle beyaz renkli bir punto alacagım.
Teşekkürler.

evren iskent
28/11/2015, 21:04
Daha önce fiat kullanmadım fakat bazı arkadaşlar fiat güven vermiyor, dökülüyor, sık arıza veriyor gibi yorumlarda bulunuyorlar. Elimizde 100 bin TL varda fiat alalım demiyoruz ki.. 30,40 liraya suanda yüksek modelli ve donanımlı az yakan araçların başında punto tarzı araçlar. Bulabiliresm cam tavanlı dizel özellikle beyaz renkli bir punto alacagım.
Teşekkürler.
Araci sinifina gore degerlendirmek gerekiyor. Dediginiz gibi fiyat/performans olarak dusunuldugunde karsiligini fazlasi ile veriyor. Fiat grubu; Alfa Romeo, Lancia, Ferrari ve Maseratti'yi bunyesinde bulundururken ayni kalite olmasa da know how birikimini muhakkak grup araclarina yansitiyor. Aegea'yi kalitesiz bulanlar var, aracin ic tasarimi Jeep Renegade ile buyuk oranda ortak. 90-100.000TL bandindaki aracin kalitesini 70.000TL'ye alabilmek bile Fiat'i kotulemek adina on plana cikmiyor. Marka fanatigi degilim, sonucta sahibi degilim ama yaklasik 20 aydir kullandigim arac servise rutin bakim icin gittiyse ve mesela solan logolari garantiden degisip Fiat aracinin arkasinda durduysa paramin karsiligini vermis demektir.

Saygilarimla.

SinanTR
29/11/2015, 23:15
Evoda otomatikler 90bg'lik olmuyor mu? Ya da varsa bile ben alirken arastirdigimda piyasada gormedim. 90'lik olup ilana yazmadilarsa bilemiyorum.

benden alıntı yapmışsınız ama ben otomatik diye bi tabir kullanmadım

ayriyetten diğer söylediklerinize katılıyorum

evren iskent
29/11/2015, 23:20
benden alıntı yapmışsınız ama ben otomatik diye bi tabir kullanmadım

ayriyetten diğer söylediklerinize katılıyorum
Evet ozellikle alinti yaptim. 90bg'lik evo onermissiniz ama 90bg'lik duz vites evoyu ben arac ararken gormedigimi belirtmek istedim.90bg olarak gorduklerim hep otomatik vitesti.

Saygilarimla.

feyzullah
29/11/2015, 23:20
Hangi modelini alırsanız alın ama dolu bir araç alın. Benim için donanım araç seçiminde belirleyici faktörlerin başında gelir.

SinanTR
29/11/2015, 23:53
Evet ozellikle alinti yaptim. 90bg'lik evo onermissiniz ama 90bg'lik duz vites evoyu ben arac ararken gormedigimi belirtmek istedim.90bg olarak gorduklerim hep otomatik vitesti.

Saygilarimla.

vallahi bişey daha öğrendim

ben arkadaşa dolu olanı almasını söylemiştim ama evoda 90 lık düz vites olmadığını bilmiyodum hem evo alıp hem düz 75hp de alınmaz otomatiklerde sıkıntılı bilemedim şimdi :)

evren iskent
30/11/2015, 08:40

ben arkadaşa dolu olanı almasını söylemiştim ama evoda 90 lık düz vites olmadığını bilmiyodum hem evo alıp hem düz 75hp de alınmaz otomatiklerde sıkıntılı bilemedim şimdi :)
Hayir belki vardir 90bg'lik duz vites Evo'da ama grandepuntoda oldugu gibi bir secenek olarak bulmak cok zor sanirim. Ya da varsa sahipleri yazmiyor ilana.

Saygilarimla.

hrn27
30/11/2015, 10:03
multiar ileri 6 vites 1.4 puntolar 90 eygir sanırsam

feyzullah
30/11/2015, 12:11
multiar ileri 6 vites 1.4 puntolar 90 eygir sanırsam
Multiairler 105 hp hocam.

SinanTR
01/12/2015, 00:08
Hayir belki vardir 90bg'lik duz vites Evo'da ama grandepuntoda oldugu gibi bir secenek olarak bulmak cok zor sanirim. Ya da varsa sahipleri yazmiyor ilana.

Saygilarimla.

internetten baktım özellikle dediğiniz gibi olanlar 90 lık ise otomatik manueller hep 75 hp bence bu saçmalık

serkanmsg26
01/12/2015, 09:47

90 beygir isteme sebeplerinizi bilmiyorum ancak 75 beygir dizel düz vites Evo kulllanıyorum gayet de memnunum. Araçta donanimin önemine ben de inanıyorum. Evo dynamic, bu anlamda tatmin ediyor.

SinanTR
01/12/2015, 10:35
90 beygir isteme sebeplerinizi bilmiyorum ancak 75 beygir dizel düz vites Evo kulllanıyorum gayet de memnunum. Araçta donanimin önemine ben de inanıyorum. Evo dynamic, bu anlamda tatmin ediyor.

bende 75 lik punto kullanıyorum ama tutulan ve performanslı olan 90 hp lik olan onun için şimdi tekrar punto alsam kesinlikle 90 lık alırım bide 6 vites olanlar uzun yl ekonomisinde daha başarılı

Keremercn
12/12/2015, 14:33
100 binde 1.4 starjet emotion 95bg 2006 model 6 ileri vitesli puntom war ölürüm ona o derece

Sent from my iPhone using

ykaya1983
12/12/2015, 18:51
90 lık 6 ileri puntolar gerçekten sınıfının en muazzam araçlarının başında geliyor.Bu sınıfta 6 ileri 90 beygir dizel motorlu bir araç zor bulursunuz.3000 devirde 160 km hız yaptığı içn uzun yolda bir üst segment gibi az yakıtla daha konforlu bir sürüş sunuyor.

gspunto
13/12/2015, 20:53
tavsiye ederim bende 1.4 fire dualogic var
sürekli binesim geliyor :)

halilimo
13/12/2015, 21:52
Bndede 1.3 mj var ayni sekilde surekli binesim var hele city acinca surekli saga sola donesi geliyor insanin:)