PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kilit Açıldıgında Far Yakması

Oguzzp
15/11/2015, 19:52
Benim arabayi aldigimdan beri dusundugum seyi hala gerceklestiremedim icin sizlerle paylasmak istedim ne kadar forumda arasamda bulamadim. Follow me ozelligi aracimda var ancak ben aracin kilidini actigimda da kisa farlarin yada parklarin, stoplarin ve arka plaka lambasinin yanmasini istiyorum aksam ama ne kadar ayarlari karistirdaysamda bulamadim. Hatta forumda hicbir yerde bulamadim varsada forumda simdiden kusuta bakmayin bulamadim cunku. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler. Arac 2010 active 1.3 mj

GT-S7580 cihazımdan gönderildi

halils2
15/11/2015, 19:54
Bu şekilde 1 özellik orjinalde yok, sonradan modül takılarak kısa far, sis farı vs yakılması sağlanıyor.

LilSaint
15/11/2015, 19:59
Bizim araclarda follow me var ancak kontagi kapattiginda bi kere sellektor yaparsan 30 saniye yanar ve kendi kapanir bizim araclarinki bu kadar 😉

HTC One mini 2 cihazımdan gönderildi

Oguzzp
15/11/2015, 20:05
Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim zaten active de follow me home olmasi beni epeyce sasirtmisti cam acma kapama modulu ile bu aklimdakini uygulamak icin Kemal Oto yolu gozuktu diyelim :D, yinede bi sekilde yapabilen varsa bu baslikta cevabini merakla bekliyorum.

GT-S7580 cihazımdan gönderildi

Mert34
15/11/2015, 21:00
opel den geçişten sonra bende çok aradım bu özelliği ama modül istiyormuş :) aslında kafamda var cam kaldırma ve karşılama farları bi öncülük yapıp alırsanız bende alırım, merak ettiğim acaba bunların bir zararı varmı aküye yada araç beynine

SinanTR
16/11/2015, 10:01
aküye zararı olmaz ben kullanıyorum hemde bazen abartıyorum diyebilirim ama sorun yok

gorillaz
16/11/2015, 10:50
Far sensörü,yağmur sensörü,karşılama ve uğurlama, cam kaldirma... Bunların hepsi modullerle oluyor. Ama bunları takacak iyi bir usta bulmak şart. 30liralik cam kaldırma modülü aldim 150 lira işçilik isteyen usta var.

Ayrıca akü icin tek sıkıntı yaratan cam tavan kapatma modülü. Bunun için ben de hala arastirmadayim.

edll
24/01/2018, 22:45
konuyu hortlatalım. bu olayı yapan kullanan varmı. nasıl yapıldığı hakkında bilgi verebilecek bir arkadaş varmı.

volkan1065
24/01/2018, 22:51
konuyu hortlatalım. bu olayı yapan kullanan varmı. nasıl yapıldığı hakkında bilgi verebilecek bir arkadaş varmı.

Bir hafta önce aldığımuz 2013 model lineaya uygulnamış. Gayet güzel kullanışlı bir uygulama. Linea için nasıl yapıldıpğına dair aşağıdaki linkte anlatım var. Bunu hondaya bende yapacağım.

https://blog.yakupulutas.com/index.php/2017/06/25/fiat-linea-sis-karsilama-tesisati-follow-me/

edll
24/01/2018, 23:24
Bir hafta önce aldığımuz 2013 model lineaya uygulnamış. Gayet güzel kullanışlı bir uygulama. Linea için nasıl yapıldıpğına dair aşağıdaki linkte anlatım var. Bunu hondaya bende yapacağım.

https://blog.yakupulutas.com/index.php/2017/06/25/fiat-linea-sis-karsilama-tesisati-follow-me/

bunu bizim puntoya uyarlamak lazım. bizdeki sigorta kutusu değişik ancak soket ve pin yerleri aynımı acaba.

Halilice
25/01/2018, 09:46
Yapabilen varsa banada Bilgi versin lütfen...

edll
25/01/2018, 13:31
Yapabilen varsa banada Bilgi versin lütfen...

bunu volkan kardeşim yapıp bizede nasıl yapacağımızı söyleyecek. yoksa pinle dirençle işin içinden çıkamayız biz :)

Halilice
26/01/2018, 16:11
bunu volkan kardeşim yapıp bizede nasıl yapacağımızı söyleyecek. yoksa pinle dirençle işin içinden çıkamayız biz :)

Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Han
26/01/2018, 18:01
Merakla bekliyoruz volkan hocam bu konu 2 aydır gündemimizde çünkü tüm üretici satıcı alıcı kullanıcı herkezle aradık konuştuk punto deyince heee ıııı gibi düşünme sesleri geliyor telefondan.olur ya yaparız,bi görmek lazım falan diyorlar umudumuz volkan1065 :)

volkan1065
26/01/2018, 20:14
Arkadaşlar bu konu için beni beklemenizi gerektirecek bir durum yok. 12 Volt luk 20 Amper üstü bir role almanız yeterli olacaktır. Rolenin bobin ayağının bir tanesine şaseye bağlayın. Diğer bobin ayağına tavan lambasının kapı açıldığında yanmasını sağlayan uctan artıyı verin. Sonra rolenin kontak ayağının bir tanesine +12 volt bağlatın. Diğer ayağınıda sis lambalarının Artı ortak ucuna bağladnızmı işlem tamam. İsteyen arkadaşlar işi güvene almak için metal diyotlar var. Sis labasının kendi enerjisi rolenin kontağına gelmesini istemiyorsa araya bunuda takabilir. Araç elinizin altında aslında çok zor bişi yok. Biraz mantık yürüterek 1 saatte kendiniz yapabilrisniz. Gerekli güvenlik için yakup beyin belirttiği yerlere sigortalar koyarak ta önlem alabilirsiniz. Hatta role bobinine vereceğiniz +12 volt için anahtar yapıp kış aylarında çok soğuk havalarda devre den cıkarmanız iyi olacaktır. Tabi mersinde yaşayanlar hariç :D

Han
26/01/2018, 20:42
O zaman amperden volttan anlamayan bizler şu linkteki cihazı alıp şablonuna göre bağlasak yada elektrikçiye bağlatsak sorun yaşamayız dimi bu röle kapı kilitlenip açıldığında sisler ve parkları yakıyor aracın beynine falan bi zararı olmaz dimi https://eticaret.elo.com.tr/ELO-KARSILAMA-AYDINLATMA-UGURLAMA-ROLESI-FOLLOW-ME-HOME-12V,PR-48.html

volkan1065
26/01/2018, 20:45
O zaman amperden volttan anlamayan bizler şu linkteki cihazı alıp şablonuna göre bağlasak yada elektrikçiye bağlatsak sorun yaşamayız dimi bu röle kapı kilitlenip açıldığında sisler ve parkları yakıyor aracın beynine falan bi zararı olmaz dimi https://eticaret.elo.com.tr/ELO-KARSILAMA-AYDINLATMA-UGURLAMA-ROLESI-FOLLOW-ME-HOME-12V,PR-48.html

Bu özel devreli buna gerek yok. Normal bir 12 voltluk amperi yüksek role almanız yeterli olacaktır.

Han
26/01/2018, 20:54
Volkan hocam cehaletimize ver şimdi Herhangi bir 12 voltluk yüksek amperli bir röle alıyoruz yukarıda verdiğiniz bağlama tekniğe göre montajını yapıyoruz artı parkları bağlıyoruz olay bitiyor yani öylemi

volkan1065
26/01/2018, 21:00
parkları da işin içine katacaksanız çift kontaklı yada iki adet role kullnacaksınız. Bu işin içine ne kadar fazla ampul sokarsanız sizin zararınıza olur. Akü ömrü kısalır.

Han
26/01/2018, 21:07
Bu işlerden anlamadığımız için süleyman abiyle baya bi araştırdık hatta bu elo röle firmasını arayıp mğhendisle görüştük adam bize bu röle ile hem sisleri hemde parkları yakabileceğimizi söyledi bizde bunu alır takarız diye düşündük ama parklar beyinle baplantılı olunca zarar verirmiyiz diye korktuk.akü konusuna gelince parklarda sislerde led günde çok olsa 2 kere inip biniyorum araca çok sorun olmaz heralde

edll
26/01/2018, 21:10
Bu işlerden anlamadığımız için süleyman abiyle baya bi araştırdık hatta bu elo röle firmasını arayıp mğhendisle görüştük adam bize bu röle ile hem sisleri hemde parkları yakabileceğimizi söyledi bizde bunu alır takarız diye düşündük ama parklar beyinle baplantılı olunca zarar verirmiyiz diye korktuk.akü konusuna gelince parklarda sislerde led günde çok olsa 2 kere inip biniyorum araca çok sorun olmaz heralde

bunu yapunca günde iki kere binip insende 10 kere aç kapar yapıyor insan sırf o olayı görmek için :) gel bu işten vazgeç. ben içerde oturur sana karşılsama ve uğurlama yaparım :)

cmhrky
27/01/2018, 05:30
Lineaya uygulanan röle ile çalışmada kapının açılmasıyla da sistem çalışıyor. Araç çalışır halde ve sislerde açıksa kapı açıldığında nasıl bir durum oluşuyor.

Bu sisteme basit bir şekilde ışık sensörü eklenebilir mi bilmiyorum ama aküyü korumak için bir seçenek olabilir.