PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Starjet bakım aralığı

farukileri
28/08/2015, 19:47
Selamlar arkadaşlar hepinize,

Bugün itibariyle 3. Puntomu almış bulunuyorum (2010 1.4 starjet 95 hp dynamic). 5 yıllık dizelci olarak dizelin bakım aralıklarını ezberledim, ancak benzinli ilk aracım olduğundan bakım aralığı konusunda yardıma ihtiyacım var. Starjet'ler kaç bin km'de bir bakıma giriyorlar? Yıllık/sezonluk bakımlar falan olacak onları yaptırıyor olacağım zamanı geldiğinde, ancak km önceden vurursa onu yaptırmam gerekli malum :)

Yardımınız için şimdiden sağolun

sipahi
28/08/2015, 19:58
Bilgi gelirse aklımda olsun işime yarayacağından değil de... :D Arabayı alalı 1 yıl olduğunda 7000 yapmıştım :D

Not: Ben km dolmadığı için yıllık yaptırıyorum.

ethemyigit
28/08/2015, 21:04
merhabalar:
öncelikle yeni puntonuz hayırlı olsun
https://www.fiat.com.tr/hizmetler/Documents/bakimtablosu_eski.pdf
lınkınde yer alan benzınlı motor tıplerı bakımları starjet içinde geçerli diye biliyorum
ben tabloya uygun 20.000 km de bir yapıyorum tum bakımları ve en ufak sorunum yok
son 11 ayda 35.000 km yol yapmış biri olarak

farukileri
29/08/2015, 18:27
Bilgi gelirse aklımda olsun işime yarayacağından değil de... :D Arabayı alalı 1 yıl olduğunda 7000 yapmıştım :D

Not: Ben km dolmadığı için yıllık yaptırıyorum.

:)) benim şu gidişle km'de gidişim olacak da (araç 97 bin'de, aracı aldığım eleman yağ+filtreleri değiştirmiş ilanı açmadan önce ama o zaman değişecek bir daha tabi) bakalım neler olacak :) bir de romanya'da ilk bakımım olacak ne kadar patlatacaklar bana :)

merhabalar:
öncelikle yeni puntonuz hayırlı olsun
https://www.fiat.com.tr/hizmetler/Documents/bakimtablosu_eski.pdf
lınkınde yer alan benzınlı motor tıplerı bakımları starjet içinde geçerli diye biliyorum
ben tabloya uygun 20.000 km de bir yapıyorum tum bakımları ve en ufak sorunum yok
son 11 ayda 35.000 km yol yapmış biri olarak

Çok teşekkürler :) incelerim bugün içerisinde, 100 bin bakımı geliyor aracın (97.300 şu andaki km si, benim aldığım km bu) bakarım neler değişecek diye