PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hoş geldin i20

comanchee
13/08/2015, 20:34
Puntomu sattıktan sonra arayışlarım son buldu.i20 panorama1.2 85hp style +panorama.aldım.double dın teyp ile 49a maloldu.

byadrenalin
13/08/2015, 20:40
1.2 iyi bir tercih olmamış sanki :) Hayırlı olsun yeni arabanız. Sıfır araca binmek ayrı bir keyif olsa gerek :)

comanchee
13/08/2015, 20:47
Aile kullanımı için performans çok aramıyorum.bu fiyata cam tavanlı araba yok.olmazsa olmazım cam tavan.

ouzh34
13/08/2015, 23:21
hayırlı olsun,test videolarında aracın süspansiyonu ile ilgili birkaç eleştiri vardı,bir de aracın ağırlığının biraz fazla olmasından fazla yakması eleştirisi vardı.Onun dışında beğenilmeyecek bir araba asla değil.

İnşallah siz bu sıkıntıları hiç yaşamazsınız.Kazasız belasız inşallah

alivepro
14/08/2015, 00:22
Aile kullanımı için performans çok aramıyorum.bu fiyata cam tavanlı araba yok.olmazsa olmazım cam tavan.

Sıfır seat ibiza 1.4 style (full) sunroof lusunu 43000 tl ye alabilirdin mesela.

hatta şuan 1.2 tsi olanı yeni kasa sıfırı 40000 tl

comanchee
14/08/2015, 08:33
hayırlı olsun,test videolarında aracın süspansiyonu ile ilgili birkaç eleştiri vardı,bir de aracın ağırlığının biraz fazla olmasından fazla yakması eleştirisi vardı.Onun dışında beğenilmeyecek bir araba asla değil.

İnşallah siz bu sıkıntıları hiç yaşamazsınız.Kazasız belasız inşallah
Teşekkürler.

ASerifoglu
14/08/2015, 08:49
Seat'ta Sanroof 2,300 TL üzerine koyuyor dikkat edelim ;)

-------------

Hayırlısı olsun, sizin içinize sindi ise gerisi hikaye. Hepimiz şunu alabilirdin bunu koyabilirdin diyebiliriz bu muhabbet hiç bitmez. " i serisi " epey satış yaptı ve yapmaya devam edecek gibi duruyor. Keyifli sürüşler.

arenas
14/08/2015, 10:18
Hayırlı olsun,Allah kaza bela vermesin.ben de bi ara inceledim i20 yi ve iç hacmi ve malzeme kalitesi olarak b sınıfında en iyi araç bence.ama şu var hyundai-kia motorları fabrika verisinden çok çok fazla tüketiyor hatta Abd de müşterileriyle davalık bu konuda.tüketim konusu soru işareti bende.
Bi de anlamadığım nokta,bu araç tr de üretiliyor,en üst paket olan elite paketin dizeli Tr de satılmıyor.yabancı testlerde arka yolcu için havalandırma kanalı var başka bazı donanımlar var,Tr de üretiliyor ama yine bize gelince kırpılıyor donanımlar.

Kadir00906
14/08/2015, 11:06
Hadi hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler, aracın detaylı fotolarını görmek isteriz :)

messi78
14/08/2015, 11:14
Lastiklerde michelin energy miş :D Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

badsync
14/08/2015, 11:39
hayırlı olsun. ilk çıktığından beri tasarımını çok beğenirim zaten bu yeni kasa i20 nin. kazasız sürüşler

pegasus
14/08/2015, 11:40
hayırlı olsun kazasız belasız binin inş.içindeki o sıfır kokusu bitirir adamı :)

mehmetheleloy
14/08/2015, 11:50
Arkadaşlar adam almış aracı bu saatten sonra araçla ilgili eleştrilerinizi söylemeniz fayda etmez, sadece hevesi kırılır.

Güle güle bin dostum, Rabb'im kaza, belâ göstermesin.

comanchee
14/08/2015, 11:51
Sıfır seat ibiza 1.4 style (full) sunroof lusunu 43000 tl ye alabilirdin mesela.

hatta şuan 1.2 tsi olanı yeni kasa sıfırı 40000 tl

seat çok dar.bu araba seatın yanında passat kadar geniş.bayide bayağı uzun inceledim.öne oturdum arkaya oturdum arka çok dar ve basık geldi.seatın arka diz mesafesi facia.sport tourer olanı bile aynı.bekar olsaydım seat kaçmazdı tipi güzel.fabida ise çok saçma bir şekilde cruise kontrol yok.47.000 tl 1,2 90 hp olanı.ama cam tavan istersen kasıma gün veriyorlardı vaz geçtim.

Hayırlı olsun,Allah kaza bela vermesin.ben de bi ara inceledim i20 yi ve iç hacmi ve malzeme kalitesi olarak b sınıfında en iyi araç bence.ama şu var hyundai-kia motorları fabrika verisinden çok çok fazla tüketiyor hatta Abd de müşterileriyle davalık bu konuda.tüketim konusu soru işareti bende.
Bi de anlamadığım nokta,bu araç tr de üretiliyor,en üst paket olan elite paketin dizeli Tr de satılmıyor.yabancı testlerde arka yolcu için havalandırma kanalı var başka bazı donanımlar var,Tr de üretiliyor ama yine bize gelince kırpılıyor donanımlar.

ceza alınca akıllandılar.otomatik için 9,2 lt yazmışlar zaten.fakat 1,25 motor için forumlarında aşırı dur kalkda 8 lt diyorlar.arkadaşın biri şehir içi+çevre yolu şartlarında 6,7 lt diyor.zaten enkısa sürede tüpleneceğiz.

Arkadaşlar adam almış aracı bu saatten sonra araçla ilgili eleştrilerinizi söylemeniz fayda etmez, sadece hevesi kırılır.

Güle güle bin dostum, Rabb'im kaza, belâ göstermesin.

arkadaşlarım çekinmesin kendi fikirlerini rahatça beyan etsinler ben kırılmam üstelik sevinirim.neticede alınmış araç benim içime sindi ve bu paraya alınacak en dolu araçtı.bu platform saygı ve sevgi çerçevesinde özgür.kesinlikle hiç birinize kızamam.

pusat
14/08/2015, 14:38
Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.

halils2
14/08/2015, 15:06
Hayırlı olsun güle güle kullanın aracınızı. Tip olarak beğendiğim bir araç ama küçük çocuğu olanlar için bagaj olarak sıkıntı.

srkn15
14/08/2015, 15:10
her zaman x lira daha versen şunu alabilirdin insanlarıyla karşılaşacaksınız.

kazasız belasız binin. söylenenleri dert etseniz bile herhalde araca binene kadar dert edersiniz. tavanı açınca bi ferahlama gelir.

iyi sürüşler.

gorillaz
14/08/2015, 17:06
Hayırlı uğurlu olsun hocam. Allah kazasiz belasiz kullanmayı nasip etsin. Konunuzu ilgiyle takip etmistim hatta. Cam tavan bir hastalik ve bizim puntolarimizdan iyi diye biliyorum. Tek merak ettigim konu Skodanin neyini begenmediginiz hocam?

comanchee
14/08/2015, 17:35
Hayırlı uğurlu olsun hocam. Allah kazasiz belasiz kullanmayı nasip etsin. Konunuzu ilgiyle takip etmistim hatta. Cam tavan bir hastalik ve bizim puntolarimizdan iyi diye biliyorum. Tek merak ettigim konu Skodanin neyini begenmediginiz hocam?
skodayı beğeniyorum lakin cam tavansız ve hız sabitleme olmayan 1,2tsi skoda (lpgde takılamıyor kimse tsi az yakıyor demesin yoğun tarfikde 8lt garanti) cam tavansız 47.000 tl cam tavanla 50.000 tlye dayanıyor ve cam tavan için ise kasıma gün veriyorlar.

gorillaz
14/08/2015, 17:49
skodayı beğeniyorum lakin cam tavansız ve hız sabitleme olmayan 1,2tsi skoda (lpgde takılamıyor kimse tsi az yakıyor demesin yoğun tarfikde 8lt garanti) cam tavansız 47.000 tl cam tavanla 50.000 tlye dayanıyor ve cam tavan için ise kasıma gün veriyorlar.
Ev isi olmasiydi I20 için elite 1.4 otomatik dusunuyordum ben de. Siz dedikten sonra bi hevesle rapid aklima geldi:) Sizin icinize sindiyse sorun yok hocam. Allah daha iyileri nasip eder inşallah. Tekrardan hayırlı olsun.

comanchee
14/08/2015, 18:30
Ev isi olmasiydi I20 için elite 1.4 otomatik dusunuyordum ben de. Siz dedikten sonra bi hevesle rapid aklima geldi:) Sizin icinize sindiyse sorun yok hocam. Allah daha iyileri nasip eder inşallah. Tekrardan hayırlı olsun.
Yazdığım fabia için.rapide hala lafım yok.onu tamamen duygusal nedenlerden alamadım.

boby
14/08/2015, 21:35
i20 ler yeni kasa cok şık. Hayirli olsun

byspayn
14/08/2015, 21:54
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Bir kez yolculuk etme şansım olmuştu. Oldukça beğenmiştim arabayı. Bazı donanım eksikleri var benim gözümde sadece. Onlar da kişiden kişiye değişir.

Kazasız belasız cezasız diyorum :)

comanchee
14/08/2015, 22:25
Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Bir kez yolculuk etme şansım olmuştu. Oldukça beğenmiştim arabayı. Bazı donanım eksikleri var benim gözümde sadece. Onlar da kişiden kişiye değişir.

Kazasız belasız cezasız diyorum :)

Jump modeli ise eksiği var ama style yada elite ise oldukça dolular.Donanım tablosunu ekledim.

alivepro
15/08/2015, 01:37

Yakıt tüketimi konusuna aynen katılıyorum daha önce "diğer markalar" kısmında arkadaşımın 1.25 motor kia riosunu kullanıp izlenimlerimi yazmıştım, o kullanımdan sonra bi kaç defa daha uzun süreli kullanımım oldu, şöyle diyeyim rio 1.25 benzinli motorun fabrika verisi şehir içi 6.3 litredir, ben kullanırken 6.5 leri rahat yakalayabiliyordum yani ekonomik araç kullanım olarak iyiyim diyebilirim örn; 1.3 mjet puntoda ist. ş.içi daha 5 litrenin üstünü görmedimi, genelde 4.5 ila 4.8 litre aralığında kullandım. gelelim kia ya, kianın yol bilgisayarı maalesef yalancı :) yani yol bilgisayarı 6.5 ortalama yazarken reel olarak hesaplayınca (depoyu fulle 100 km vs. git sonra tekrar fullle ve hesapla) 8.5 litre yaktığını görüyorsunuz 2 litre fark bence çok büyük bir fark, bende almayı düşünmüştüm ilk başta rio ama aradaki büyük farkı görünce vazgeçtim, maalesef kia bu konuda müşterisine bariz yalan söylüyor malum site ilanlarında dikkatinizi çektiyse çok fazla düşük km kia rio 1.25 ilanı var buda şunu gösteriyor, alan kişiler hayal kırıklığına uğramış, tabi ben kiadan bahsediyorum belki hyundai farklı olabilir ama ikiside aynı fabrika üretimi diye biliyorum ben.

ecuadorm
15/08/2015, 06:48
Yakıt tüketimi konusuna aynen katılıyorum daha önce "diğer markalar" kısmında arkadaşımın 1.25 motor kia riosunu kullanıp izlenimlerimi yazmıştım, o kullanımdan sonra bi kaç defa daha uzun süreli kullanımım oldu, şöyle diyeyim rio 1.25 benzinli motorun fabrika verisi şehir içi 6.3 litredir, ben kullanırken 6.5 leri rahat yakalayabiliyordum yani ekonomik araç kullanım olarak iyiyim diyebilirim örn; 1.3 mjet puntoda ist. ş.içi daha 5 litrenin üstünü görmedimi, genelde 4.5 ila 4.8 litre aralığında kullandım. gelelim kia ya, kianın yol bilgisayarı maalesef yalancı :) yani yol bilgisayarı 6.5 ortalama yazarken reel olarak hesaplayınca (depoyu fulle 100 km vs. git sonra tekrar fullle ve hesapla) 8.5 litre yaktığını görüyorsunuz 2 litre fark bence çok büyük bir fark, bende almayı düşünmüştüm ilk başta rio ama aradaki büyük farkı görünce vazgeçtim, maalesef kia bu konuda müşterisine bariz yalan söylüyor malum site ilanlarında dikkatinizi çektiyse çok fazla düşük km kia rio 1.25 ilanı var buda şunu gösteriyor, alan kişiler hayal kırıklığına uğramış, tabi ben kiadan bahsediyorum belki hyundai farklı olabilir ama ikiside aynı fabrika üretimi diye biliyorum ben.
Zaten abd de bu yakit konusu yüzünden tazminat odemeye mahkum edildiler.

levent06y
15/08/2015, 11:53
hayırlı olsun sınıfında güzel bir arac. yeni bir arac alacak olsam ilk tercihim olurdu

fawori
16/08/2015, 12:28
bence 1.2 motor daha yüksek hacimlilerden fazla yakıyor nedeni eğer basmaszanız daha yüksek motor hacimli tabii 2.0 üstünü kastedmiyorum misal 1.4 1.6 daha az yakar çünkü bence 1.6 yürürken 1.2 koşmak zorunda kalıyor buda yakıt tüketimi artışı ve motorda srekli kasılmaya neden oluyor klima açsan onun bile performansı düşük oluyor neticede klima gücünü motordan alıyor

krm1983
16/08/2015, 17:53
Hayırlı olsun. Keyifle kullanın.

comanchee
16/08/2015, 20:04
bence 1.2 motor daha yüksek hacimlilerden fazla yakıyor nedeni eğer basmaszanız daha yüksek motor hacimli tabii 2.0 üstünü kastedmiyorum misal 1.4 1.6 daha az yakar çünkü bence 1.6 yürürken 1.2 koşmak zorunda kalıyor buda yakıt tüketimi artışı ve motorda srekli kasılmaya neden oluyor klima açsan onun bile performansı düşük oluyor neticede klima gücünü motordan alıyor
Vallahi bana puntodan performanslı geldi.2500dd 100kmh yapıyor.punto 3100dd 100 vuruyordu.

fawori
16/08/2015, 21:49
Vallahi bana puntodan performanslı geldi.2500dd 100kmh yapıyor.punto 3100dd 100 vuruyordu.

tabii ben multiair kullaniyorum fire dan iyi olabilir ancak biladerin nisanlisinin pego 208 1.2 benzinli uc silindir araci var klima acinva rolentide bagiriyor birde otomatik sollamaya cikinca gaza dip yap on saniye bekletiyor

comanchee
18/08/2015, 18:01
araca iyice ısındım.diğer b sınıfı araçlara binince punto bana gemi gibi geliyordu.puntodan buna geçince punto daha darmış dedim.araba b+ olmuş

Le10ur
19/08/2015, 01:06
Hayırlı olsun güzel araç ben yılbaşında 1.2 style paket cam tavan 43 bin anlaşmıştım fiyatlar artmış o zaman tek kötü yani direksiyon ve vites deri degil gerisi güzel güle Güle kullanın