PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güçte düşme ve p2296 hatası

satlas
12/07/2015, 22:30
Son bir haftadır.Arabayı çalıştırıyorum,10 metre gidiyorum düz yol.2 vitese geçiyorum.araba sanki birden gaz kesiliyormuş gibi araba güçten düşüyor.devir saatine bakıyorum devirde yükselmiyor devirde düşük oluyor.Sadece 2 vitesde yapıyor ve kalkışlarda oluyor.bir daha yapmıyor.sonra araba kendini topluyor tabi bu sırada arkadan gelen araç beklediği için kuduruyor.

Neyse ustaya gittim bakım yapalım dedi yası bujileri filitreleri değişti.baskı balata kontrol edildi sorun yok dendi.

Neyse yola çıktım yine aynı arıza tekrar döndüm usta enjektörler tıkanmış olabilir dedi hep aynı yerden benzin alırım.usta benzin katkısı dene dedi gittim bor power benzin katkısı aldım 100 km yüksek devirde bağırta bağırta gezdim yine olmadı.

Bugun baktım ufak bir tamirhane geldi bilgisayarla arıza bakıyormuş.neyse girdik içeri bağladı laptopa arabayı ekrana baktığımda auto com programıydı.

hata ise 2299 bilinmeyen arıza kodu yazıyordu.

usta türkçe hata kodu listesine baktı Yakıt Basınç Regülatörü 2 Kontrol Devresi Yüksek
P2296 Yakıt Basın Reg 2 Ctrl Devresi Yüksek

yazıyordu.

Usta arızayı siliyorum böyle bir gez yine tekrarlarsa yakıt bilmem nesini değiştiririz dedi

arıza gezerken yarım saat yapmadı sonra yine aynı sıkıntılar başladı.

bayramdan sonra kısmetse yine ustanın yolunu tutacağız.

Burada değişecek parça hangisi arkadaşlar internette bulamadım ?

satlas
12/07/2015, 23:56
yorum yokmu arkadaşlar benzinlide hangi parça oluyor bu ?

07lee
13/07/2015, 00:12
frp sensörü olabilir yakıt hatıındaki basıncı ölçen valf

satlas
13/07/2015, 01:01
frp sensörü olabilir yakıt hatıındaki basıncı ölçen valf

yakıt pompasımıdır bu ?

bu parçanın ücretini öğrenemedim internette

Sık karşılaşılan bir hata değil sanırım çok yorum yapan yok

ERDEM1907
16/07/2015, 16:58
Araba da silkme, kendini ileri atma veya gazdan ayagini cekince birden durma tarzi seyler? Cunku benzer bir durumu yasayan arkadas gaz pedalinin altinda bulunan sensor gibi bir seyden bahsetmisti yanilmiyorsam. Onu gaz pedali a dogru cekince duzeldi demisti. Biraz arastir forumda bulursun hatta fotosunu filanda koymustu.

halils2
17/07/2015, 00:24
Verdiğiniz hata kodu dizel araçların hata kodu. Benzinlide böyle bir hata kodu gözükmüyor. Yakıt basıncı yüksek hatası, emme manifoldu üzerinde bulunan, ucuna hortum ya da bakır boru giren bir sensör. Ama dediğim gibi sadece dizel araçlarda bu hatayı gösteriyor. En garanti servise girin 30 40 tl bilgisayara bağlatır sorunun ne olduğunu öğrenir ona göre araca müdehale edersiniz.