PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : direksiyon göbeğindeki hisssedilir ve hafif duyulur tık tık sesi

ramazan oktay
09/07/2015, 02:09
merhaba arkadaşlar. direksiyonu sağa sola çevirken hafif duyulur tık tık sesi geliyor ama sürekli değil bazen yapıyor bunu. geçen gün amortisör üst takolarından olabilir diye onları değiştirdim ama yine düzelmedi. bazı arkadaşlar airbag sargısı falan demiş yorumlarda ama sizce nedendir. önemli bişeymidir acaba. nereye yaptırmalıyım.

parola1818
09/07/2015, 03:17
Aynı sorun bendede var. Sargıdan sanırım. Çalışıyosa kurcalama mantığıyla devam ediyorum ben ☺

tafo0911
09/07/2015, 03:53
Bir de z rotlari degistirin sesi onlar da yapabilir. Zaten pek pahali bir islem sayilmaz. Eger ses gitmezse diger ihtimaller uzerinde durursunuz.

ramazan oktay
09/07/2015, 11:28
z rotları olabilirmi diye sordum ustama ama yok ondan değil. direksiyon göbeğinin içinden gibi dedi direksiyon alt taraflarından bile hissedilmiyo sadece kornaya bastığımız yerin altından gibi geliyor. usta bence palstiklerin sert olmasından yapıyodur önemli bişey değildir dedi ama hiç oynatmasam bölece binsek bişey olmaz herhalde

arenas
09/07/2015, 11:32
Sargıdan geliyo,bende de var.zaman zaman geliyor.far kolu,silecek kolu,korna ve direksiyon tuşların çalışıyosa,sıkıntı yoktur

ramazan oktay
09/07/2015, 14:01
Sargi dediğiniz airbag sargisimi oluyo arkadaşlar bunun maliyeti nedir. Birde bunu motorcumu yapar yoksa airbagcimi kime yaptirmaliyim bunu. ..

arenas
09/07/2015, 14:44
Airbag sargısı,cc li olan kapağıyla beraber 280₺,cc yoksa o da olmuş olur böylece,ama yukarda arkadaşın dediği gibi,çalışıyorsa kurcalamayın.benimkisi bir kere serviste değişti garantiden (bende sellektör de yapmıyordu kol), 2 yıl oldu çıt çıt sesi zaman zaman yine geliyor,özellikle dönüşlerde tam sağ tam sol direksiyonu toplarken..sanayide sanırım elektrikçi yapar bu işi