PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımı sattım :(

wmaster
07/07/2015, 18:03
Merhaba Arkadaşlar,

Model yükseltmek istediğim için bugün itibariyle aracımı sattım. Sattığım arkadaşa'da forumdan bahsettim. Artık üye olur mu bilmem :)

Yeni araba için Punto Evo ya da Ford Fiesta arasında tercih yapmayı düşünüyorum. Etrafınızda varsa paylaşabilirseniz sevinirim.

cdogu
07/07/2015, 18:05
Punto Evo yaşlarındaki Fiesta ise tavsiye etmem. İç dizaynı güzel ancak motor özellikleri bir önceki nesliyle aynı Hdi platformunu kullanan dizel 68 beygirlik bir versiyon. Onun dışında Punto Evo çok daha yakışıklı bir araç bana göre. Ek olarak dizel tercih ederseniz multijet te oldukça iyi bir seçenek zaten biliyorsunuzdur. Ayrıca ortalama dolulukta bir Fiesta parasına,daha dolu bir Punto Evo bulabileceğinizi düşünüyorum.

Kadir00906
07/07/2015, 18:18
Punto Evo yaşlarındaki Fiesta ise tavsiye etmem. İç dizaynı güzel ancak motor özellikleri bir önceki nesliyle aynı Hdi platformunu kullanan dizel 68 beygirlik bir versiyon. Onun dışında Punto Evo çok daha yakışıklı bir araç bana göre. Ek olarak dizel tercih ederseniz multijet te oldukça iyi bir seçenek zaten biliyorsunuzdur. Ayrıca ortalama dolulukta bir Fiesta parasına,daha dolu bir Punto Evo bulabileceğinizi düşünüyorum.

+100 hemde sunrooflu :)

byadrenalin
07/07/2015, 19:23
Punto Evo ve Fiesta yı karşı karşıya bile getirmemek lazım. Düşünmeden Punto Evo derim. Ama eğer yeni kasa bir şeyler bakacaksanız Polo nun en son çıkan kasasını da bir test edin derim.

ykaya1983
07/07/2015, 19:37
Şahsen ben puntoyu satıp fiesta,clio,polo,i20,corsa vs türü b sınıfı araçları tercih etmem.Çünkü zaten puntonun rakiplerinden bir eksiği yok ki.Hatta çoğundan fazlası var.Puntoyu satarsam ya punto alırdım ya da kafama göre bir c sınıfı.Ki dediğimi de yaptım.3 punto kullandıktan sonra bravo aldım.

fencolic
07/07/2015, 19:44
İlla evo ile fiestadan biri olacaksa tabiki evo ama polo da dusunulebilir.

ZeMHeRi
07/07/2015, 20:22
Evo Punto sunroflu alırsın keyfine bakarsın.
Fiesta ufak ve dar bi araba.

gokhanht
08/07/2015, 00:45
sizin yerinizde olsam polo alırdım hem satışıda kolay olur

feyzullah
08/07/2015, 01:46
Şahsen ben puntoyu satıp fiesta,clio,polo,i20,corsa vs türü b sınıfı araçları tercih etmem.Çünkü zaten puntonun rakiplerinden bir eksiği yok ki.Hatta çoğundan fazlası var.Puntoyu satarsam ya punto alırdım ya da kafama göre bir c sınıfı.Ki dediğimi de yaptım.3 punto kullandıktan sonra bravo aldım.

+++

fawori
08/07/2015, 02:45
punto evo candır fiesta dar bir araç konsol güzel ama orantısız dar bagaj desen puntodan fark yok arka diz mesafesi felan hatta konforu bile daha kötü diyenler var kalite desen aman aman fark yok ha focus olur anlarım ama o fiyatlara yazık etme sen bilirsin ama bütçen varsa c segmenti ideal yok olmadı evo iyidir

wmaster
08/07/2015, 11:43
Görüşleriniz için teşekkürler. Dediğiniz gibi bütçeyi zorlayabilirsem C segment bir araç en mantıklısı olacak. Ama bayram öncesi fiyatları yüksek tutuyorlar sanırım. 2 ay öncesine kadar bu kadar yüksek değildi fiyatlar.

Fiestayı görüşlerinizden sonra araştırdım ve eledim. Yakıt açısından da çok yakıyormuş sanırım birkaç forum sitesinde öyle gördüm.