PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyondan tık tık ses gelmesi

ramazan oktay
05/07/2015, 17:33
merhaba arkadaşlar. direksiyonu sağa sola çevirirken tık tık belli belirsiz ses geliyor amortisör üst takoz bilyesi olabilr mi acaba çünkü sol amortisörden çevirirken hafif titreşim geliyor. peki bu amortisör takoz bilyesi ise direksiyona tık tık etki etmei mümkünmü yardımcı olursanız sevinirim. arabam 2011 punto evo..

mehmetheleloy
05/07/2015, 17:59
merhaba arkadaşlar. direksiyonu sağa sola çevirirken tık tık belli belirsiz ses geliyor amortisör üst takoz bilyesi olabilr mi acaba çünkü sol amortisörden çevirirken hafif titreşim geliyor. peki bu amortisör takoz bilyesi ise direksiyona tık tık etki etmei mümkünmü yardımcı olursanız sevinirim. arabam 2011 punto evo..

aynı durum bende de var, bu puntoların tüm sorunları ortak zaten. birinde bir şey oluyorsa o herkeste oluyordu.
city, kapı gıcırtısı, torpidoda şişme...

dediğiniz gibi belli belirsiz böyle tık diye ses geliyor sanki böyle minik bi boşluk varmış gibi. nedir bunun sebebi?

ramazan oktay
05/07/2015, 18:03
benimkinde boşluk yok sadece dediğim gibi sol amortisör yayında dönerken titreşim oluyor ve direksiyonda sağa sola çevirirken tık tık ses geliyor sebebini bilen yerdımcı olur inşallah.

mehmetheleloy
05/07/2015, 18:09
başkan benimkinde de boşluk yok zaten, tık sesinin geliş nedenini boşluğa benzettim

ramazan oktay
05/07/2015, 18:12
başına böyle bişey gelen biri nasıl sorunu çözdüğünü yazsana bizde ona göre yaptırsak. ustalara bırakınca bazen yanlış yerden kaynaklandığınıda söylüyorlar..

tafo0911
05/07/2015, 18:55
İlk once orjinal z rot degisimi yapin. Olmazsa amortisor ust takoz ve bilyasini degistirin. Ayni olay benim de basima geldi z rot degisimiyle cozuldu. Ben once amortisor ust takoz ve bilyasini degistirmistim sorun duzelmeyince z rotlari degistirdim ve ses kesildi. Yani Ben ilk once zor yolu denedim ve olmadi.

ekt
05/07/2015, 19:53
aynısı bende de vardı. direksiyonu çevirince tak tuk ses geliyordu. üst amortisör takozlarını değiştirdim dün, düzeldi. Muhtemelen sizinki problem de benzerdir.

Zico
05/07/2015, 22:12
Aynı sorun bir tanıdığımda vardı sağa sola döndürürken tıktık ses geliyordu. Hatta arabasını bende kullandım bir ara o ses gelirken direksiyondada his olarak hissediyorsun çok hafif titretiyor sanki.

Tanıdık yaptırmadı ufacık sesten birşey olmaz diye. Birgün yolda giderken direksiyon kitlenmiş ve takla attı Allah'tan çok hızlı değil diye birşey olmadı ama araba pert oldu.

ramazan oktay
05/07/2015, 23:21
yarın üst amortisör takozlarını değiştireceğim inş. düzelir sonucunu burdan bildiririm size..

alivepro
05/07/2015, 23:29
Benim araçtada benzer sorun vardı amartisör takozlarını garantiden değiştirdiler düzeldi, aracının garantisi devam ediyorsa garantiden hallederler.

mertvural90
06/07/2015, 09:40
aynı sorun bende de var. Amortisör üst takoz değiştirenler sonucu ve ücretini yazarlarsa memnun olurum.

Gurur
06/07/2015, 11:11
Aynı problem bende de vardı. Amotisör takozları değişince ses yok oldu. 2 takoz+ işçilik 120 tl

CanGo48
06/07/2015, 11:18
tıkırtının sebebi genellikle z rottan oluyor ben 2 defa değiştirdim ikisinde de sorun z rotmuş.

Kryguns
06/07/2015, 12:26
s.a. aynı sıkıntı bende de olmuştu amasör takozlarını değiştirdim sorun düzelmişti..

ramazan oktay
06/07/2015, 13:07
Arkadaslar bugun amortisor takoz ve bilyasi degisti amortisor yaylarindaki titrwme yok oldu ama direksiyonda azda olsa tık tık ses var gibi sanki

tafo0911
06/07/2015, 14:03
Direksiyondaki bu ses z rottan olabileceği gibi üst takoz bilyesinden de olabilir hatta city sorununun habercisi de olabilir. Keşke ilk once maliyet olarak daha dusuk olan secenekten baslasaydiniz.

mertvural90
06/07/2015, 15:55
rotçu ya gidip problemin kaynağı rot ayarında belli olabilir miş sorun. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar rotçuya uğrasınlar bende öyle yapacağım.