PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vize işlemleri nasıl oluyor?

Zico
03/07/2015, 20:29
Arkadaşlar aracımın vizesi 23 temmuzda geliyor. Tam olarak nasıl oluyor bu işlemler ilk defa vizeye sokucam bazı sorularım var :uhm00000:

1-) Vizeye, vize son tarihi olan 23 temmuzdan öncemi gitmem gerekiyor yoksa daha sonra belli bir zaman dilimi var mı gitmem için? :spider:

2-) Aracımda egzos var ama aşırı bağırmıyor, ama orta susturucu yok düz boru geliyor ordan fakat çok bağırmıyor hafif tatlı sesi var. Bu sorun olur mu vizede illa söktürmem mi gerek?

3-) Aracımda amerikan park var söktürmem gerekir mi? Ayrıca kazadan dolayı ön plakam birazcık yamuk ama okunuyor sorun olur mu?

4-) Vizeye önce gitsem geçmiceğini bildiğim halde ne kusurlarım var öğrensem ona göre bir daha gitsem daha mantıklı olmazmı? Mesela egzoslu götürmeyi düşünüyorum geçmez derse söktürüp götürürüm. Yani ikinci gidişimde extra para veriyormuyum? Çünkü egzosu söküp takmak vizeden sonra birdaha söküp takmak nerden baksanız 60-70 tl gidicek cebimden.

ozkancavus5916
04/07/2015, 03:36
23temmuz a kadar git .amerikan parkin ayarlanabilirse kapa. Ayarlanmiyorsa iptal ettir .muayneden kalirsin agir kusur .egsoz u nu eski haline getir .plaka sorun degil en cok hafif kusur yazar . Bu benim ikinci muaynem arabamla 7adet kusur yazdilar .amerikan parkim vardi kapattim .xenon sis vardi cikardim muayneden gectikten sonra taktim .kusurlar cam filmi , farlar ayarsiz sakin ayarlattirma serviste yaptirdim 30dk sonra muayneye girdim yazdilar .sis fari ayarsiz , debraj pedal lastigi asinmis yalan , fren pedal lastigi asinmis .muayneden 30dk once muayne oncesi kontrol yaptilar .bir tek cam filmine hafif kusur yazar dediler .muaynede 7kusur yazdilar .lastik olcusu serviste 6..8geldi muaynede 4.5 geldi .

Zico
04/07/2015, 14:43
23temmuz a kadar git .amerikan parkin ayarlanabilirse kapa. Ayarlanmiyorsa iptal ettir .muayneden kalirsin agir kusur .egsoz u nu eski haline getir .plaka sorun degil en cok hafif kusur yazar . Bu benim ikinci muaynem arabamla 7adet kusur yazdilar .amerikan parkim vardi kapattim .xenon sis vardi cikardim muayneden gectikten sonra taktim .kusurlar cam filmi , farlar ayarsiz sakin ayarlattirma serviste yaptirdim 30dk sonra muayneye girdim yazdilar .sis fari ayarsiz , debraj pedal lastigi asinmis yalan , fren pedal lastigi asinmis .muayneden 30dk once muayne oncesi kontrol yaptilar .bir tek cam filmine hafif kusur yazar dediler .muaynede 7kusur yazdilar .lastik olcusu serviste 6..8geldi muaynede 4.5 geldi .

23 temmuzdan önce mi gitmem gerekiyor yani şimdi? peki ilk öyle amerikan parklarla egzosla gideyim kusurları göreyim diyorum. Yani geçemiceğimi bile bile gideyim. İkinci gidişimde sorun olur mu extra ücret ödermiyim? :pokey000:

ozkancavus5916
04/07/2015, 16:07
23 temmuz ve öncesi gidebilirsin 24 temmuzdada gidebilirsin . ilkinde kalırsın 1 ay süren var . 2ncisi ücretsiz